پوستی که «لاستیک دولتی» از مردم کند

پوستی که «لاستیک دولتی» از مردم کند

امکان دریافت لاستیک دولتی با نرخ مصوب در برهه فعلی کار راحتی نیست و کسی که ناچار به خرید است، راهی جز مراجعه به بازار آزاد ندارد.

فروش لاستیک دولتی حداقل در این برهه ما را یاد ضرب‌المثل معروف مهریه می‌اندازد؛ کی داده، کی گرفته؟

موجودی محصولات سامانه فروش آنلاین لاستیک بارز به اتمام رسیده است. کویرتایر با قراردادن اعلامیه‌ای در سایتش از توقف فروش آنلاین لاستیک دولتی خبر داده و خیلی از خریدارانی که از طریق ایران‌تایر و یزدتایر اقدام می‌کنند دستشان به لاستیک دولتی با نرخ مصوب نمی‌رسد. وضعیت در پلتفرم‌های مخصوص فروش تایر دولتی هم تعریفی ندارد. مثلا با مراجعه به سایت تولید ایرانی و پشت‌سر گذاشتن هفت‌خان ثبت‌نام، با اخطار ِ" از محصول انتخابی در انبار نماینده شهر شما موجود نمی‌باشد" روبرو می‌شویم و کسی که ناچار به خرید لاستیک است، چاره‌ای جز مراجعه به بازار آزاد ندارد.

خرید لاستیک دولتی بارز

خرید آنلاین لاستیک بارز فعلا کار راحتی نیست. فرقی هم ندارد که بعد از مراجعه به آدرس barez.org گزینه فروش آنلاین را انتخاب کنید یا حاضر باشید بعد دریافت نوبت خودتان دنبال تحویل حضوری لاستیک بروید. با انتخاب گزینه فروش آنلاین بلافاصله تبی باز می‌شود و داخل آن نوشته شده: سامانه‌ی فروش با اتمام موجودی مرحله‌ هفتم فروش غیرفعال و زمانبندی بعدی فعالیت فروشگاه از همین طریق اطلاع‌رسانی می‌شود. گزینه بعدی تحویل حضوری لاستیک است.

خرید لاستیک از سایت بارز در فرمت حضوری به این شکل است که شما باید از طریق سامانه نوبت‌دهی برای رزرو آنلاین خرید محصولات بارز از مراکز سرویس سنتر این شرکت دست‌به‌کار شوید. در این بخش متقاضی باید کد ملی و شماره تلفن همراه خودش را در قالب مرحله اهراز هویت وارد کند. در قدم بعدی ثبت مشخصات فردی صاحب سند خودرو الزامی است و بعد از آن متقاضی باید یکی از مراکز فروشی که در این برهه آماده عرضه لاستیک دولتی هستند را انتخاب کند. اما خبر بد این است که به‌جز نمایندگی فروش مشهد، فعلا امکان خرید لاستیک دولتی بارز از بقیه نمایندگی‌ها وجود ندارد.

خرید لاستیک دولتی کویرتایر

فروش آنلاین لاستیک دولتی کویرتایر متوقف شده. این خبری است که خود کویرتایر در بخش فروش آنلاین سایتش گذاشته و نوشته: خریداران معزز محصولات شرکت کویرتایر با سلام و احترام. به اطلاع می‌رساند به دلیل به‌روزرسانی و ارتقا زیر ساخت‌های فنی سایت، فروش آنلاین تا اطلاع ثانوی متوقف می‌باشد. بدیهی است زمان شروع مجدد فروش متعاقباً از همین صفحه اعلام خواهد شد.

کویرتایر در سایت رسمی خودش به آدرس kavirtire.ir برای راحتی کار خریداران، راهنمای خرید لاستیک مخصوص هر مدلی را بارگذاری کرده است، اما مثلا با انتخاب تیبا و لاستیک R۱۳ فقط یکسری اطلاعات فنی درباره خود لاستیک، مثل مدت گارانتی، پهنای رینگ و ... نمایش داده می‌شود و گزینه‌ای به اسم قیمت یا خرید به‌چشم نمی‌خورد.

خرید لاستیک دولتی یزدتایر

یزدتایر یکی دیگر از شرکت‌های ایرانی در ماجرای عرضه لاستیک با نرخ مصوب است. با این حال در سایت یزدتایر فقط بخشی به‌اسم قیمت مصوب وجود دارد که در آن فهرست قیمت ۵۰ مدل لاستیک جورواجور با نرخ مصوب دیده می‌شود وگرنه در سایت یزد‌تایر هم امکان سفارش و خرید لاستیک دولتی وجود ندارد. از طرفی در سایت یزدتایر می‌شود مشخصات تایر‌ها و محصولات آن‌ها را مشاهده کرد، اما مثل وضعیتی که الان برای کویرتایر، بارز و ایران‌تایر مرور کردیم، امکان خرید لاستیک دولتی از سایت یزد‌تایر هم وجود ندارد.

