روایت ساپینتو از مشکلات عجیب استقلال

روایت ساپینتو از مشکلات عجیب استقلال

ریکاردو ساپینتو سرمربی تیم فوتبال استقلال گفت: متأسفانه برای هدفی که داشتیم و آن هم قهرمانی بود، نمی‌توانیم بجنگیم.

به گزارش تیترکوتاه، ریکاردو ساپینتو در نشست خبری پیش از دیدار تیم فوتبال استقلال مقابل تراکتور تبریز در هفته سی‌ام و پایانی لیگ برتر فوتبال، اظهار داشت: تراکتور تیم بسیار خوبی است. این تیم پس از آمدن سرمربی جدید پیشرفت کرد و بازی‌های مثبتی انجام دادند و به‌صورت انفرادی نیز بازیکنان خوبی دارند. متأسفانه برای هدفی که داشتیم و آنهم قهرمانی بود، نمی‌توانیم بجنگیم.

استحقاق رسیدن به قهرمانی را داشتیم

وی در ادامه افزود: امیدوارم بازی خوبی بین این دو تیم باکیفیت باشد. البته می‌خواهیم لیگ را با برتری و سه امتیاز بیشتر به پایان برسانیم. همانطور که می‌دانید برای من و تیم سخت بود که به قهرمانی نرسیم چون استحقاقش را داشتیم. اگر واقعیت‌ها در تصمیم‌گیری انجام می‌شد دو سه بازی مانده به پایان لیگ قهرمان می‌شدیم و الان باید لیگ را ادامه دهیم.

کیفیت و قدرت‌مان را در جام حذفی مقابل تراکتور نشان دادیم

سرمربی تیم فوتبال استقلال در مورد نمایش ضعیف تیمش در دیدار رفت برابر تراکتور یادآور شد: نمی‌شود گفت که آن مسابقه تنها بازی بد ما بود. ما در بازی رفت با تراکتور خیلی بد نبودیم و آن تمام قدرت‌مان نبود، اما دیداری که در جام حذفی برابر تراکتور انجام دادیم کیفیت و قدرت‌مان را نشان دادیم و الان هم می‌خواهیم مقابل تیم خوب تراکتور برنده بازی باشیم.

این مربی پرتغالی همچنین در مورد هدف اصلی تیم در مقطع زمانی فعلی که موفقیت در جام حذفی است هم تأکید کرد: الان روی این بازی متمرکز هستیم و پس از آن درباره جام حذفی و بحث دربی در فینال صحبت خواهیم کرد.

با حضور VAR قهرمان می‌شدیم ساپینتو

در واکنش به این سؤال که لحظه‌ای برای او وجود دارد که حسرتش را بخورد، گفت: خیلی از لحظه‌ها بوده است. در کنفرانس‌ها صحبت کردم. در هر بازی که از ما امتیاز گرفته شد، حرف زدم. بازی‌هایی داشتیم که برای ما پنالتی نگرفتند. خیلی از چیزها برای ما اتفاق افتاد. مطمئنم امسال با حضور VAR قهرمان می‌شدیم. امیدوارم فدراسیون فوتبال برای فصل آینده برای حقیقت فوتبال این سیستم را بیاورد. هواداران استحقاق این سیستم در فوتبال را دارند. خیلی مهم است که مکالمه‌هایی بین داوران و شخصی که مسئول سیستم VAR است، صورت بگیرد. این را می‌توانم بپذیرم که برخی از صحنه‌ها سریع اتفاق می‌افتد و حتی پس از یکی دو بار دیدن نمی‌توانیم تصمیم بگیریم. اشتباهات را می‌پذیرم، اما نه فقط علیه یک تیم خاص. اگر اینجا بمانم می‌خواهم برای فصل بعد سیستم VAR را داشته باشیم.

