بورس | بورس اوراق | بازار سرمایه | بازار سهام | بورس کالا

چرا بورس اول هفته قرمز شد ؟ / دلیل ریزش بورس چیست ؟

چرا بورس اول هفته قرمز شد ؟ / دلیل ریزش بورس چیست ؟

کارشناس بازار سرمایه با بیان این‌که در هفته قبل شاهد افزایش ارزش و حجم معاملات بودیم، گفت: بعد از چند هفته متوالی بازار وضعیت بهتری را ثبت کرده و توانست وضعیت مثبتی را تجربه کند.

شاخص کل بورس تهران به عوامل مختلفی از جمله تغییرات قیمت سهام شرکت‌ها، حجم معاملات و ارزش بازار سرمایه واکنش نشان می‌دهد. این شاخص معمولاً به عنوان مؤشری مهم برای متابولیسم بازار سرمایه در ایران و میزان علاقه سرمایه‌گذاران به سهام استفاده می‌شود. تغییرات در شاخص کل بورس تهران می‌توانند تأثیر زیادی بر بازار سرمایه و اقتصاد کشور داشته باشند.

محمد غفوری معتقد است تا زمانی که نقدینگی بزرگ وارد بازار نشود، بازار رشد بزرگی را شاهد نخواهد بود.

محمد غفوری کارشناس بازار سرمایه  با بیان این‌که در هفته قبل شاهد افزایش ارزش و حجم معاملات بودیم، گفت: بعد از چند هفته متوالی بازار وضعیت بهتری را ثبت کرده و توانست وضعیت مثبتی را تجربه کند.

غفوری اضافه کرد: بازار امروز وضعیت متعادلی را تجربه کرده و نمی‌توان گفت وضعیت امروز بازار منفی بود، بازار سرمایه شاهد یک رفت و برگشت شاخص کل بود، وضعیت امروز به اعداد قبل از جنگ حماس و رژیم صهیونیستی بازگشته است. نقدینگی را باید تحلیل کرد و اگر اقبالی در نقدینگی باشیم شاهد عبور از وضعیت مقاومت به سمت هدف‌های بعدی بود.

این کارشناس بازار سرمایه در پایان گفت: بورس اگر در مرز روانی ۲ میلیون واحد قرار بگیرد بیشتر نقدینگی به سمت سهم‌های کوچک و متوسط می‌رود و تا زمانی که بازار ساز اقبالی به رشد بورس نداشته باشد و نقدینگی بزرگ نیاید نمی‌توانیم چشم انداز رشد بزرگ داشته باشیم، در شرایط نرمال سهم‌های کوچک با توجه با افت سنگین قیمتی و وضعیت بنیادی بسیار خوب می‌توانند مورد اقبال سهامداران قرار بگیرند.

منبع: مهر
دیگران می‌خوانند
اینستاگرام تیتر کوتاه

نظر شما

  • محمد

    علت ریزش بورس سخنرانی های سریالی نصرالله در لبنان است.

اخبار
پیشنهاد سردبیر