قیمت طلا ۱۸ عیار | قیمت طلا | قیمت طلا امروز

طلا ۱۸ عیار ارزان تر از قبل شد / روند ریزشی قیمت طلا ۱۸ عیار ادامه دارد؟

طلا ۱۸ عیار ارزان تر از قبل شد / روند ریزشی قیمت طلا ۱۸ عیار ادامه دارد؟

رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران با اشاره به کاهش قیمت طلا و سکه در روز گذشته پیش بینی کرد قیمت ها با نوسان یک تا سه درصدی تا پایان هفته حرکت کند.

قیمت طلا تحت تأثیر عدم پایداری و عوامل مختلفی قرار دارد. عواملی مانند عرضه و تقاضا، سیاست های مالی و اقتصادی دولت، تورم، نرخ ارز، شرایط جهانی، بحران های سیاسی و اقتصادی می توانند بر قیمت سکه و طلا تأثیرگذار باشند. برای مثال، افزایش عرضه سکه و طلا به بازار می تواند منجر به کاهش قیمت آن ها شود؛ در حالی که کاهش عرضه می تواند باعث افزایش قیمت آن ها شود.

نادر بذرافشان درباره وضعیت بازار طلا گفت: انس جهانی کاهش ۷ دلاری داشت در بازارهای داخلی نیز قیمت ها کاهشی بود.

وی درباره جزئیات قیمت ها گفت: هر گرم طلای ۱۸ عیار با ۱۴ هزار تومان کاهش ۲ میلیون و ۴۲۰ هزار تومان، هر گرم طلای ۲۰ عیار ۲ میلیون و ۶۶۹ هزار تومان، هر گرم طلای ۲۱ عیار ۲ میلون و ۸۳۱ هزار تومان، هر گرم طلای ۲۲ عیار ۲ میلیون و ۸۸۵ هزار تومان و هر گرم طلای ۲۴ عیار ۳ میلیون و ۲۱۰ هزار تومان شد.

بذرافشان اضافه کرد: در بازار سکه نیز قیمت ها کاهش یافت؛ سکه یک طرح جدید ۳۰۰ هزار تومان کاهش ۲۸ میلیون و ۵۰ هزار تومان شد، سکه طرح قدیم با ۲۰۰ هزار تومان کاهش ۲۵ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان، نیم سکه با ۳۰۰ هزار کاهش ۱۵ میلیون تومان، ربع سکه با ۱۰۰ هزار تومان کاهش ۱۰ میلیون تومان و سکه یک گرمی بانک مرکزی هم با ۵۰ هزار تومان کاهش ۵ میلیونو ۶۵۰ هزار تومان شد.

حباب سکه هم با ۱۵۰ هزار تومان کاهش ۵ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان شد انس نقره ۲۳ دلار و ۶۶ سنت و هر گرم نقره در بازار داخلی ۴۰ هزار و ۳۰۰ تومان مبادله می شود

رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران با بیان اینکه وضعیت کلی بازار دچار رکود شدید شده است، اظهار داشت: هیچ گونه تقاضایی وجود ندارد هر چه به جلو خرکت می کنیم متاسفانه رونق به صنعت باز نمی گردد کل صنوف خصوصا طلا دچار کاهش تقاضا شده و شرایط حادی برای صنعت به وجود آمده است در طی سال های گذشته حتی زمان کرونا این شرایط بحرانی را در صنعت طلا نداشتیم.

وی با بیان اینکه تا آخر این هفته بازار نوسان خاصی نخواهد داشت، گفت: برای آینده طلا باید دید بازهای جهانی به چه سمت و سویی حرکت می کند کاهش تقاضا تشدید می شود یا خیر بازار ارز و رویدادهای مهم سیاسی اقتصادی جهانی می تواند روی آینده طلا موثر باشد. تا پایان هفته نوسان بین ۱ تا ۳ درصد افزایش یا کاهش قیمت سکه و طلا با توجه به عوامل ذکر شده می‌توان محتمل دانست اما نبود تقاضا در بازار نمی تواند نوسان چشمگیری در بازار ایجاد کند.

 

دیگران می‌خوانند
اینستاگرام تیتر کوتاه

نظر شما

 • بی سواد

  تیم اقتصادی دولت دست بکار بشه خدای ناکرده نشه مثل بورس اوراق بهادار تهران که مردم بدبخت بشوند . نگذارید مسکن ارز خودرو و طلا و .... قیمتش ریزش کند . خواهشا لطفا استدعا داریم که نگذارید !!!!!

 • ناشناس

  یک شوک قیمتی شبیه قبل وبعد انتخابات ترکیه دوماه دیگر درایران خواهد بود
  ملک وارداتی نیست
  طلا تقاضا زیاد دارد
  فعلا سرمایه ها درسکون برای شکار فرصتها با چراغ خاموش آرام خرید میکنند
  منتظر فرصت هیجان برای فروش هستن تا از فرصت بیشترین استفاده را بکنند
  تازمانی که تحریمها کامل برچیده نشوند هر رکود و آرامی فرصتی برای خرید سرمایه داران زرنگ محسوب میشود
  متاسفانه با این سیاستها هیچگونه چشم اندازی برای برچیده شدن تحریم نیست حتی انتخابات این دوره در آمریکا هیجانات نوسانات زیادی خواهد داشت
  تحریم باعث شده هر بادی توی دنیا وزیدن کند آسیبی بر اقتصاد ما خواهد زد

اخبار
پیشنهاد سردبیر