دوست دارم در استقلال بمانم اما یکسری چیزها باید بهبود پیدا کند

وی در مورد بحث تمدید قراردادش با استقلال برای فصل آینده خاطرنشان کرد: علاقه قبلی‌ام این است که بمانم، ولی مالک باشگاه نیستم. من عاشق تیم، هواداران، بازیکنان و مردم ایران هستم. دوست دارم اینجا بمانم ولی یکسری چیزها در فوتبال باید بهبود پیدا کند، مثل سیستم VAR تا واقعیت‌ها بیشتر نمایش داده شود. اگر تا الان قراردادم امضا نشده، به خاطر من نبوده است. آقای حجت کریمی این قدرت را دارد که تصمیم بگیرد. فکر کنم او در مسیر درستی است و با ایجنت من دنبال تمدید قراردادم هستند، ولی من تصمیم‌گیرنده نیستم، چون پروتکلی برای قراردادم نیست.

مشکلات دیگری هستند که باید حل شوند تا بمانم

سرمربی تیم فوتبال استقلال ادامه داد: همانطور که گفتم مشکلات دیگری هستند که باید حل شوند تا بمانم. من در مورد چیزهایی صحبت کردم که تیم تاپی مثل استقلال نیاز دارد، شرایطی مثل بقیه تیم‌های دیگر تا بتواند رقابت کند. مثل پرسپولیس، سپاهان، تراکتور و مس رفسنجان که سه زمین تمرین داشت و هتلی می‌سازند که فوق‌العاده است. ما هم باید شرایط مشابهی داشته باشیم. مسائل مالی باید سر وقت باشد و امنیت کاری و اداری وجود داشته باشد. ما نباید سه مدیرعامل برای یک سال داشته باشیم و اینها برای آینده کاری من مهم است.

بیش از ۷ ماه است که حقوقی از باشگاه نگرفته‌ام

ساپینتو در پاسخ به این سؤال که پس از اینکه اعلام کرد چند ماهی است مطالباتش را دریافت نکرده است، آیا در این مدت پولی به او پرداخت شد یا نه، گفت: خیر! شرایط همان است و فکر کنم هفت ماهی است که پولی نگرفته‌ام. پاداش دریافت کرده‌ام، ولی بحثم حقوقم است. من ماه به ماه باید حقوق باید می‌گرفتم و فکر کنم دو هفته دیگر می‌شود هشت ماه که پولی نگرفته‌ام.

فصلی تاپ و درجه یک با استقلال داشتم

وی در واکنش به نگرانی هواداران از عدم تمدید قراردادش با باشگاه استقلال گفت: خیلی خوشحالم و افتخار می‌کنم که هواداران دوست دارند من بمانم. همانطور که گفتم دوست دارم اینجا بمانم و به کارم ادامه دهم، اما دوست دارم همه چیز بهتر شود تا فصل بهتری برای آینده داشته باشیم. از روزی که آمدم و از هفته سوم چهارم هر هفته برخی‌ها این شایعات را گفتند که مربی جدید می‌آید. من از ماه اول با این فشار زندگی می‌کردم و هیچ وقت ثبات ذهنی نداشتم که ارزیابی منصفانه باشد نسبت به کار من. با این وجود ما سوپرجام را گرفتیم که باشگاه قبلاً این قهرمانی را نداشت. در ۷۵ سال گذشته باشگاه استقلال دو بار پشت سر هم قهرمان لیگ برتر نشده است، اما با وجود تمام مشکلات تا آخرین لحظه نیز برای قهرمانی لیگ جنگیدیم. ما بد کار نکردیم و اکنون نیز در نیمه نهایی جام حذفی هستیم. من به بازیکنانم افتخار می‌کنم، این یک فصل تاپ و درجه یک برای من است و من بسیار افتخار می‌کنم به بازیکنانم.

بازیکنانم ۷ ماه است دریافتی نداشته‌اند و برخی نظریات در مورد آنها منصفانه نیست

این مربی پرتغالی خاطر نشان کرد: برخی مواقع شاید شما با برخی بازیکنان ما برخورد نداشتید، مثل سیدحسین حسینی که دروازه‌بان و گلر درجه یک من است. صد درصد به او اطمینان دارم، گلر درجه یک. عارف غلامی هم همینطور دفاع وسط درجه یک من. سایر بازیکنان نیز همین شرایط را دارند. برخی نظریات را می‌شنوم که منصفانه نیست. آنها شش هفت ماه است که دریافتی نداشته‌اند و شما رسانه‌ها نیز باید درک کنید بازیکن با این شرایط نمی‌تواند در هر بازی عملکرد فوق العاده داشته باشد.

