خودرو | سامانه یکپارچه | خودروسازی

این ارگان رانندگان تاکسی را بیمه نمی کند / راننده تاکسی ها به دیوان عدالت اداری بروند

این ارگان رانندگان تاکسی را بیمه نمی کند / راننده تاکسی ها به دیوان عدالت اداری بروند

مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری گفت: درباره گلایه برخی تاکسیران‌ها از عدم برقراری بیمه تأمین اجتماعی اظهار کرد: مشکل این دسته از رانندگان تاکسی در برقرار نشدن بیمه به سازمان تأمین اجتماعی مربوط می‌شود این در حالی است که دولت اعتبار لازم برای این امر را هر ساله در بودجه سنواتی پیش‌بینی می‌کند.

حمل و نقل شهری به افراد اجازه می‌دهد تا به راحتی و بدون استفاده از خودروی شخصی بین مناطق مختلف شهر جابجا شوند، وسایل حمل و نقل عمومی مانند اتوبوس، مترو و تاکسی بخش مهمی از ترافیک شهری را تشکیل می‌دهند. همچنین حمل و نقل عمومی باعث کاهش آلودگی هوا و ترافیک می‌شود.

مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور با اشاره به تعلل سازمان تأمین اجتماعی در بیمه کردن برخی از رانندگان تاکسی گفت: پیگیری‌های ما از راه‌های اداری به جایی نرسیده است اما شاید تاکسیرا‌ن‌ها از طریق دیوان عدالت اداری بتوانند به نتیجه برسند.

مرتضی ضامنی درباره گلایه برخی تاکسیران‌ها از عدم برقراری بیمه تأمین اجتماعی اظهار کرد: مشکل این دسته از رانندگان تاکسی در برقرار نشدن بیمه به سازمان تأمین اجتماعی مربوط می‌شود این در حالی است که دولت اعتبار لازم برای این امر را هر ساله در بودجه سنواتی پیش‌بینی می‌کند.

وی ادامه داد: برخی افراد به اسم راننده تاکسی از بیمه تأمین اجتماعی استفاده می‌کنند که باید از لیست بیمه حذف و رانندگان جدید تاکسی جایگزین آنها شوند اما علیرغم پیگیری‌های مکرر نتیجه‌ لازم برای به روزرسانی این فهرست صورت نگرفته است.

مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور تصریح کرد: سازمان تأمین اجتماعی در حذف افراد شتاب خوبی دارد اما برای جایگزینی افراد جدید همکاری لازم را ندارد این در حالی است که بیمه شدن رانندگان جدید یک تکلیف قانونی برای سازمان است و علیرغم اینکه قانونگذار شرایط و امکان را برای تأمین اجتماعی فراهم کرده و دولت هر سال در این رابطه بودجه‌ای به آن تخصیص می‌دهد، این سازمان افرادی که علاقمند هستند را بیمه می‌کند و در بیمه کردن افراد ذیحقی که پروانه فعالیت دارند، تعلل دارد!

وی با بیان اینکه سازمان تأمین اجتماعی باید در این زمینه پاسخگو باشد، اظهار کرد: بر اساس آمار رسمی سازمان تأمین اجتماعی، از ۳۱۳۰۰۰ فرد بیمه شده در حوزه‌های مختلف حمل و نقل عمومی کشور، ۲۰۰ هزار نفر در حوزه تاکسی، آژانس‌ و حمل و نقل باربری و ۱۲۰ هزار نفر از شهرهای مختلف کشور در انتظار قرار گرفتن در لیست بیمه هستند. 

ضامنی خاطرنشان کرد: پیگیری‌های ما از راه‌های اداری به جایی نرسیده است اما شاید رانندگان تاکسی بتوانند دست به دامن دیوان عدالت اداری شوند تا تأمین اجتماعی موظف به اجرای تکلیف قانونی خود شود.

منبع: تسنیم
دیگران می‌خوانند
اینستاگرام تیتر کوتاه

نظر شما

اخبار