بورس | بازار سرمایه | فرابورس

این بورس بازان زیر چتر حمایتی می روند / اطلاعات بسته حمایتی بورس

این بورس بازان زیر چتر حمایتی می روند / اطلاعات بسته حمایتی بورس

کارشناس بازار سرمایه گفت: پرداخت ۶۴ میلیارد ریالی سازمان بورس به شرکت کنندگان "سهامیار" در آبان ماه امسال موجب ترغیب سایر سهامداران شد.

 بازار سهام یکی از مهم‌ترین بازارهای مالی دنیاست. در این بازار سهام شرکت‌های بزرگ به فروش می‌رسند. خرید و فروش سهام به افراد اجازه می‌دهد تا در رشد اقتصادی کشورها سهیم باشند و در صورت موفقیت شرکت‌ها، سود خوبی کسب کنند. هدف اصلی سرمایه‌گذاران در بازار سهام، خرید سهام با قیمت پایین و فروش آن با قیمت بالاتر برای کسب سود است. با این حال، ریسک بازار سهام و نوسانات قیمت‌ها باعث می‌شود تا سود و زیان در این بازار متغیر باشد.

ابوالفضل شهرآبادی با بیان این که طرح "سهامیار" طی یکسال اخیر اقدام مناسبی برای بازار و سهامداران به حساب آمد، گفت: این طرح فرهنگ سهامداری بلندمدت را در بازار سهام تقویت کرد.

ابوالفضل شهرآبادی، کارشناس بازار سرمایه در رابطه با مزیت اجرای طرح سهامیار، اظهار کرد: طرح بیمه سهام در برخی کشورهای پیشرفته از مدت‌ها قبل توسط شرکت‌های بیمه صورت می‌گرفت، در ایران نیز این طرح تحت عنوان "سهامیار" برای نخستین بار در آبان سال گذشته توسط سازمان بورس و اوراق بهادار اجرایی شد.
او با تاکید براینکه طرح "سهامیار" اقدام مناسبی برای بازار و سهامداران است، افزود: این طرح افزون بر مصون‌سازی سهامداران از ریسک‌های بازار، موجب ترغیب سرمایه‌گذاران به سرمایه‌گذاری بلندمدت و کاهش خروج نقدینگی از بازار در زمان‌های پرنوسان شده است.
این کارشناس بازار سرمایه در ادامه تاکید کرد: پرداخت ۶۴ میلیارد ریالی سازمان بورس به شرکت کنندگان "سهامیار" در آبان ماه امسال موجب ترغیب سایر سهامداران شد.
شهرآبادی در پایان با بیان اینکه اجرای مجدد طرح سهامیار موجب جذب نقدینگی‌های جدید خواهد شد، افزود: با توجه به اینکه اجرای این طرح در بلندمدت بدون داشتن برنامه‌های مدون موجب لطمه به سرمایه‌گذاری غیرمستقیم شود، توضیح داد: سازمان بورس و اوراق بهادار بهتر است این طرح را به سمت صندوق‌های سرمایه‌گذارای به منظور تضمین اصل سرمایه سوق دهد.

منبع: سنا
دیگران می‌خوانند
اینستاگرام تیتر کوتاه

نظر شما

  • طاهری سرمور

    این اما واگرهاجالب هستند،ملت پولش رابگذاردحالاممکن است شرکتهاسودشان خوب شودولی ارزشی ندارند،ودولت اگرکسری نداشته باشدمدیران خوب عمل کنندوکمتربردارندوحق وحساب پنهان رابدهنداگرته اش چیزی ماندملت خوب سودی می کننداین هم کارشناسی حکومتی،ازاین بهتر،ملت چه می خواهند،پولشان همدیگرقیدش رابزنند.

  • علیرصا

    خیلی بیخود این طرح عملا دست وپای سهامدار خرد را می بنده وقتی تورم در جامعه ۵۰ درصد است با ۲۰ درصد سود در بورس ماندن خطای نابخشودنی است گول این جور برنامه ها را نخورید یکسال سبد سرمایه در سودای اون ۲۰درصد فریز خواهد شد . من پارسال اینکار را کردم و پشیمان هستم

اخبار
پیشنهاد سردبیر