آموزش پرورش شهریه مدارس را شخم زد!

معاون وزیر آموزش و پرورش گفت: شهریه برخی از مدارس پایین‌تر از کف بود که از این‌رو آموزش و پرورش به منظور ادامه فعالیت کیفی در این دسته از مدارس متوازن‌سازی شهریه را با رعایت شاخص‌ها و الگوی تعیین نرخ شهریه انجام داد و تاکنون این فرآیند در بیش ۱۶ هزار مدرسه و ۵۰۰ منطقه آموزشی کشور به مرحله نهایی رسیده است.

آموزش پرورش شهریه مدارس را شخم زد!

احمد محمودزاده در چهل و هفتمین نشست تخصصی شورای راهبری توسعه مدیریت سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای فرهنگی و شهید جمهور آیت الله رئیسی و عرض تبریک به مناسبت ایام دهه امامت و ولایت وعید سعید غدیر خم، با تاکید بر نظارت و اعمال صحیح شهریه در مدارس غیردولتی طبق قوانین موجود اظهار کرد: از ابتدای دولت مردمی سیزدهم و حضور در سازمان بر شفاف‌‎سازی و برخورد با رانت و فساد و هرگونه حواشی تاکید داشته، از این رو در خصوص شهریه مدارس نیز این را اصل قرار داده و میزان و نحوه تعیین شهریه در شفافیت کامل به سرانجام رسیده است.

وی با بیان اینکه امسال برای اولین بار به صورت کامل شهریه مدارس بر اساس ماده ۱۵ و ۱۶ و سیاست‌های اعلامی شورای نظارت در سامانه اطلاع‌رسانی شده است، عنوان کرد: شهریه برخی از مدارس پایین‌تر از کف بود که از این‌رو آموزش و پرورش به منظور ادامه فعالیت کیفی در این دسته از مدارس متوازن‌سازی شهریه را با رعایت شاخص‌ها و الگوی تعیین نرخ شهریه انجام داد و تاکنون این فرآیند در بیش ۱۶ هزار مدرسه و ۵۰۰ منطقه آموزشی کشور به مرحله نهایی رسیده است.

محمودزاده بیان کرد: باید با تشریح عملکرد و اطلاع‌رسانی مناسب از طریق رسانه‌ها و اطلاع‌رسانی مناسب پیرامون شفاف‌سازی جزییات شهریه‌ها انجام پذیرد. میزان شهریه آموزشی پرورشی مدارس باید از فوق برنامه، سرویس ایاب و ذهاب و پوشش دانش آموزی تفکیک و جداسازی شود، زیرا این موارد زیر نظام شاخص شهریه‌های مدون آموزشی محسوب نمی‌شود و باید خانواده‌ها را نسبت به این امر آگاه کرد تا ابهامی در خصوص شهریه مدارس نداشته باشند.

معاون وزیر آموزش و پرورش در خصوص بازدید و نظارت مستمر ارزیابان از عملکرد آموزشی، پرورشی و مالی مدارس و مراکز غیر دولتی، گفت: بازرسان باید همه موارد فوق را با دقت و موشکافانه نظارت کنند و تخلفات احتمالی را جهت اعمال مقررات گزارش دهند.

وی با اشاره بازه زمانی در نقل و انتقال ملکی مدارس استیجاری، ضرورت تسریع در ابلاغ بخشنامه استقرار را مورد تاکید قرار داد و تصریح کرد: موسسان و مدیران مدارس به جهت تکریم خانواده‌ها و دانش‌آموزان باید با رعایت مبانی قانونی نسبت به تسهیل در امور مردم اقدام کنند.

محمودزاده با تاکید بر گزینش و توانمندسازی نیروی انسانی مستقر در مدارس غیردولتی خاطرنشان کرد: بکارگیری نیروی‌های فاقد گزینش و غیر همجنس در مدارس ممنوع است و ادامه فعالیت معلمان و مربیان منوط به شرکت در دوره‌های توانمندسازی و اخذ گواهینامه صلاحیت حرفه‌ای و تخصصی خواهد بود.

معاون وزیر آموزش و پرورش با اشاره به سه عنصر تسهیل، تسریع و تکریم مراجعان که جزو تاکیدات رئیس جمهور شهید بود، اضافه کرد: تقاضای اداری ارباب رجوع باید با دقت و سرعت درچارچوب قوانین ومقررات انجام شود، بنابراین از همه کارکنان این انتظار وجود دارد تا با اهتمام نسبت به تسریع در انجام درخواست‌های مراجعان و رفع مشکلات فرایندی و اخذ شناسه و مجوز‌ها درحداقل بازه زمانی ممکن مبادرت ورزند.

وی به اجرایی‌سازی طرح مدرسه تراز براساس سند تحول بنیادین آموزش و پرورش اشاره کرد و گفت: مدارس و مراکز باید با کیفیت‌بخشی به فعالیت‌های آموزشی و پرورشی در چارچوب سند تحول و در راستای تربیت اسلامی و انقلابی دانش‌آموزان و فراگیران برنامه‌ریزی و اقدام کنند.

دیگران می‌خوانند
اینستاگرام تیتر کوتاه

نظر شما

سایر رسانه ها
    تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت تیتر کوتاه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
    اخبار
    سایر رسانه ها
    تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت تیتر کوتاه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
    پیشنهاد سردبیر