بیمه | سلامت | جامعه | دکتر

از بیمه عمر طلا برداشت کنید / این افراد از بیمه عمرشان تسهیلات می گیرند

از بیمه عمر طلا برداشت کنید / این افراد از بیمه عمرشان تسهیلات می گیرند

معاون توسعه بیمه مرکزی گفت: آئین نامه ۶۸ بیمه مرکزی مختص بیمه عمر و انواع آن مانند بیمه عمر، مستمری بوده که اخیراً اصلاحات درباره آنها صورت گرفته است.

بیمه عمر یک نوع بیمه است که در صورت فوت بیمه‌گذار، مزایای مالی را به یک یا چند نفر از مشتریان ایشان یا وارثان ایشان پرداخت می‌کند. این نوع بیمه معمولاً به عنوان وسیله‌ای برای ایجاد امنیت مالی برای خانواده و وارثان در صورت وقوع حوادث ناخواسته مورد استفاده قرار می‌گیرد.

علی بنیادی نائینی گفت: با توجه به شرایط اقتصادی کشور، مردم به برخی از بیمه‌ها نگاه بیمه لوکس دارند و در آن سرمایه گذاری نمی‌کنند.

علی بنیادی نائینی معاون توسعه بیمه مرکزی گفت: آئین نامه ۶۸ بیمه مرکزی مختص بیمه عمر و انواع آن مانند بیمه عمر، مستمری بوده که اخیراً اصلاحات درباره آنها صورت گرفته است.

بنیادی افزود: آسیب‌هایی برای بیمه عمر وارد است که باعث می‌شود جذابیت لازم را نداشته و خریداری نشود، یکی از مهمترین آسیب‌ها این است که میزان آورده امروز شخص با میزان پرداختی شرکت در سال‌های آتی با توجه به نرخ تورم جذابیت ندارد و مردم با مقایسه این دو، انگیزه خود را برای خریدن بیمه عمر از دست می‌دهند. برای این مشکل سعی کردیم در آئین نامه سرمایه گذاری، مجوز اتصال بیمه عمر به صندوق‌های طلا را بگیریم، سعی کرده‌ایم از طریق بانک‌های عامل تسهیلاتی را به سپرده گذاران بدهیم.

این مقام مسئول اضافه کرد: به عنوان نمونه بانک مهر اقتصاد تسهیلاتی را به متقاضیان بیمه زندگی با نرخ سود پایین‌تر می‌دهد، با این اقدام رابطه مالی بین بیمه‌گذار و بیمه‌گر را تسهیل می‌کنیم و هم پرطمطراق شدن آورده بیمه گذار را تضمین می‌کنیم.

بنیادی در پایان گفت: با توجه به شرایط اقتصادی کشور، مردم به برخی از بیمه‌ها با نگاه بیمه‌های لوکس نگاه می‌کنند و در آن سرمایه گذاری نمی‌کنند، مردم به علت هزینه‌های درمان بالا مجبور به پرداخت بیمه تکمیلی درمان هستند، اما نگاه درستی به بیمه‌های زندگی، آتش سوزی و مسئولیت در کشور وجود ندارد، مردم با فواید این نوع بیمه آشنا نیستند، آنهایی که یک بار تجربه آتش سوزی دارند در خط مقدم خرید بیمه آتش سوزی هستند، چرا باید بعد از یک بار تجربه این نوع بیمه‌ها در سبد خرید خانوار باشد و وظیفه رگولاتور این است که مردم را با فواید این نوع بیمه‌ها آشنا کند.

منبع: مهر
دیگران می‌خوانند
اینستاگرام تیتر کوتاه

نظر شما

اخبار
پیشنهاد سردبیر