روزهای خوب فرهنگیان فرا رسید

معاون وزیر و رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی بیان کرد بیمه تکمیلی معلمان مدارس غیردولتی ‌در حال بررسی‌های نهایی است‌.

روزهای خوب فرهنگیان فرا رسید

‌احمد محمودزاده‌ با اشاره به بازنگری قانون در رویکردهای حمایتی و نظارت بر مدارس غیردولتی گفت: در این بازنگری نگاه ویژه‌ای به معلمان مدارس غیردولتی شده است؛ سال‌ها در حق این معلمان اجحاف شده بود و معلمان در قالب قانون کار، مانند کارگر به حساب می آمدند در حالی که معلم، کارگر نیست و بخشی از حضور معلم در کلاس درس و بخشی در محیط‌های یادگیری است.

معاون وزیر آموزش و پرورش با اشاره به کاهش ساعات کاری معلمان در راستای افزایش کیفیت آموزشی گفت: با تلاش‌ها و رایزنی‌های انجام شده در مجلس ساعت کاری معلمان از ۴۴ ساعت را به ۳۰ ساعت رساندیم و در حال حاضر این قانون به تمامی مدارس غیردولتی ابلاغ شده است و انتظار می‌رود تمامی مؤسسین از این رویه پیروی و در اجرای آن اهتمام ورزند؛ بنابراین از سال جاری، معلمان مدارس غیردولتی ۳۰ ساعت در هفته کار می‌کنند و با این ساعات فعالیت نیز بیمه آن‌ها به صورت کامل محاسبه خواهد شد .

محمودزاده درباره ‌بازنگری در قانون تأسیس مراکز و مدارس غیردولتی اظهار کرد: در این بازنگری به دو موضوع توجه ویژه‌ای شد زیرا دارای تناقضاتی بود؛ این بازنگری ‌۲ بند مهم داشته است و یک بند آن مربوط به استقرار مدارس غیردولتی بوده که بر اساس آن احداث مدارس طبق آئین‌نامه ۶۹۷ ارسالی سازمان نوسازی انجام می‌شد و موضوع دوم نظارت بر مدارس استیجاری‌ بوده که با آئین‌نامه فعلی امکان پذیر نبوده است؛ به همین خاطر در سال‌‌های گذشته، دوگانگی در مدارس وجود داشت و مؤسسان نیز از این موضوع رنج می بردند و برای سازمان نوسازی مدارس هم مشخص نبود که با چه شاخصی این مدارس را ارزیابی کند.

معاون وزیر آموزش و پرورش گفت: خوشبختانه این موضوع را هم در دولت و هم در مجلس پیگیری کردیم و در ‌هر ۲ نهاد، آئین‌نامه ‌مد‌نظر سازمان یعنی جدا در نظر گرفتن احداثی‌ها و استیجاری ها ‌مصوب شد و به این ترتیب اجازه داده شده که در آئین‌نامه‌های فنی این مدارس، سازمان نوسازی ‌متناسب با مقاوم‌سازی مدارس و ایمنی مورد نیاز دانش‌آموزان بازنگری داشته باشد.

رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی، با بیان اینکه به‌دنبال تدوین الگوی توسعه کمی و کیفی مدارس غیر دولتی هستیم، تصریح کرد: توانمندسازی و ارتقای صلاحیت‌های حرفه‌ای نیروی انسانی بسیار اهمیت دارد و در همین مسیر ۳۶۰ ساعت پودمان برگزار می‌شود که معلمان مدارس غیر دولتی جهت دریافت کارت صلاحیت حرفه‌ای موظف به گذراندن این دوره‌های آموزشی و تربیتی هستند.

محمود‌زاده با تاکید بر اینکه اولین دوره این پودمان به مدت ۶۰ ساعت برگزار شده است، اظهار کرد: در پایان هر دوره آزمون‌های تخصصی از محتوای آن دوره برگزار می‌شود و برگزیدگان گواهینامه پایان آن دوره را دریافت می‌کنند.

معاون وزیر آموزش و پرورش با اشاره به روند تکمیلی بسته‌های طراحی شده جهت توسعه کمی و کیفی مدارس غیر‌دولتی، خاطر‌نشان کرد: بیمه تکمیلی معلمان مدارس غیر‌دولتی نیز در حال بررسی‌های نهایی است که در صورت تصویب برای اولین بار اجرایی خواهد شد و معلمان مدارس غیردولتی می‌توانند از خدمات این بیمه بهره ببرند.

منبع: پانا
دیگران می‌خوانند
اینستاگرام تیتر کوتاه

نظر شما

سایر رسانه ها
    تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت تیتر کوتاه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
    اخبار
    سایر رسانه ها
    تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت تیتر کوتاه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
    پیشنهاد سردبیر