وام بازنشستگان | بازنشستگان | وام بازنشستگی

کام بازنشستگان باز هم تلخ شد / زمان واریز وام بازنشستگان تغییر می‌کند؟

کام بازنشستگان باز هم تلخ شد / زمان واریز وام بازنشستگان تغییر می‌کند؟

سامانه ثبت نام وام بیست میلیون تومانی بازنشستگان کارگری بر خلاف وعده‌ها باز نشد.

وام بازنشستگان به وامی اطلاق می‌شود که برای بازنشستگان و بازماندگان آن‌ها در نظر گرفته شده است. این وام معمولاً به منظور کمک به بازنشستگان برای تامین نیازهای روزمره‌شان اعطا می‌شود. چون بازنشستگان دارای درآمد ثابت هستند، بانک‌ها و نهادهای مالی معمولاً حاضرند به آن‌ها وام بدهند. شرایط وام بازنشستگان ممکن است بین نهادهای مالی مختلف متفاوت باشد.

شماری از بازنشستگان کارگری از باز نشدن سامانه ثبت نام وام بیست میلیون تومانی انتقاد کردند. براساس اطلاعیه‌های صادر شده قرار بود این سامانه برای ثبت نام بازنشستگان از بیستم ماه باز شود.

حسن ایزدان (بازرس کانون بازنشستگان کارگری تهران) در این رابطه می‌گوید: متاسفانه تا این لحظه سامانه ثبت نام وام باز نشده است؛ به نظر می‌رسد به دلیل اینکه دیگر به پایان ماه نزدیک شده‌ایم، باز شدن این سامانه در ماه جاری منتفی باشد.

به گفته وی، به احتمال زیاد ثبت نام وام بازنشستگان به ماه آینده موکول می‌شود اما زمان دقیق آن هنوز مشخص نیست.

ایزدان با بیان اینکه بازنشستگان بسیاری در انتظار دریافت وام بودند؛ گفت: بازنشستگان با مراجعه به کانون نسبت به این مساله انتقاد می‌کنند؛ این در حالیست که باز شدن سامانه برای ماه جاری برعهده‌ی سازمان تامین اجتماعی بوده و سازمان هنوز به این مهم اقدام نکرده است.

این فعال صنفی بازنشستگان گفت: مستمری‌بگیران سازمان برای دریافت یک وام ناچیز بیست میلیون تومانی نباید تا این اندازه انتظار تحمل کنند. 

 

منبع: ایلنا
دیگران می‌خوانند
اینستاگرام تیتر کوتاه

نظر شما

اخبار
پیشنهاد سردبیر