اختصاصی تیتر کوتاه

همه چالش‌های نکونام با رقبا؛ از فرهاد و فکری تا یحیی و ژاوی!

همه چالش‌های نکونام با رقبا؛ از فرهاد و فکری تا یحیی و ژاوی!

درگیری نیمکت فولاد خوزستان با حریف تبدیل به یک اتفاق تکراری شده. البته که توان فنی نکونام و کادرش قابل انکار نیست اما هر چه جلوتر می‌رویم به تعداد افراد و تیم‌هایی که از اتفاقات عجیب و غیرفوتبالی در بازی مقابل تیم نکونام گله می کنند، بیشتر می‌شود. جالب اینکه نکونام در اولین تجربه مربیگری به عنوان دستیار کارلوس کی‌روش در تیم ملی ایران هم جنجال آفرید و در بازی با قطر از روی نیمکت اخراج شد!

مهدی محمدی - نکونام و تیمش در بازی اخیر با پرسپولیس هم جنجال‌ساز شدند و یحیی گل‌محمدی بعد از این دیدار از لفظ "لجن‌بازی" برای اقدامات رقیب استفاده کرد که البته با موضع‌گیری گسترده فولادی‌ها مواجه شد. چالش نکونام و دستیارانش با پرسپولیسی‌ها البته چیز جدیدی نیست و فصل گذشته هم در تهران جنجال‌های زیادی به راه افتاد که در متن اکثرش مهدی هاشمی‌نسب (دستیار نکونام) قرار داشت. بد نیست نگاهی کنیم به برخی اتفاقاتی که در سال‌های اخیر بین تیم‌های نکونام با حریفان رخ داده است:

استارت با ژنرال

نکونام کارش در لیگ برتر را با سرمربیگری نساجی مازندران شروع کرد و در دیدار برابر سپاهان که هدایتش برعهده امیر قلعه‌نویی بود، با نیمکت رقیب دچار درگیری لفظی شد که البته کار زیاد بیخ پیدا نکرد و همان جا ختم به خیر شد.

دو چالش با منصوریان

آذرماه ۹۹ و در جریان بازی تراکتور - فولاد نیمکت دو تیم با هم درگیر شدند و منصوریان هم با عصبانیت از نکونام خواست تیمش را کنترل کند. نکونام مدعی بود یک نفر از نیمکت تراکتور به فولادی‌ها بی‌احترامی کرده اما منصوریان تاکید کرد در زمانی که در حال آرام کردن نکونام بوده دیگر مربیان فولاد با کادرش درگیر شدند و حاشیه ساختند. در این بازی دو مربی از دو تیم اخراج شدند. جالب اینکه نکو و علی‌منصور یک سال قبل هم چالشی با هم داشتند. ماجرا به بازی ذوب آهن و فولاد برمی گردد؛ جواد نکونام در نیمه دوم به شدت به داور اعتراض کرد و منصوریان هم که معتقد بود رقیبش در حال جوسازی است واکنش نشان داد و معترض شد. حتی کار به جایی رسید که خرمگاه(دستیار منصوریان) نزد نکونام رفت تا او را توجیه کند که دست از اعتراض بردارد.

کنایه‌های تند مجیدی

در لیگ نوزدهم استقلال با سرمربیگری فرهاد مجیدی در اهواز به مصاف تیم نکونام رفت اما دو بر یک بازنده شد. در آن بازی جنجالی علی کریمی، عارف غلامی و فرهاد مجیدی اخراج شدند. اتفاق جنجالی‌تر اما به پست اینستاگرامی مربوط است که مجیدی ساعاتی بعد منتشر کرد و نوشت: ویلای امیردشت…! کار در شهرداری به کمک آقای فامیل…! عضو رایگان مدرسه فوتبال…! معرف ویزای اسپانیا…! شام و ناهار در رستوران تهرانسر…! رسانه‌ها مدعی بودند که ترجمه این کدها به جواد نکونام و ارتباطش با داور مسابقه برمی‌گردد. سرمربی فولاد هم در مصاحبه‌ای گفت فرهاد آدم مجازی است و کنایه‌های سنگین دیگری زد. مجیدی در حاشیه بازی استقلال و فولاد در تهران که دی ماه ۱۴۰۰ برگزار شد هم با نیمکت فولاد به مشکل خورد و مدعی بود با سر و صدای غیرطبیعی قصد برهم زدن تمرکز داور و تیمش را دارند.

دعوای تاریخی با فکری

شاید جدی‌ترین چالش نیمکت نکونام با رقبا به بازی فولاد و استقلال در سال ۹۹ مربوط است. استقلالی‌ها مدعی شدند در اواخر بازی و زمانی که محمود فکری در کول‌بریک نیمه دوم درحال بیان نکات فنی به بازیکنانش بود عکاس تیم فولاد به آرامی نزدیک حلقه استقلالی‌ها شد تا به نوعی استراق سمع کند. در این میان ارسلان مطهری متوجه حضور او شد و در ادامه و پس از اعتراض محمود فکری و سایر نیمکت‌نشینان استقلال به این عکاس، او به سمت نیمکت تیمش دوان دوان فرار کرد. فکری بعد از پایان بازی سمت محمد قاسمی‌نژاد رفت و در کنار خوش و بش با او جمله منشوری علیه نکونام به کار برد که یکی از اعضای نیمکت فولاد آن را با موبایل خود ضبط و رسانه‌ای کرد. این اظهار نظر منجر به محرومیت یک جلسه‌ای فکری از نیمکت شد.

