حقوق بازنشستگان | صندوق بازنشستگی | حقوق کارگری

تکلیف دولت برای همسازن سازی حقوق بازنشستگان / حقوق بازنشستگان زیر ۵ میلیون

تکلیف دولت برای همسازن سازی حقوق بازنشستگان / حقوق بازنشستگان زیر ۵ میلیون

محمدحسن آصفری با اشاره به گام مجلس برای متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان در لایحه برنامه هفتم توسعه، بیان کرد:ما دولت را مکلف کردیم تا حقوق بازنشستگان را تا ۹۰ درصد با حقوق شاغلان هم تراز کند. با توجه به شرایط تورمی جامعه این افزایش به نسبت تورم صورت خواهد گرفت.

حقوق بازنشستگان به عنوان یک جزء مهم در سیستم حمایت اجتماعی، به افرادی که از دوران کاری خود بازنشسته شده‌اند، تعلق می‌گیرد. این حقوق شامل پرداخت مبالغ از سوی صندوق بازنشستگی و حقوق پس از کارکرد طی دوران کاری می‌شود. در بسیاری از کشورها، حقوق بازنشستگان به شدت به این فردان کمک می‌کند تا روزگار پس از کارکردشان را به طرزی راحت‌تر بگذرانند، از جمله به دست آوردن مراقبت پزشکی و امکانات دیگری که به آن‌ها ارائه می‌شود. با این حال، در برخی موارد همچنان تلاش‌های بیشتری برای بهبود شرایط بازنشستگان انجام می‌شود، به ویژه در جوامعی که با فقر و از دست دادن حقوق کارگری مواجه هستند.

محمدحسن آصفری با اشاره به گام مجلس برای متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان در لایحه برنامه هفتم توسعه، بیان کرد: یکی از کارهای خوب کمیسیون تلفیق لایحه برنامه هفتم توسعه بحث متناسب سازی حقوق بازنشستگان بود و ما دولت را مکلف کردیم تا حقوق بازنشستگان را تا ۹۰ درصد با حقوق شاغلان هم تراز کند. با توجه به شرایط تورمی جامعه این افزایش به نسبت تورم صورت خواهد گرفت.

وی در ادامه افزود: بخش زیادی از بازنشستگان امروز با مشکل معیشتی مواجه هستند و شرایط تورمی جامعه زندگی را برای بازنشستگان سخت کرده است. دریافتی بازنشستگان کم است و بیش از ۸۰۰ هزار نفر از بازنشستگان زیر ۵ میلیون تومان حقوق می گیرند که این  مبالغ کفاف زندگی بازنشستگان را نمی دهد. کمیسیون تلفیق لایحه برنامه هفتم تصویب کرد تا حقوق بازنشستگان و شاغلان متناسب سازی شود و حقوق بازنشستگان به ۹۰ درصد حقوق شاغلان برسد. ان‌شاءالله ظرف هفته آینده این موضوع به تصویب صحن مجلس نیز خواهد رسید.

این عضو کمیسیون تلفیق لایحه برنامه هفتم تصریح کرد: بر اساس مصوبه کمیسیون تلفیق لایحه برنامه هفتم،‌ کلیه بازنشستگان کشوری، لشکری و تامین اجتماعی، شامل این مصوبه متناسب سازی حقوق خواهند شد.

دیگران می‌خوانند
اینستاگرام تیتر کوتاه

نظر شما

  • محمود

    عدالت این نیست که با حرکات وحرفها وسیاست های عوام فریبانه حق یک عده تحصیلکرده وباتحربه وباپرداخت حق بیمه بیشتر به نفع کسایی که درس نخونده وباتجربه حداقل سنوات وباکمترین حق بیمه پرداختی بازنشسته شده آمد به اولویت اول نمایندگان تبدیل شود وقتی اعلام می کنید زیرهفت میلیون پرداختی ندارید چطوری امارهشتصدهزا نفرزیرپنح میلیون رواعلام می کنیدبخاطرچندرای آخرت خودتون روخراب نکنید شاخص های تعیین مزدوحقوق در تمام دنیا مشخص و واضح هست شما اگرنماینده مردم هستید وراحقوق شما چندین برابر موکلانتون هست شما وکیل مردم نیستید

اخبار
پیشنهاد سردبیر