ماجرای این ۲۱ هزار نفر در آموزش و پرورش!

ماجرای این ۲۱ هزار نفر در آموزش و پرورش!

دبیر ستاد همکاری‌های حوزه علمیه و آموزش و پرورش گفت: ۲۱ هزار طلبه بدون هیچگونه رابطه استخدامی به صورت جهادی در رابطه با جهاد تبیین در آموزش و پرورش حضور دارند و به عنوان یک ظرفیت تلقی می‌شوند.

حجت الاسلام حمید نیکزاد مشاور وزیر و دبیر ستاد همکاری‌های حوزه و آموزش و پرورش اظهار کرد: سبک زندگی کودکان، نوجوانان و جوانان امروز با گذشته متفاوت است و اگر ما به عنوان کنشگران تربیتی با این سبک آشنا نباشیم، نمی‌توانیم با این قشر ارتباط برقرار کنیم.

دبیرستاد همکاری‎‌‌‌های حوزه علمیه و آموزش و پرورش بیان کرد: کودکان و نوجوانان امروز سبک زندگی خود را متناسب با بسیاری از بازی‌های غرب طراحی می‌کنند به همین دلیل است که در جنگ ترکیبی نرم دشمن برای حفظ سرمایه‎های اجتماعی این سرزمین باید این بازی‌ها و به نوعی زبان آن‎ها را به خوبی بشناسیم.

وی اضافه کرد: اگر با زبان جوانان و نوجوانان آشنا نباشیم در عمل ثمره کنشگری و فعالیت ما مبهم خواهد بود به همین دلیل است که باید در گام نخست مطالعه کنیم تا بتوانیم ارتباطیموثر با جامعه هدف داشته باشیم.

دبیرستاد همکاری‌های حوزه علمیه و آموزش و پرورش تاکید کرد: اگر کنشگران تربیتی آموزش و پرورش با زبان کودکان، نوجوانان و جوانان آشنایی نداشته باشند و به زبان آنان سخن نگویند اگر قوی‌ترین معارف اسلامی را نیز بیان کنند نمی‌توانند با مخاطب خود ارتباط بگیرند و این تلاش آنان هیچ دستاورد و خروجی نخواهد داشت.

مشاور وزیر آموزش و پرورش گفت: امروز ۲۱ هزار طلبه بدون هیچگونه رابطه استخدامی به صورت جهادی و در راستای تاکید رهبر معظم انقلاب در رابطه با مباحث جهاد تبیین در آموزش و پرورش حضور دارند و به عنوان یک ظرفیت تلقی می‌شوند.

وی یادآورشد: در دوره جدید شرایط برای حضور طلبه‌ها، روحانیون و افرادی که به صورت جهادی در آموزش و پرورش حضور پیدا کرده اند، فراهم‎‌‌‌تر شده و باید از این ظرفیت استفاده بهینه کرد.

دبیرستاد همکاری‌های حوزه علمیه و آموزش و پرورش ادامه داد: آموزش و پرورش بزرگترین نهاد فرهنگی کشور است در میزان اثرگذاری و کنشگری طلاب و روحانیون در آموزش و پرورش عرصه فراهم شده اما صرف حضور به تنها کافی نیست.

وی گفت: طلبه طرح امین و فعال در مدرسه و معلم ولایی و انقلابی باید در هر زمانی به دنبال علم آموزی و تقویت بنیه علمی خود باشد و لازمه پاسخگویی طلاب و روحانیان به سؤالات و شبهات نیازمند به روز بودن اطلاعات علمی از دنیای پیرامون خود و دیگران است.

نیکزاد گفت: اخلاق و تزکیه نفس محور برنامه‌‎های حوزه‎‌های علمیه و معلمان و اساتید انسان‌ساز در طول تاریخ بوده است. علم بدون اخلاق نمی‎‌‌تواند زمینه تعالی و سعادت حقیقی یک طلبه را فراهم کند.

میلاد  محمدی
میلاد محمدی
دیگران می‌خوانند
اینستاگرام تیتر کوتاه

نظر شما

اخبار
پیشنهاد سردبیر