 

گلایه های تارتار

در بهمن ماه سال ۹۹ پیکان تحت مربیگری مهدی تارتار به اهواز رفت تا با فولاد نکونام بازی کند. پیکانی‌ها آن فصل یک اوت‌انداز معروف به نام نادر محمدی داشتند که پرتاب‌های بلندش حسابی سر و صدا کرده بود. پیکانی‌ها قبل از بازی مدعی شدند میزبان عمدا فاصله تابلوهای تبلیغاتی با خط طولی را کاهش داده و آن مناطق را هم گل‌آلود کرده که محمدی نتواند به راحتی اوت‌های بلند پرتاب کند! تارتار بعد از بازی گفت: با این رفتار فولادی‌ها، فوتبال ایران به ۵۰ سال قبل برگشته است.

درگیری با پورموسوی

در مرداد ۱۴۰۰ فولاد خوزستان و صنعت نفت آبادان در ورزشگاه شهدای فولاد به مصاف یکدیگر رفتند که این بازی باحواشی مختلفی همراه بود. در ابتدای این بازی نادر غبیشاوی مربی گلرهای فولاد درگیری لفظی با سیروس پورموسوی مربی صنعت نفت پیدا کرد. در ادامه تنش‌ها به قدری ادامه یافت که داور پورموسوی را اخراج کرد. گفته می‌شود نکونام سرمربی فولادی‌ها الفاظی را به کار برده است که همین موضوع واکشن تند پورموسوی را در بر داشته است. پورموسوی آن زمان مدعی شده بود که نکونام به او گفته جادوگر و تاکید کرد او به خوزستانی ها توهین کرده و نباید دیگر در این استان مربیگری نکد.

نوبت به عنایتی هم رسید

در اسفند ۱۴۰۰ تیم هوادار که هدایتش برعهده رضا عنایتی بود در تهران برابر فولاد خوزستان قرار گرفت. هنوز بازی شروع نشده این خبر مخابره شد که نکونام با یکی از اعضای کادر هوادار درگیر شده است! کمی بعد هم نوبت به هاشمی‌نسب(دستیار نکونام) رسید که با خود عنایتی درگیر شود که با دخالت داور ختم به خیر شد.

دعوا با رفسنجانی‌ها

فولاد در اواسط شهریور ماه سال جاری میزبان مس رفسنجان بود که این بازی با درگیری و حاشیه‌های زیادی همراه بود. به گفته مسئولان مس رفسنجان درگیری یک لیدر فولاد با بازیکن مس از یک سو و پرتاب مواد منفجره در جایی نزدیک به محل بازی حامد لک از سوی دیگر باعث شد این بازیکن از کوره در برود و اقدام به درگیری با فولادی‌ها کند. مسئولان مس رفسنجان یکی از اعضای کادرفنی فولاد را هم از عوامل اصلی درگیری و حاشیه در طول بازی معرفی کردند. لک در پایان مسابقه آماج حملاتی از سوی مربیان فولاد از حمید رجبی تا سیدمحمد علوی سرپرست تیم قرار گرفت که او را عامل وقت‌کشی در بازی می‌دانستند. در بین دو نیمه بازی هم حاشیه تند بین لک و مهدی هاشمی‌نسب بروز کرده بود. این دو که در مسابقه سال گذشته میان پرسپولیس و فولاد با همدیگر به شدت درگیر شده بودند، بین ۲ نیمه با یکدیگر رو در رو شدند و این موضوع باعث ایجاد تنش تند میان این ۲ چهره جنجالی فوتبال ایران شد.

ژاوی هم شاکی شد!

حرکات تحریک‌آمیز نیمکت فولاد تنها مختص به بازی‌های لیگ برتر نیست و آنها حتی روی مخ مربی بزرگی مثل ژاوی هم رفته‌اند! در اردیبهشت ۱۴۰۰ فولاد به مصاف السد قطر رفت، تیمی که ژاوی هدایتش را برعهده داشت. در بازی رفت همه چیز مبتنی بر احترام بود و ژاوی از نکونام هم تمجید کرد اما در بازی برگشت اتفاقاتی رخ داد که باعث شد سرمربی اسپانیایی السد بعد از گل نام تائه هی با عصبانیت و مشت‌های گره کرده سمت نیمکت فولاد برود. ستاره سابق بارسا حتی پس از سوت پایان هم مدام به نیمکت تیم حریف و جواد نکونام اشاره می کرد و مشخص بود که از برخی رفتارهای نیمکت فولاد ناراحت شده است.

مریم  محمدی
مریم محمدی
مهدی محمدی, مهدی محمدی
دیگران می‌خوانند
اینستاگرام تیتر کوتاه

نظر شما

اخبار