افزایش قیمت طلا و جواهر در راه است؟

افزایش قیمت طلا و جواهر در راه است؟

رئیس اتحادیه طلا و جواهر در پاسخ به اینکه وضعیت بازار طلا و سکه در روزهای آینده را چگونه پیش‌بینی می‌کند؟ گفت: فعلا برای پیش‌بینی زود است اما اگر تقاضا بهتر شود پیش‌بینی می‌شود که یک مقدار نوسان افزایشی در قیمت‌ها داشته باشیم.

بذرافشان ادامه داد: عامل موثر دیگر که ممکن است بر بازار طلا اثر بگذارد قیمت انس جهانی طلاست و اگر قیمت انس طلا افزایش یابد به تبع آن بازار داخلی نیز تحت تاثیر قرار خواهد گرفت.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر ادامه داد: برخی تحلیلگران و اقتصاددانان پیش‌بینی کرده‌اند که قیمت انس جهانی طلا تا ژانویه به ۲ هزار و ۵۰۰ دلار هم برسد اما باید به این نکته هم توجه داشت که شرایط در در بازارهای داخلی ما یک مقدار متفاوت است و نوسانات بازار ارز و شرایط داخلی هم در نوسان قیمت‌ها تاثیرگذار است.

بذرافشان افزود: به طور کلی به نظر نمی‌رسد فعلا نوسان خاص افزایشی یا کاهشی در بازار طلا و سکه داشته باشیم و همان نوسان ۱ تا ۳ درصدی قیمت‌ها را خواهیم داشت که آن هم طبیعی است بر این اساس توصیه ما به مردم این است که با توجه به ثبات قیمت‌ها از ابتدای سال و با کاهش نسبی خوبی که اتفاق افتاده است مبادلات خود را در رابطه با خرید مصنوعات طلا و سکه انجام دهند و خیلی منتظر کاهش یا افزایش خاصی نباشند.

 

دیگران می‌خوانند
اینستاگرام تیتر کوتاه

نظر شما

اخبار
پیشنهاد سردبیر