خرید لاستیک دولتی ایران‌تایر

خرید آنلاین لاستیک ایران‌تایر درحال حاضر وضعیتی مشابه بارز دارد. یعنی با مراجعه به آدرس eshop.irantire.ir ابتدا شرایط خرید لاستیک دولتی از ایران‌تایر به‌چشم می‌خورد. کمی پایین‌تر متقاضی متوجه می‌شود که برای خرید لاستیک باید مدارکی مثل اصل سند خودرو و کارت ملی و ... را موقع تحویل لاستیک‌ها همراه داشته باشد و نهایتا به بخش خرید لاستیک منتقل می‌شود.

در این قسمت متقاضی باید یک‌سری اطلاعات فردی را وارد کند. در قدم بعدی متقاضی باید برای خرید لاستیک نوع خودرو خودش را تعیین کند، اما الان با انتخاب گزینه سواری با اخطار "ظرفیت تکمیل است"، روبرو می‌شویم و اینطوری خرید لاستیک دولتی از ایران‌بارز هم فعلا امکان‌پذیر نیست.

خرید لاستیک دولتی از پلتفرم‌های مخصوص

فروش لاستیک دولتی سال ۹۹ برای اولین بار مطرح شد. بعد یک سال از عرضه لاستیک دولتی در بستر سامانه تخصیص تایر و روغن موتور، ماجرای عرضه لاستیک دولتی تا بهمن پارسال مسکوت ماند. آن زمان ایران‌تایر و کویر‌تایر برای عرضه و فروش لاستیک دولتی دست‌به‌کار شدند و یک ماه بعد وزارت صمت بخش بزرگی از سازوکار فروش لاستیک دولتی را برعهده پلتفرم‌هایی مثل کسبینو و تولید ایرانی گذاشت. به فروردین امسال که رسیدیم، گزارش‌هایی از مصائب خریداران لاستیک دولتی به‌گوش رسید و بخش قابل توجهی از مردم موفق به دریافت لاستیک با نرخ مصوب نشدند.

همین الان وقتی سراغ سایت تولید ایرانی می‌رویم، فقط یک‌سری از محصولات ایران‌تایر و بارز دیده می‌شود. علاوه‌بر آن وقتی مراحل ثبت‌نام برای دریافت لاستیک دولتی را پشت‌سر می‌گذاریم و مثلا سفارش خرید یک حلقه لاستیک پراید با سایز R۱۳ را در تهران ثبت می‌کنیم، با اخطار "از محصول یک حلقه لاستیک پراید ۱۳-۱۶۵/۶۵ در انبار نماینده شهر انتخابی شما موجود نمی‌باشد" ملاقات می‌کنیم.

خرید لاستیک دولتی با نرخ مصوب حداقل در برهه فعلی امکان‌پذیر نیست و کسی که ناچار به خرید است، راهی جز مراجعه به بازار آزاد ندارد.

منبع: فرارو
دیگران می‌خوانند
اینستاگرام تیتر کوتاه

نظر شما

 • محمد

  کدوم حرف مسئولین درست بوده که این یکی درست باشه از قیمت مرغ و گوشت و کوچکتر شدن سفره ها بگیر تا به بالا موقع انتخابات اینقدر حرف های قشنگ قشنگ میزنن که میگیم حتما مملک رو درست می کنن اما بسی خیال باطل !!!

 • داود

  تهران شادآباد بورس لاستیک فروش ها هستش رفتم لاستیک بخرم قیمت لاستیک رو بهم داد میگم یک جفت بده ببرم با قلدری میگه میدم ببری اما حلقه ای صد هزار تومن باید اضافه بدی پول تعویض لاستیک رو میگیره چه عوض کنی چه عوض نکنی همشون هم همین رو میگن خلاصه دعوامون شد

 • امیر

  نمیدانم چرا کنترلی بر بازار نیست و هر کس هر قیمتی میتواند بگذارد بازار باید با نظارت دقیق و شدید تحت کنترل قرار بگیرد چرا برای هر چیزی ما باید دولتی و ازاد داشته باشیم چرا نمیتوانیم راحت و مثل ادم زندگی کنیم چرا جلوی قیمتهای کذایی و احتکار را نمیگیرید خسته شدیم مجازاتهای سنگین مثل مصادره کل اموال و شلاق برای احتکار و گرانفروشی بگذارید نه قسمتی از سودی که متخلف برده را به عنوان جریمه تعیین کنید که باز دارنده نیست

 • بر پدر ومادر باعث وبانیش لعنت...بیچاره مردم ...میگن کالای ایرانی استفاده کن...کو؟؟؟؟فقط شده رانت خواری ودزدی وبازار آزاد ‌..


  .......

اخبار