پژو با تولید این خودرو همه را شوکه کرد! + تصاویر

پژو با تولید این خودرو همه را شوکه کرد! + تصاویر

گرم کن صندلی به عنوان آپشن استاندارد در تمامی تریم‌های پژو ئی-۳۰۰۸ ارائه می‌شود. صندلی‌های جلو دارای استاندارد و تاییدیه AGR هستند که در واقع نشانی از اتحادیه پزشکان و درمانگران آلمانی است که در زمینه درد‌های کمر و پیشگیری از آن تحقیق و فعالیت دارند.

پژو از نسل سوم کراس اوور کامپکت ۳۰۰۸ پس از ۷ سال در اروپا رونمایی کرد. پژو ۳۰۰۸ اولین بار در سال ۲۰۰۷ روی خط تولید رفت و تا کنون ۲ نسل و چند فیس لیفت از آن ارائه شده بود که با معرفی نسل سوم دوران جدیدی برای این محصول آغاز خواهد شد، زیرا کاملا با مدل‌های قبلی متفاوت است.

 فناوری‌های کابین جدید و پیشرانه الکتریکی مهمترین ویژگی‌های ۳۰۰۸ جدید هستند که در تریم E-۳۰۰۸ پیش روی مشتریان قرار می‌گیرد. این محصول براساس پلتفرم جدید STLA Medium استلانتیس توسعه یافته است.

محصول-جدید-پژو-2

در بخش پیشرانه، پژو ۳۰۰۸ جدید میزبان تنوع بالایی است. اولین مدل که براساس معماری ۴۰۰-ولت شکل گرفته از بسته باتری نیکل-منگنز-کبالت با ظرفیت ۷۳ کیلووات ساعت استفاده می‌کند و مجهز به یک موتور الکتریکی مرتبط با محور جلو است. میزان خروجی پیشرانه ۲۱۰ اسب بخار و گشتاور ۳۴۳ نیوتن متر است.

برد حرکتی این تریم حدود ۵۲۵ کیلومتر پیش بینی شده است.

تریم بعدی به ۲ موتور الکتریکی مجهز است، اما از همان بسته باتری ۷۳ کیلووات ساعت استفاه می‌کند. موتور مرتبط با محور جلو نیز دقیقا همانند تریم قبلی است، اما یک موتور الکتریکی دیگر به محور عقب اضافه شده که ۱۱۱ اسب بخار خروحی و ۱۶۶ نیوتن متر گشتاور را وارد چرخه عملکرد خودرو می‌کند. بدین ترتیب مجموع خروجی برابر با ۳۲۰ اسب بخار محاسبه شده است.

محصول-جدید-پژو-3

برد حرکتی پیش بینی شده برای پژو ۳۰۰۸ با دو موتور الکتریکی همان ۵۲۵ کیلومتر مانند مدل تک موتور است. اما چگونه میزان مصرف ۲ موتور با یک موتور برابر محاسبه شده است؟! در پاسخ باید گفت که موتور عقب با توجه به انتخاب نوع رانندگی از مدار خارج می‌شود و پژو ۳۰۰۸ دو موتور می‌تواند در این شرایط از همان تک موتور جلو برای حرکت استفاده کرده و در مصرف انرژی صرفه جویی کند.

یک تریم برد طولانی نیز برای پژو ۳۰۰۸ جدید درنظر گرفته شده که از بسته باتری ۹۸ کیلووات ساعت و موتور الکتریکی جلو با ۲۳۰ اسب بخار خروجی و گشتاور ۳۴۳ نیوتن متر استفاده می‌کند. برد حرکتی این تریم حدود ۷۰۰ کیلومتر است. نسخه ۲ موتور الکتریکی با این بسته باتری قوی تولید نخواهد شد.

طبیعتا در نسخه مجهز به ۲ موتور الکتریکی امکان انتخاب وضعیت رانندگی با سامانه تمام چرخ محرک فراهم است که کیفیت رانندگی بالاتر و البته جذاب تری را برای ۳۰۰۸ جدید تضمین می‌کند، اما یک محدودیت هم وجود دارد! زیرا این سامانه فقط تا سرعت ۱۳۵ کیلومتر برساعت در وضعیت فعال باقی خواهد ماند.

باتری پژو ۳۰۰۸ جدید را می‌توان با پورت AC یا DC شارژ کرد. شارژر استانداردی که همراه خودرو ارائه می‌شود از نوع ۱۱ کیلوواتی است، اما مشتریان در حالت آپشن می‌توانند نمونه ۲۲ کیلوواتی را در اختیار داشته باشند.

