۸ هزار میلیارد از حق و حقوق فرهنگیان دزدیده شد

نماینده کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری (قالیباف) با بیان اینکه صندوق ذخیره فرهنگیان هر ماه با کسر مبلغی از حقوق فرهنگیان اداره می‌شود و در دولت گذشته اختلاس ۸ هزار میلیاردی را شاهد بودیم گفت: مسببان آن اکنون در ستادهای انتخاباتی هستند.

۸ هزار میلیارد از حق و حقوق فرهنگیان دزدیده شد

 

سیدبابک هاشمی در جلسه مناظره انتخاباتی درباره مسائل تعلیم و تربیت و وزارت آموزش و پرورش که به عنوان نماینده محمدباقر قالیباف حضور داشت که جلسه در غیاب نماینده مسعود پزشکیان برگزار شد، گفت: رتبه‌بندی در دولت آقای روحانی با یک لایحه ۵ هزار میلیاردی به مجلس تقدیم شد و اگر تصویب و تقسیم می‌شد رقم ناچیزی به معلمان تعلق می‌گرفت.

وی با بیان اینکه خوشبختانه با وعده رییس‌جمهور شهید و کمک مجلس رتبه‌بندی تصویب شد و ۱۰۰ هزار میلیارد تومان دولت سیزدهم بابت رتبه‌بندی تا الان پرداخت کرده‌ که جای تقدیر دارد افزود: آیین‌نامه رتبه‌بندی اما دارای اشکال بود که باید برطرف شود.

این نماینده کاندیدای ریاست جمهوری با بیان اینکه در دولت آینده قطعا برای ادامه مسیر آیین‌نامه رتبه بندی باید اصلاح شود افزود: معلمی را از نظر معلمی باید سنجیده شود، معلم باید خوب در کلاس معلمی کند و این معلم باید ارتقا بگیرد.

 

هاشمی با بیان اینکه در دهه ۷۰ بودجه آموزش و پرورش ۲۰ درصد از کل بودجه دولت بود که در سنوات مختلف کاهش یافت و به زیر ۱۰ درصد رسید ادامه داد: این در حالی بود که این بودجه باید بالای ۲۰ درصد برسد. ۹۸ درصد بودجه پرسنلی و ۲ درصد غیرپرسنلی در خیلی از کشورها وجود ندارد و نرم جهانی ۷۰ به ۳۰ است.

وی با بیان اینکه اگر بودجه غیرپرسنلی پایین باشد نمی توانیم ساخت و ساز کنیم و سرانه بدهیم اظهار کرد: این بودجه باید افزایش یابد. باید بهره‌وری را مد نظر قرار دهیم و باید از مدارس روستایی حمایت کنیم.

این نماینده کاندیدا با بیان اینکه اگر وضعیت آموزش را در کشور ارتقا دهیم می‌توانیم جلوی هدررفتن منابع را بگیریم و وضعیت را بهبود ببخشیم گفت: تمام وزارتخانه‌ها باید در مورد اجرای سند سهیم شوند به ویژه در سند از صداوسیما نام برده شده است که باید مسئولیت خود را ایفا کند.

وی با بیان اینکه دانشگاه فرهنگیان در دولت قبلی تضعیف شد و پذیرش دانشگاه به سالیانه ۳-۴ هزار نفر رسیده بود که البته در دو سال آخر دولت شهید رییسی این رقم افزایش یافت افزود: صندوق فرهنگیان هر ماه با کسر مبلغی از حقوق فرهنگیان اداره می‌شود و در دولت گذشته اختلاس ۸ هزار میلیاردی را شاهد بودیم که مسببان آن اکنون در ستادهای انتخاباتی هستند.

این نماینده کاندیدای ریاست جمهوری با بیان اینکه شهید رییسی در اولین جلسه بعد از ریاست‌جمهوری در شورای عالی آموزش و پرورش و شورای معاونان وزارت آموزش و پرورش شرکت کردند ادامه داد: این چیزی بود که قبل از ایشان سابقه نداشت. شهید رییسی آموزش و پرورش را اولویت اصلی می‌دانستند.

هاشمی با بیان اینکه نقشه راه اجرای سند تحول در شورای عالی انقلاب فرهنگی تصویب شد و قطعا باید در دولت آینده اجرا شود اظهارکرد: ظرفیت دانشگاه فرهنگیان را به ۳۵ هزار نفر رساندند و افزایش مساحت این دانشگاه را ادامه خواهیم داشت، آزمون‌های استخدامی و تغییر نحوه گزینش معلمان از تحولاتی بود که انجام شد و ایجاد ۷ هزار فضای آموزشی و طرح شهید سلیمانی از خدمات مهم شهید رییسی بود.

وی با بیان اینکه کشور ما قوانین خوب دارد و مدیری نیازمند است که این قوانین را به خوبی اجرا کند عنوان کرد: آقای قالیباف هر کجا که بودند آثار خوبی از خود به جا گذاشتند و برای معیشت معلمان و ارتقای آموزش و پرورش توجه ویژه‌ای دارند.

هاشمی اظهارکرد: بودجه آموزش و پرورش را باید براساس نیاز نه عملکرد تخصیص داد، تداوم رتبه‌بندی را با رفع مشکلات باید دنبال کنیم و مهارت‌آموزی و توسعه هنرستان‌ها مورد توجه قرار خواهد گرفت.

منبع: ايسنا
دیگران می‌خوانند
اینستاگرام تیتر کوتاه

نظر شما

 • ففه

  تو ریس مجلس بودی از همه چیز خبر داشتی چرا اونموقع نگفتی بو کباب میاد

 • بازنشسته ۱۴۰۲

  هرکس به طریقی پول معلمان را میرباید
  روحانی جدا احمدی نژاد جدا میدزدن
  این اگر بردند به یغما حق معلم ملالی نیست
  از قالی باف بپرسید که چرا با پول ما سیسمونی میخرد.

 • ناشناس

  رییس مجلس چرا اجازه همچین غلطی را به دزدان و اختلاس گران و خائنان داداه

سایر رسانه ها
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت تیتر کوتاه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار
  سایر رسانه ها
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت تیتر کوتاه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  پیشنهاد سردبیر