بازیکنانم از خیلی لحاظ خسته شده بودند و یک واقعیت است. بازی قبلی و دیدار فردا را سعی کردم به برخی بازیکنان استراحت بدهم، چون می‌خواهم تیمم برابر نساجی مازندران سرحال باشد. بازیکنان دیگری هستند که امسال خیلی خوب کار کردند، ولی موقعیت مشابه برای بازی را نداشتند. من ۱۱ بازیکن ندارم، بلکه ۲۷ بازیکن دارم. همه در این فصل برای سوپرجام، لیگ و حذفی تلاش کردند که استقلال برنده شود. بسیار سپاسگزار و قدرشانس بازیکنانی هستم که بازی کردند یا بازی نکردند. به تیمم افتخار می‌کنم، همینطور هواداران و امیدوارم فردا بیایند و حمایت‌مان کنند.

خیلی سخت است که ۳ مدیرعامل در یک فصل داشته باشید

سرمربی تیم فوتبال استقلال درباره اینکه رقبای استقلال در نیم‌فصل خودشان را تقویت کردند و اگر به عقب بازگردد تیمش را تقویت می‌کند یا نه، گفت: خیر، در همان شرایط باز هم نه. به شما توضیح می‌دهم که چرا. خوشبختانه فصل گذشته از نظر شرایط مالی، آجورلو استراتژی خوب و مشخص داشت و همه آرامش داشتند. شاید برخی مواقع سر وقت پول نمی‌گرفتند، اما بالاخره پول‌شان را دریافت می‌کردند. یادتان نرود استادیوم پاس قوامین، آرارات و ... را از دست دادیم، چون پول‌شان را نداده بودیم. خیلی سخت است که سه مدیرعامل در یک فصل داشته باشید. اگر بازیکنی می‌گرفتیم دیگر در چشم بازیکنان نمی‌توانستم نگاه کنم، بازیکنانی که سه چهار ماه حقوق نگرفته بودند. بنابراین منصفانه نبود. قرار بود پول خرید بازیکن جدید را به بازیکنان خودمان بدهیم، ولی این اتفاق نیفتاد.

ساپینتو در واکنش به طرح این موضوع که برخی هواداران استقلال اعتقاد دارند نحوه جشن قهرمانی بازیکنان در سوپرجام روندی را آغاز کرد تا استقلال در کورس قهرمانی قرار نگیرد، گفت: به شما قبلا درباره علت نتایج مان توضیح دادم. با اشتباهات داوری و مسائلی که اتفاق افتاد، استقلال باید با رتبه نهم فصل را به پایان می‌رساند. فکر کنم دقیقا متوجه می‌شوید که منظورم چیست. در اطراف ما اتفاقاتی افتاد و نمی‌توانید تصور کنید من، تیمم و کادرفنی چه چیزهایی را در ماه‌های گذشته گذراندیم.

برای استفاده از بازیکنان جوان کاری در ذهنم دارم که برای فصل بعد انجام می‌دهم

وی در مورد اینکه چرا از وجود بازیکنان رده پایه در تیمش کمتر بهره برده است، خاطرنشان کرد: چند بازیکن جوان داریم که با ما کار می‌کنند و استعداد دارند. باید به آن بلوغ برسند که بازی کنند. اگر در ذهن بازیکنان این استعداد باشد از باشگاه می‌خواهم که با آنها قرارداد بسته شود یا برخی به تیم‌های دیگر به‌صورت قرضی بروند. شاید یکی دو بازیکن بمانند و با بزرگسالان تمرین کنند. بازی کردن در تیم اول استقلال فشار زیادی دارد و باید به بازیکنان جدید کمک کنید که به درستی به تیم اضافه شوند. باید قدم به قدم جلو برویم و ببینیم چه زمانی مناسب است که فرصت بازی دادن بدهیم. کاری در ذهن خودم دارم که برای فصل بعد انجام می‌دهم.

 

دیگران می‌خوانند
اینستاگرام تیتر کوتاه

نظر شما

اخبار