واکنش سخنگوی ستاد امر به معروف به ممنوعیت آستین کوتاه

واکنش سخنگوی ستاد امر به معروف به ممنوعیت آستین کوتاه

سخنگوی ستاد امر به معروف گفت: سالیان سال است که آقایان نمی‌توانند در ادارات دولتی آستین کوتاه بپوشند، همه جای دنیا همین است

به گزارش تیترکوتاه؛ علی خان محمدی  سخنگوی ستاد امر به معروف و نهی از منکر، با اشاره به نوع  پوشش آقایان  در مراکز دولتی می‌گوید: مردم عادی در جامعه می‌توانند تی شرت آستین کوتاه بپوشند، اما در ادارات دولتی باید طبق دستور العمل لباس بپوشند. در ادارات دولتی یک دستور العملی برای نوع پوشش آقایان و خانم ها وجود دارد و نوع پوششی که برای کارمند رسمی ادارات دولتی تعیین شده، این است که لباس متعارفی به تن کنند. در همه ادارات هم همینگونه است و رعایت می‌شود. در بانک‌ها هم همین است و می‌بینیم که همه طبق یک دستور العمل کت و شلوار پوشیده اند.

وی ادامه داد: برابر مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی داشته، شاخصه های عفاف و حجاب برای آقایان و خانم ها آمده است. این قانون سال‌هاست که اجرا می‌شود و اصلا موضوع جدیدی هم نیست. اگر هم کسی رعایت نکرد بنا نیست که جریمه مالی شود، به کمیته مربوطه ارجاع و تذکر می‌گیرد.

تاکنون اعتراض چندانی از سوی آقایان در این زمینه نداشتیم، تصریح کرد: مثلا بانک ها در زمینه پوشش یک پروتکل مخصوص به خود را دارند. شرکت های بزرگ  غیره هم فرم خاصی برای خودشان دارند. نوع پوشش در همه جای دنیا مرسوم است که هم در مراکز دولتی و هم  مراکز آموزشی، یک پروتکل خاصی برای لباس پوشیدن دارند. 

سخنگوی ستاد امر به معروف و نهی از منکر ادامه داد: ما نمی‌توانیم صرفا برای خانم ها یک چارچوبی برای نوع پوشش بگذاریم و طبیعتا برای آقایان نیز یک حدودی دارد. پوشش یک بحث حدود شرعی دارد و یک بخشی هم ضوابطی است که مجموعه ها در نظر می‌گیرند.

وی ادامه داد: در فضای عمومی کشور آقایان می‌توانند با لباس آستین کوتاه یا کراوات حضور داشته باشند و هیچ منعی وجود ندارد. 

خان محمدی در رابطه با سخنان روز گذشته رئیس سازمان بسیج اصناف کشور در خصوص طراحی ۱۰۰ طرح ویژه لباس خانم‌های فروشنده در واحد‌های صنفی، گفت: قبلا هم برخی از مجموعه های تجاری پوشش های یک دست برای کارکنانشان در نظر گرفته بودند، اینکه اصناف هم گفته اند این کار را می‌کنند حتما در این راستا است، اما از جزئیات آن اطلاعاتی ندارم.

انتهای پیام/

دیگران می‌خوانند
اینستاگرام تیتر کوتاه

نظر شما

اخبار
پیشنهاد سردبیر