ماجرای پرحاشیه تحویل خودروهای پارس به مشتریان چه بود؟

ماجرای پرحاشیه تحویل خودروهای پارس به مشتریان چه بود؟

مدیر بازاریابی ایران خودرو درباره تحویل خودروهای پژو پارس با موعد تحویل تابستان ۱۴۰۲ گفت: بخشی از مشتریان در شهریور و برخی دیگر در مهرماه خودروی خود را تحویل می‌گیرند اما بیشترِ افرادی که در این ماه واریز وجه کنند، همین ماه خودروی خود را تحویل می گیرند.

کاربران با ثبت پویشی با عنوان «پیگیر فروش خودروهای پارس سامانه یکپارچه نوبت اول هستیم» عنوان کرده‌اند که منظور خودروهای پژو پارس ساده، سفارشی و سفارشی elx موعد تحویل تابستان، پاییز و زمستان ۱۴۰۲ است.

این کاربران عنوان کرده‌اند با وجود اینکه روزانه ۶۰۰ دستگاه پارس در ایران خودرو تولید می‌شود اما هیچ بخشنامه فروش و تکمیل وجهی برای متقاضیانی خودروهای پارس که نوبت تحویل آنها  پاییز امسال است، ارسال نشده است، ضمن اینکه به غیر از عدم ارسال بخشنامه فروش و تکمیل وجه برای این دسته از متقاضیان خبری از تحویل و ارسال بخشنامه تکمیل وجه به افرادی که نوبت تحویل آن ها تابستان بوده نیز ارسال نشده است.

امضا کنندگان این پویش می‌گویند ظاهرا این خودروها مشکل استاندارد و پلاک‌گذاری دارند و به همین دلیل تحویل اقدامی برای تحویل این خودرو به مشتریان صورت نمی گیرد.

براین اساس متقاضیان از شرکت ایران خودرو خواستند تا اگر مشکل غیرقابل حلی در زمینه تحویل این خودروها وجود دارد شرایطی فراهم شود تا با ارائه خودروهای جایگزین، متقاضیان نوع خودروی خود را تغییر دهند و خودروی دیگری را تحویل بگیرند.

پیگیری ها حاکی است براساس فراخوان شرکت ایران خودرو، متقاضیان محصولات پژو پارس از روز سه‌شنبه مورخ ۲۱ شهریور به مدت ۱۰ روز باید نسبت به ثبت نام و تکمیل وجه اقدام کنند.

براساس این اطلاعیه فقط متقاضیانی که در سامانه یکپارچه ثبت نام کرده‌اند و اسامی آنها به عنوان اولویت‌های تابستان ۱۴۰۲ طرح عادی و جوانی به این شرکت اعلام شده است و برای آنها توسط شرکت ایران خودرو پیامک ارسال شده و یا در سایت فروش اینترنتی ایران خودرو ثبت کرده‌اند، می‌توانند نسبت به ثبت نام و تکمیل وجه اقدام کنند.

مدیر بازار‌یابی ایران‌خودرو با ارائه توضیحاتی در خصوص تحویل خودروهای پارس گفت: برای ۱۰۲ هزار متقاضی خرید خودرو از ایران خودرو که موعد تحویل خودروهایشان تابستان ۱۴۰۲ بوده به غیر از هفت هزار و ۳۰۰ متقاضی خرید خودروهای پارس، دعوت نامه ارسال شده است، به هفت هزار و ۳۰۰ نفر مشتری پارس، پیشنهاد شرایط تبدیل به ۲۰۷ داده شد که مورد استقبال واقع نشد بنابراین حداکثر تا پایان ماه، فراخوان خواهند شد تا برای خودرو پارس واریز وجه کنند و قرار داد منعقد می‌شود.

وی افزود: بخشی از مشتریان خودرو پارس با موعد تحویل شهریور، ممکن است در همین شهریور ‌خودروی خود را تحویل بگیرند و بخشی هم در مهرماه تحویل خواهند گرفت، اما بیشتر افرادی که در شهریور‌ واریز وجه کنند در همین ماه خودروی خود را تحویل می‌گیرند.

در نوبت اول عرضه خودرو از طریق سامانه یکپارچه تعداد ۹ خودروساز محصولات خود را در سامانه یکپارچه عرضه کردند که عمده ترین عرضه کنندگان دو شرکت سایپا و ایران خودرو بودند.

شیوه عرضه خودرو در سامانه یکپارچه به این صورت بود که متقاضیان خودروهای خود را انتخاب و سپس متقاضیان بر اساس وضعیت تولید خودروساز در نوبت تحویل دریافت خودرو قرار می گرفت با توجه به اینکه محصولات شرکت ایران خودرو بسیار تقاضا بود بنابراین نوبت تحویل برخی از متقاضیان محصولات این خودروساز به سال ۱۴۰۳ موکول شده است.

منبع: فارس
دیگران می‌خوانند
اینستاگرام تیتر کوتاه

نظر شما

اخبار