برنامه شرکت اتوبوسرانی تهران برای مهرماه

برنامه شرکت اتوبوسرانی تهران برای مهرماه

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران با اعلام اینکه برای مهر ماه و بازگشایی مراکز آموزشی آمادگی کامل داریم، گفت: ناوگان اتوبوسرانی با تمام ظرفیت و توان موجود برای تسهیل تردد در خدمت شهروندان و جامعه آموزشی خواهد بود.

بنا براعلام روابط عمومی شرکت واحد اتوبوسرانی تهران، مهدی علیزاده با اشاره به اینکه هر ساله با آغاز مهرماه و همزمان با بازگشایی مدارس شاهد تغییر در رفتار ترافیکی و افزایش حجم مسافران هستیم، گفت: حمل‌ونقل عمومی به خصوص اتوبوسرانی راهکار مناسبی برای کاهش بار ترافیکی و تسهیل در رفت و آمد شهروندان است و ما قصد داریم با تقویت این بخش تاثیر بسزایی در این امر داشته باشیم.

وی با بیان اینکه دو امر نوسازی و بازسازی ناوگان به طور جدی در دستور کار شرکت قرار دارد، تصریح کرد: قراردادهای خوبی برای تامین ناوگان بسته شده است همچنین بازسازی و اورهال (تعمیر اساسی) نیز در بخش خصوصی و ملکی با سرعت در حال پیگیری است تا بتوانیم با ظرفیت بهتری در خدمت شهروندان باشیم.

علیزاده با اشاره به اینکه برای بهره گیری صحیح از ناوگان فعال موجود، توزیع اتوبوس‌ها در خطوط را بر اساس میزان تقاضای سفر برنامه‌ریزی کرده ایم، گفت: ایستگاه‌ها و نقاط پر مسافر شناسایی شده‌اند و با برنامه‌ریزی صورت گرفته در ساعات پر تقاضای سفر، ضمن تزریق اتوبوس کمکی و تغییر در زمانبندی حرکت اتوبوس‌ها در این نقاط، امکان خدمات رسانی مطلوب نیز افزایش می‌یابد.

وی با اشاره به اخبار منتشر شده در برخی از رسانه‌ها در خصوص آمار اتوبوس‌های فعال تهران نیز گفت: ناوگان فعال مجموع ناوگان شاغل در خطوط و ناوگان متوقف جاری است. متوقف جاری یعنی ناوگانی که در بازه زمانی یک ماه گذشته حداقل یک نیمراه کامل در خط فعالیت داشته است ولی به دلایل مختلف از جمله نواقص فنی با توجه به میانگین عمر بالای ناوگان و فرسودگی آنها برای تعمیرات از خط خارج می‌شوند و پس از رفع عیب به خط باز می‌گردند ولی جزو ناوگان فعال محسوب می‌شوند و به این دلیل آمار ناوگان در روزهای مختلف متغیر است.

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران در پایان خاطرنشان کرد: درحال‌حاضر در شهر تهران ۲۷۲۲ دستگاه ناوگان فعال وجود دارد که شامل ناوگان شاغل و متوقف جاری است و امیدواریم تا پایان سال تعداد قابل توجهی از طریق نوسازی و بازسازی به این آمار افزوده شود.

منبع: ايسنا
دیگران می‌خوانند
اینستاگرام تیتر کوتاه

نظر شما

اخبار
پیشنهاد سردبیر