سن بازنشستگی | حقوق بازنشستگی | همسان سازی حقوق بازنشستگان

افزایش ۱۲ سال سن بازنشستگی صحت دارد؟ / بیانیه مجلس درباره افزایش سن بازنشستگی

افزایش ۱۲ سال سن بازنشستگی صحت دارد؟ / بیانیه مجلس درباره افزایش سن بازنشستگی

خانه ملت با تکذیب افزایش ۱۲ سال سن بازنشستگی اعلام کرد افرادی که به‌تازگی شروع به کار کنند به میزان سنوات خدمت آن‌ها حداکثر ۵ سال اضافه می‌شود.

طبق مصوبه نمایندگان مجلس، سن بازنشستگی افزایش خواهد یافت.نمایندگان مجلس در ادامه بررسی لایحه برنامه هفتم توسعه طی مصوبه‌ای به منظور کاهش ناترازی صندوق‌های بازنشستگی، سن بازنشستگی را برای گروه‌های مختلف افزایش دادند.

با انتشار فرمول محاسبه افزایش سن بازنشستگی و مصوبه مجلس در تایید بند (خ) الحاقی ماده ۲۹ لایحه برنامه هفتم توسعه کشور، برنامه دولت و مجلس برای تعیین تکلیف سن بازنشستگی مشمولان قوانین کار و مدیریت خدمات کشوری مشخص شد. البته فرمول محاسبه و نکات مصوبه جدید مجلس در زمینه بند (خ) الحاقی ماده بیست و نهم برنامه هفتم توسعه اندکی پیچیده است و تا حدی نیازمند تشریح ابعاد مختلف آن وجود دارد.

خانه ملت اطلاعیه داد؛ از ابتدای صبح امروز متنی یکسان به‌صورت ناگهانی در تعداد زیادی از کانال‌های خبری درحال انتشار است که حاوی ادعایی دربارۀ مصوبۀ مجلس شورای اسلامی برای سن بازنشستگی است.

در این متن، ادعا شده که سن بازنشستگی در ایران ۱۲ سال افزایش یافته، درحالی که این ادعا خلاف واقع است و براساس مصوبۀ مجلس، اولاً میزان افزایش سنوات خدمت پلکانی است و بیشتر افراد در حد چند ماه به سنوات خدمتشان اضافه می‌شود و ثانیاً افرادی که به‌تازگی شروع به کار کنند به میزان سنوات خدمت آنها حداکثر ۵ سال اضافه می‌شود.

براساس مصوبۀ مجلس که روز گذشته توسط سخنگوی کمیسیون تلفیق و نیز رئیس مجلس شورای اسلامی نیز صراحتاً تشریح شد، حداکثر سنوات خدمت ۳۵ سال یا ۶۲ سال سن برای مردان و ۳۰ سال سنوات خدمت یا ۵۵ سال سن برای زنان است.

منبع: تسنیم
دیگران می‌خوانند
اینستاگرام تیتر کوتاه

نظر شما

اخبار
پیشنهاد سردبیر