اختصاصی تیتر کوتاه؛

برگزاری دومین جلسه ستاد ملی اکسپو اوزاکا / تامین بودجه چالش مهم ایران برای حضور در اکسپو

برگزاری دومین جلسه ستاد ملی اکسپو اوزاکا / تامین بودجه چالش مهم ایران برای حضور در اکسپو

دومین جلسه ستاد ملی اکسپو اوزاکا کانسای در سالن مروارید محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار شد.

دومین جلسه ستاد ملی اکسپو اوزاکا کانسای با حضور اعضای شورای سیاست گذاری این رویداد اعم از نمایندگان وزارتخانه ها، سازمان‌ها و نهادهای حاکمیتی در سالن مروارید محل دائمی نمایشگاه‌ های بین‌المللی تهران برگزار شد.

بیشتر بخوانید: برگزاری اولین جلسه ستاد ملی اکسپو ۲۰۲۵ ژاپن

احمدرضا اعلایی، کمیسر ژنرال جمهوری اسلامی ایران در این دوره از نمایشگاه اکسپو در این جلسه بیان کرد: در حوزه اقدامات خارجی برای سهولت حضور ایران در این اکسپو ژاپن، ۳ موضوع در دستور کار قرار گرفت که افتتاح حساب بانکی، ثبت شرکت به منظور کارسازی برای انجام مراودات و روال های گمرکی مانند اقدامات صدور ویزا و اکسپو مجازی این ۳ اقدام بودند.

وی افزود: در بخش ثبت شرکت و افتتاح حساب بانکی با اعلام حکومت ژاپن کمیسرژنرال یا وکیل شرکت قادر به افتتاح حساب خواهد بود. در همین راستا بانک رزونا از جانب دولت ژاپن به منظور افتتاح حساب معرفی شد. بنابراین با پیگیری‌های انجام شده مشکل افتتاح حساب ایران در این بانک نیز مرتفع شد. البته نباید فراموش کرد که بخشی از این مشکل ناشی از تحریم ها بود. روال های گمرکی هم در حال انجام شدن است. در این بین اما به نظر می‌رسد ژاپن از زمانبندی خود عقب مانده است. با این حال در سفر دو روزه ای که به ژاپن انجام شد دهکده اکسپو مورد بازدید قرار گرفت و بر خلاف اعلام پیشرفت ۳۰ درصدی این پیشرفت کمتر به نظر می‌رسید.

مدیرعامل شرکت نمایشگاه بین‌المللی تهران تشریح کرد: پس از رفع مشکلات سه‌گانه بخش خارجی میتوان با خیالی آسوده به مسائل بخش داخلی پرداخت. در مورد مسائل داخلی باید به تامین بودجه اشاره کرد. با توجه به این موضع که پاویون A هزینه های زیادی را در بر خواهد داشت پس تامین بودجه حائز اهمیت است. در این بین مساعدت سازمان برنامه و بودجه مورد نیاز است که با خیالی آسوده با ذخیره‌سازی زمان به دور از عجله پاپیون خوبی را احداث کنیم.

در ادامه نشست اعضای شورای سیاست گذاری به بیان نقطه نظرات خود پیرامون حضور هر چه بهتر ایران در اکسپو ۲۰۲۵ ژاپن مطرح کردند.

دیگران می‌خوانند
اینستاگرام تیتر کوتاه

نظر شما

اخبار