ایران ویتامین چینی ها را تامین می کند

ایران ویتامین چینی ها را تامین می کند

معاون باغبانی وزیر جهاد کشاورزی از صادرات پرتقال‌های مازندران به چین برای اولین بار در تاریخ خبر داد.

برومندی با حضور در چهاردهمین جلسه قرارگاه امنیت غذایی مازندران گفت: کمیسیون کشاورزی خانه و سنگر ما در وزارت جهاد کشاورزی است و بسیار خرسند هستیم این کمیسیون تخصصی همراهی خوبی با وزارت جهاد کشاورزی دارد.

او نقش مازندران در امنیت غذایی کشور را بسیار مهم دانست و افزود: مازندران را ایران کوچک می‌بینیم و وقتی بحث امنیت غذایی می‌شود ذهن‌ها به سمت استان مازندران می‌رود که نه تنها برای تولید استان مهم است بلکه نقش پشتیبانی پایتخت را هم دارد.

معاون باغبانی وزیر جهاد کشاورزی ادامه داد: در شرایط جنگ اقتصادی اقدام به تولید و تامین امنیت غذایی می‌کنیم و جهاد کشاورزی سفره دار مردم است و باید مراقب سفره مردم باشیم.

او گفت: سفره مردم با همت و تلاش جهاد کشاورزی مدیریت شد و بخشی از آن به همت همکاران جهاد کشاورزی مازندران است.

برومندی افزود: در ایام نوروز مازندران میزبان حضور میلیونی مسافران است و تاکید وزیر جهاد کشاورزی بر این است در این ایام نباید کسری کالا داشته باشیم و ذخایر استراتژیک باید فراهم باشد.

او با بیان اینکه برای اصلاح و احیای باغات مازندران در سال جدید ورود پیدا خواهیم کرد، ادامه داد: در منطقه دودانگه شهرستان ساری بیش از هزار هکتار را می‌توان به تولید گل محمدی اختصاص دهیم و اعتبارات لازم برای اجرای این اقدام وجود دارد.

معاون باغبانی وزیر جهاد کشاورزی گفت: تمام سردخانه‌ها و انبار‌های استان باید به سامانه انبار‌های عمومی متصل شوند تا شاهد باشیم چه میزان محصول در انبار‌ها ذخیره شده و به کدام استان ارسال شده تا نظارت دقیق بر تولید داشته باشیم.

مریم  محمدی
مریم محمدی
دیگران می‌خوانند
اینستاگرام تیتر کوتاه

نظر شما

اخبار