قیمت مرغ | بازار | تخم مرغ | گوشت مرغ

قیمت گوشت مرغ افزایش یافت / کمبودی برای تأمین گوشت مرغ وجود ندارد

قیمت گوشت مرغ افزایش یافت / کمبودی برای تأمین گوشت مرغ وجود ندارد

افزایش ۲.۴ درصدی قیمت گوشت مرغ به ۸۵ هزار و ۸۰۰ تومان در پایان هفته، ناشی از عوامل چون تقاضا، تعداد مرغداری‌ها، هزینه تولید و شرایط آب و هوایی است. همچنین، شائبه کاهش جوجه‌ریزی مطرح شده، در حالی که مقامات اطمینان می‌دهند که تأمین گوشت مرغ مشکلی نخواهد داشت.

قیمت مرغ تحت تأثیر عوامل مختلفی قرار می‌گیرد. یکی از این عوامل، تقاضای بازار است. در صورتی که تقاضا برای مرغ بیشتر شود، قیمت آن نیز افزایش می‌یابد. عوامل دیگری مانند تعداد مرغداری‌ها، هزینه تولید، شرایط آب و هوایی و همچنین تغذیه مرغ‌ها نیز بر قیمت مرغ تأثیرگذار هستند

قیمت هر کیلو گوشت مرغ در ابتدای هفته ۸۳.۸۰۰ هزارتومان بوده که این عدد در روزهای پایانی هفته با افزایش ۲.۴ درصدی به ۸۵ هزار و ۸۰۰ تومان رسیده است.

گفتنی است هفته نخست آبان قیمت هر کیلو گوشت مرغ ۷۸ هزار تومان بود که این عدد در هفته دوم با افزایش حدود ۵ درصدی به ۸۳ هزار و ۸۰۰ تومان رسید.

حواشی یک شایعه

روز گذشته در آئین افتتاحیه هشتمین نمایشگاه دام، طیور و آبزیان کشور، رحمت الله نوروزی، نایب رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی عنوان کرد، پیامکی برای تمام نمایندگان خانه ملت ارسال شده و اعلام شده میزان جوجه‌ریزی در کشور کاهش یافته و در هفته‌های آینده بازار با مشکل تأمین گوشت مرغ مواجه خواهد بود.

در ادامه محمد ابراهیم حسن نژاد، معاون وزیر در امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی اطمینان داد، جوجه‌ریزی به اندازه کافی انجام شده و در حوزه تأمین گوشت مرغ در آینده مشکلی وجود نخواهد داشت.

وی گفت: البته این موضوع به راحتی انجام نشد و با دشواری‌هایی همراه بود اما با تلاش بر اساس نیازمندی بازار جوجه‌ریزی انجام شده و حاشیه سازی فعلی صحت ندارد. هم اکنون جوجه‌ریزی به ۱۲۷ تا ۱۳۰ میلیون قطعه انجام می‌شود و بر این اساس هیچ گونه کمبودی برای تأمین گوشت مرغ نخواهیم داشت.

شائبه دیگر این است که با توجه به گله‌مندی تولیدکنندگان دو حوزه گوشت مرغ و تخم مرغ نسبت به افزایش هزینه تمام شده تولید و قیمت گذاری دستوری، این احتمال وجود دارد قیمت مصوب در ماه‌های پایانی سال افزایش یابد.

دیگران می‌خوانند
اینستاگرام تیتر کوتاه

نظر شما

اخبار
پیشنهاد سردبیر