محصول-جدید-پژو-4

پژو ئی-۳۰۰۸ جدید مجهز به یک پورت دی سی در قسمت جلو است که امکان شارژ سریع ۱۶۰ کیلوواتی را فراهم می‌کند. بدین ترتیب طی ۳۰ دقیقه ظرفیت باتری از ۲۰ به ۸۰ درصد آن می‌رسد.

پلتفرم الکتریکی STLA Medium استلانتیس امکان شارژر ریورز را نیز برای پژو ئی-۳۰۰۸ فراهم کرده است که بدین ترتیب می‌توان برای وسایل برقی منزل تا ۳ کیلووات و ۱۶ امپر تامین برق کرد.

همچنین این کراس اوور کوچک مجهز به یک فناوری با نام شارژ هوشمند V۱G است که با توجه به مدیریت هزینه شارژ برای مالک در بازه‌های زمانی مختلف می‌تواند هزینه‌های شارژ را تا حد امکان کاهش دهد.

بازیابی انرژی گرمایی حاصل از عملکرد ترمز‌ها برای افزایش توان باتری نیز مدنظر پژو قرار داشته، اما جزئیات عملکرد این سامانه را به طور دقیق مشخص نکرده است.

در رابطه با طراحی همچنان شاهد اثر پنجه‌های شیر با تزئینات ال ئی دی در قسمت دماغه و تداوم این رد تا چراغ‌های اصلی جلو هستیم که منظره زیبا و غیر تکراری را ایجاد کرده است. آن هم در شرایطی که این روز‌ها اکثر کمپانی‌ها از هدلایت‌های بسیار باریک برای محصولات خود استفاده می‌کنند و فضا به نوعی تکراری شده است.

خودرو از منظر ابعاد برابر با ۴۵۴۰ میلیمتر در طول، ۱۸۹۰ میلیمتر در عرض و ۱۶۴۰ میلیمتر در ارتفاع توسعه یافته است.

جلوپنجره بدون فریم و لوگوی پژو منظره زیبایی را در هماهنگی باهم شکل داده اند.

در نمای عقب پژو ئی-۳۰۰۸ چراغ‌های اصلی مجهز به فناوری پیکسل ال ئی دی اختصاصی پژو هستند که در واقع نوردهی تطبیقی را به ویژگی‌های این کراس اوور افزوده است.

در فضای داخل کابین، اولین عنصر اثرگذار بر مخاطب قطعا نمایشگر خمیده ۲۱ اینچی با نام اختصاصی آی-کاکپیت پژو خواهد بود. البته تمامی تریم‌ها به این نمایشگر یکپارچه مجهز نیستند و این آپشنی برای تریم پرچمدار است.

در تریم Allure از دو نمایشگر دیجیتال ۱۰ اینچی دیجیتال استفاده شده است.

گرم کن صندلی به عنوان آپشن استاندارد در تمامی تریم‌ها ارائه می‌شود. صندلی‌های جلو دارای استاندارد و تاییدیه AGR هستند که در واقع نشانی از اتحادیه پزشکان و درمانگران آلمانی است که در زمینه درد‌های کمر و پیشگیری از آن تحقیق و فعالیت دارند.

امکاناتی شامل تهویه، ماساژ و بالشتک‌های تطبیقی جانبی با توجه به سایز سرنشین به عنوان آپشن مستلزم پرداخت هزینه اضافی برای صندلی‌های جلو در نظر گرفته شده است.

ظرفیت قسمت بار پژو ئی-۳۰۰۸ برابر با ۴۷۰ لیتر است در تریم مجهز به سامانه تمام چرخ محرک است. در تریم تک موتور الکتریکی این حجم برابر با ۵۲۰ لیتر محاسبه شده است. ۱۷ فضای ذخیره سازی متنوع با ظرفیتی حدود ۳۴ لیتر در کابین وجود دارد.

نسل سوم کراس اوور جمع و جور پژو در کارخانه استلانتیس واقع در سوشو فرانسه تولید خواهد شد. تحویل خودرو به مشتریان در اروپا و سایر بازار‌ها از اواخر سال جاری میلادی آغاز می‌شود.

پژو ئی-۳۰۰۸

 

دیگران می‌خوانند
اینستاگرام تیتر کوتاه

نظر شما

  • قدرت طهماسبی

    از نظر قیمت ده برابر قیمت های جهانی الله اکبر

اخبار