برنامه اساسی آموزش و پرورش برای فرهنگیان در سال تحصیلی جدید

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران از تحویل ۱۰۰۰ کلاس درس جدید تا مهرماه امسال به دانش‌آموزان خبر داد.

برنامه اساسی آموزش و پرورش برای فرهنگیان در سال تحصیلی جدید

عباس زارع در نشست خبری با بیان اینکه در حال حاضر ۱۲۶ پروژه مدرسه‌ سازی در استان تهران در حال اجرا است، گفت: تلاش می‌ کنیم تا این کلاس‌ ها را به موقع به دانش‌ آموزان برسانیم.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده در سال گذشته، اظهار کرد: در سال گذشته ۱۱۱ مدرسه شامل ۱۲۷۳ کلاس درس با ۱۶۲ هزار مترمربع زیربنا به دانش‌ آموزان تحویل داده شد. همچنین ۵۰۰ کلاس درس تخریبی بازسازی و مقاوم‌ سازی شد.

زارع با بیان اینکه استانداردسازی سیستم‌ های گرمایشی مدارس نیز در دستور کار بوده است، افزود: سال گذشته ۱۴۵ مدرسه در قالب ۱۵۷۰ کلاس درس به سیستم‌ های گرمایشی استاندارد مجهز شدند.

مدیرکل نوسازی مدارس استان تهران در ادامه به طرح شهید عجمیان اشاره کرد و گفت: در قالب این طرح ۲۷۹ مدرسه با ۳۳۰۵ کلاس درس تحت پوشش قرار گرفت.

وی با اشاره به نیازهای آموزشی استان تهران، گفت: در حال حاضر ۱۳.۵ کلاس درس در شهر تهران نیازمند تخریب و بازسازی و ۱۳ هزار کلاس درس نیز نیازمند مقاوم‌ سازی هستند.

زارع همچنین از برنامه‌های اداره کل نوسازی مدارس استان در برنامه هفتم توسعه خبر داد و گفت: در این برنامه سالانه ۹۰۰ کلاس درس تخریب و بازسازی، ۸۰۰ کلاس درس مقاوم‌ سازی و ۱۰۲۰ کلاس درس احداث خواهد شد.

وی مهم‌ ترین چالش‌ های پیش روی نوسازی مدارس در استان تهران را کمبود زمین و اعتبار عنوان کرد.

دیگران می‌خوانند
اینستاگرام تیتر کوتاه

نظر شما

 • ناشناس

  این کجاش برا فرهنگیان بود مسخره

 • ث ف

  هرکی خبر رانخواند خیال می کند برای فرهنگیان چه خدمت بزرگی کرده اند

سایر رسانه ها
  اخبار
  سایر رسانه ها
  پیشنهاد سردبیر