ایرانی‌ها خودخواه‌ترین مردم جهان شدند + جدول

ایرانی‌ها خودخواه‌ترین مردم جهان شدند + جدول

تحقیقات نشان می‌دهد که ایران در صدر فهرست کشورهایی است که بیشترین تعصب نژادی را از خود نشان داده‌اند، این در حالی است که بریتانیا در میان کشورهایی است که کمترین نژادپرستی را دارند، بدین ترتیب یافته‌های مطالعه جدید با یافته‌های قبلی در مورد تعصبات نژادی بریتانیا در تضاد است.

مطالعه‌ای که توسط اندیشکده سیاسی کینگز کالج لندن انجام شد، سطوح نژادپرستی کشورها را بررسی کرد و ایران را به طور کلی در میان کشورهایی که بیشترین تبعیض نژادی را دارند مشاهده کرد.

این تحلیل، که بخشی از بررسی ارزش‌های جهانی (WVS) را تشکیل می‌دهد، استانداردهای جهانی اعتماد و پذیرش ۲۴ کشور را نسبت به افراد با نژاد یا ملیت‌های دیگر مقایسه کرد.

نتایج نشان داد که بریتانیایی‌ها کمترین نژادپرستی را دارند، به طوری که تنها ۲ درصد از بریتانیایی‌ها از زندگی در همسایگی با فردی با ترکیب نژادی متفاوت احساس ناراحتی می‌کردند. با این حال، این یافته‌ها با نتایج سایر مطالعات منتشر شده در امسال مطابقت ندارد، که نشان می‌دادند بریتانیا «به دور از عدالت نژادی» است.

در ادامه نگاهی به یافته‌های این نظرسنجی می‌اندازیم.

نژادپرست‌ترین کشورها کدامند؟

از اتباع ۲۴ کشور مورد مطالعه پرسیده شد که چه کسی را دوست ندارند به عنوان همسایه خود داشته باشند؟ تعداد شهروندانی که در پاسخ به آنها گفتند نمی‌خواهند در همسایگی مهاجران و/یا کارگران خارجی زندگی کنند، رتبه‌بندی شد و ایران با ۴۲ درصد در صدر فهرست قرار گرفت.

کشورهایی که نسبت به مهاجران و کارگران خارجی تبعیض نشان دادند به ترتیب زیر رتبه‌بندی شدند:

نژادپرستی

دیگران می‌خوانند
اینستاگرام تیتر کوتاه

نظر شما

  • مهدی

    اگه بقیه کشور ها هم 18میلیون افغانی مهاجر ک تعداد خیلی کمی مجاز و باقی غیرمجاز هستن به کشورشون هجوم میاوردن و منابع و مسکن و بازارکار رو مال خود میکردند و از یارانه شهروندی ک حق مردم اون کشوره استفاده میکردن و جوانهای خودشون ب علت دستمزد پایین مهاجرین بیکار میموندن قطعا نژادپرست ترین کشور میشدن.

اخبار
پیشنهاد سردبیر