افزایش بدون مجوز قیمت خودرو توسط دو غول خودروسازی ایران

افزایش بدون مجوز قیمت خودرو توسط دو غول خودروسازی ایران

مخاطبان عنوان کرده‌اند که ۲ خودروساز بزرگ داخلی در دعوت‌نامه‌های ارسالی شهریورماه به مشتریان، قیمت خودروها را بدون مجوز رسمی افزایش داده‌اند.

کاربران با ثبت پویشی با عنوان «مانع افزایش خودسرانه قیمت خودرو شوید» عنوان کرده‌اند که براساس دعوت نامه‌هایی که در شهریور‌، شرکت‌‌های ایران خودرو و سایپا برای مشتریان ارسال کرده‌اند، قیمت خودروها افزایش یافته است و این در حالی است که این افزایش قیمت.ها خودروسرانه و بدون مجوز شورای رقابت است.

کاربران عنوان کرده اند با توجه به ثبات نرخ ارز و حتی کاهش قیمت ارز، افزایش قیمت خودرو توسط خودروسازان بدون مجوز به منزله تضییع حقوق مصرف‌کنندگان است لذا از مسئولان می‌خواهیم تا به این موضوع رسیدگی شود و مانع افزایش خودسرانه قیمت خودرو توسط خودروسازان شوند.

 با توجه به بررسی‌های شورای رقابت بازار خودروی سواری انحصاری تشخیص داده شد لذا شورای رقابت برای تنظیم بازار خودرو دستورالعمل تنظیم بازار خودروی سورای را تدوین و در مورخ ۱۱ بهمن ماه ۱۴۰۱ ابلاغ کرد.

در ماده ۳ این دستورالعمل در خصوص قیمت گذاری خودرو ذکر شده است که مبنای تنظیم قیمت خودرو، براساس ضوابط قیمت‌گذاری مصوب هیأت تعیین و تثبیت قیمت‌ها است که توسط سازمان حمایت محاسبه می‌شود و نتایج در کارگروه خودرو ارائه و به تصویب شورای رقابت می رسد و توسط عرضه کننده خودرو لازم‌الاجرا است.

منبع: فارس
دیگران می‌خوانند
اینستاگرام تیتر کوتاه

نظر شما

 • سالار

  وقتی نظارت وجود نداشته باشد هر کس هر کاری دلش بخواهد می کند

 • ناشناس

  در دنیای امروز خودرو سازان ما اصلا هم غول نیستند
  دوتا کارخانه چاپیدن مردم بیشتر نیستند که دولتها همیشه از آنها جهت چپاول مردم حمایت کرده‌اند

 • ناشناس

  غول هه هه هه ، اینا غول نیستن شپشن ، جالبه خودر داره میاد پایین اینا قیمت و میبرن بالا ، آخه وقتی دلال‌ها تمامی نقدینگیشون رو دارن از بازار خودرو میکشن بیرون ببین چقد وضع خودرو خراب میشه ، تو چند ماه آینده با نصف این قیمتا هم اقساط میدن ولی نمیتونن مشتری پیدا کنن ، کارخونه دارای عزیز دگه اون ممه رو لولو خورد به فکر ورشکستگی و تعطیلی باشید

اخبار