سن بازنشستگی | حقوق بازنشستگی | همسان سازی حقوق بازنشستگان

جزئیات افزایش سن بازنشستگی از زبان قالیباف / سقف سن بازنشستگی برای آقایان چند سال است؟

جزئیات افزایش سن بازنشستگی از زبان قالیباف / سقف سن بازنشستگی برای آقایان چند سال است؟

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: سن بازنشستگی برای مردانی که آغاز اشتغال‌شان از ۱۴۰۳ است ۶۲ سال و سنوات خدمت‌شان ۳۵ سال خواهد بود. این افزایش برای دیگران به‌صورت پلکانی خواهد بود.

طبق مصوبه نمایندگان مجلس، سن بازنشستگی افزایش خواهد یافت.نمایندگان مجلس در ادامه بررسی لایحه برنامه هفتم توسعه طی مصوبه‌ای به منظور کاهش ناترازی صندوق‌های بازنشستگی، سن بازنشستگی را برای گروه‌های مختلف افزایش دادند.

محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی درباره شایعات به وجود آمده پیرامون مصوبه سن بازنشستگی گفت: روز گذشته در زمان رأی‌گیری و بعد از آن و هنگام ظهر به این موضوع اشاره کردم که خروجی مصوبه مجلس چیست. بر اساس مصوبه مجلس سن بازنشستگی برای آقایان ۶۲ سال است و سنوات خدمتی که انجام می‌دهند ۳۵ سال در نظر گرفته شده است.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه تصریح کرد: باید در نظر داشت که این قانون برای افرادی که در حال حاضر در حال خدمت هستند به مرور زمان اجرا می‌شود یعنی اگر به متوسط بنگریم، تقریباً متوسط آن حدود دو ماه تا دو ماه و نیم است، یعنی کسی که ورودی امسال است، با ۳۵ سال خدمت بازنشسته می‌شود البته اگر کسی که در حال حاضر شاغل است به صورت داوطلبانه بخواهد تا ۳۵ سال در کار بماند، مانعی برای او نیست.

وی ادامه داد: به طور روشن می‌گویم تداوم کار به این شکل است که ورودی‌های ۱۴۰۳ حتما باید با ۳۵ سال سابقه خدمت و یا ۶۲ سال سن بازنشسته شوند که این میزان برای خانم‌ها ۳۰ سال سابقه خدمت و یا ۵۵ سال سن است از این رو موضوع بسیار شفاف است و نقل و قول‌ها و جداولی که غیر از این مفهوم تنظیم می‌شود درست نیست که سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه برنامه هفتم نیز شب گذشته این موضوع را طی مصاحبه‌ای به صورت دقیق، شفاف و روشن توضیح داد.

 

دیگران می‌خوانند
اینستاگرام تیتر کوتاه

نظر شما

اخبار
پیشنهاد سردبیر