صفر تا صد بیمه رایگان درمانی برای دانش‌آموزان و فرهنگیان

صفر تا صد بیمه رایگان درمانی برای دانش‌آموزان و فرهنگیان

قرارداد بیمه حوادث و درمان مازاد دانش‌آموزان و کارکنان مدارس دولتی و غیردولتی وزارت آموزش و پرورش که با بیمه دانا منعقد شده است، از اول مهر سال ۱۴۰۱ آغاز و تا اول مهر ۱۴۰۲ ادامه دارد.

وزارت آموزش و پرورش هرسال تمام دانش‌آموزان را هنگام ثبت‌نام در مدارس تحت پوشش بیمه حوادث می برد؛ بیمه‌ای که گفته می‌شود در طول ۱۲ ماه سال معتبر است و دانش آموزان را در برابر حوادث مختلف بیمه می‌کند. مشمولان برخورداری از این بیمه افراد ذیل هستند:

- کلیه دانش‌آموزان مراکز آموزشی دولتی و غیر دولتی در مقاطع مختلف تحصیلی

- هنرجویان هنرستان‌ها و دانش‌آموزان رشته کاردانش

- دانشجویان دانشگاه فرهنگیان

- دانش‌آموزان پیش‌دبستانی، مربیان پیش‌دبستانی، نوباوگان مهدهای کودک وابسته به وزارت آموزش و پرورش اعم از شیرخوار، نوپا، نوباوه و آمادگی (شروع پوشش بیمه‌ای برای پیش‌دبستانی‌ها دوماه زودتر از شروع بیمه نامه و جهت نوباوگان کودکستان‌ها از تاریخ ثبت‌نام است)

- سواد آموزان نهضت سوادآموزی

- دانش‌آموزانی که در طرح آموزش از راه دور تحصیل می‌کنند

- دانش‌آموزان و هنرجویان مدارس شبانه و بزرگسال

- دانش‌آموزان سال آخر دوره دوم متوسطه که تا پایان سال تحصیلی موفق به کسب نمره قبولی در واحد درسی خود نشده‌اند به شرط پرداخت حق بیمه و اعلام اسامی آنها توسط بیمه‌گذار

- دانش‌آموزان مدارس استثنایی

- کلیه کارکنان اداری و آموزشی آموزش و پرورش و خانواده تحت تکفل‌شان (صرفا همسر و فرزندان) که به تبع آنان دارای دفترچه بیمه‌گر پایه باشند، سرباز معلمان، آموزشیاران نهضت سواد آموزی

- بازنشستگان فرهنگی که مجددا در آموزش و پرورش مشغول به کار شده‌اند.

- دانش‌آموزان شاغل به تحصیل در مدارس ایرانی خارج از کشور

حق بیمه سالانه بیمه حوادث دانش‌آموزی چقدر است؟

به موجب این قرارداد، حق بیمه سالانه هر یک از بیمه شدگان ۲۷ هزار و ۵۲۳ تومان است که با احتساب ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده مبلغ ۳۰ هزار تومان تعیین می‌شود.

بیمه گذار موظف است به محض وقوع حادثه مراتب را به اطلاع بیمه گر رسانده و نسبت به ارسال مستندات بر اساس نوع هزینه اقدام کند. حداکثر مدت اعلام و ارسال مدارک خسارت برای خسارت فوت چهار ماه و برای سایر موارد سه ماه بعد از انقضای بیمه‌نامه است، در غیر این صورت بیمه گر تعهد و مسئولیتی در پرداخت خسارت ندارد.

پرداخت خسارت چقدر طول می‌کشد؟

بیمه گر تعهد می‌کند در صورت ارائه کلیه مدارک و مستندات لازم از سوی بیمه شده یا بیمه گذار غرامت فوت را ظرف مدت ۳۰ روز کاری و سایر موارد را ظرف مدت ۱۰ روز کاری پرداخت کند.

طرح جامع بیمه مسئولیت مدنی بیمه‌شدگان در قبال یکدیگر و اشخاص ثالث

پوشش بیمه‌ای جامع مسئولیت مدنی در مقابل خسارت‌های جانی وارد به بیمه‌شدگان در داخل مدرسه و یا اردوهای درون شهری، برون شهری، کاروان‌های راهیان نور، کارگاه‌های آموزشی و طرح کارورزی دانش‌آموزان هنرستان‌های حرفه‌ای و کاردانش، پژوهش‌سرا، آزمایشگاه نانو، سالن‌ها و اماکن ورزشی متعلق به آموزش و پرورش، مسابقات ورزشی ادارات آموزش و پرورش، کارگران و پیمانکاران در مکان‌هایی که مسئولیت بیمه‌شدگان در آن مکان بر عهده بیمه‌گذار باشد و به طور کلی به موجب رأی مراجع قضایی در صورتی که بیمه گذار مسئول جبران آن شناخته شود تا حدود اختیارات مندرج در بند ب جدول ماده ۶ این قرارداد، بر عهده بیمه گر خواهد بود. ملاک پرداخت خسارت، تاریخ صدور رای قطعی مراجع قضایی است.

تبصره (۱) خسارت‌های ناشی از مسئولیت متقابل بیمه‌شدگان در مقابل یکدیگر صرفاً در داخل آموزشگاه و مراکز وابسته به آموزش و پرورش، اردوهای دانش‌آموزی که ناشی از عمل غیر عمد باشد تحت پوشش خواهد بود.

تبصره (۲) تعهدات بیمه‌گر در این بخش منوط به این است که نام فرد خسارت دیده یا مقصر حادثه در لیست‌های مربوط ثبت شده و حق بیمه در وجه شرکت بیمه دانا پرداخت شده باشد. حوادث مربوط به کاروان‌های راهیان نور نیز از زمان اعزام از محل سکونت یا تحصیل تا زمان برگشت به محل سکونت یا تحصیل تحت پوشش خواهد بود.

میلاد  محمدی
میلاد محمدی
دیگران می‌خوانند
اینستاگرام تیتر کوتاه

نظر شما

اخبار