وزیر صمت در حاشیه نمایشگاه تحول صنعت خودرو:

مسئول قیمت گذاری خودرو، شورای رقابت است / خودروسازان باید طبق قرارداد عمل کنند

مسئول قیمت گذاری خودرو، شورای رقابت است / خودروسازان باید طبق قرارداد عمل کنند

وزیر صمت گفت: ‌تشخیص قیمت‌گذاری خودرو به‌عهده شورای رقابت است اما در آینده می‌خواهیم رقابت در تولید خودرو به‌گونه‌ای باشد که نیازی به قیمت‌گذاری توسط شورای رقابت نباشد و این خواست ما و دولت است.

مراسم افتتاحیه دومین نمایشگاه تحول صنعت خودرو امروز ۲۳ آبان ماه با حضور عباس علی آبادی وزیر صمت، برخی از معاونین و مدیران این وزارتخانه، مهدی ضیغمی رئیس سازمان توسعه تجارت و جمعی از فعالان و متخصصان این حوزه در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار شد.

۳۶ شرکت داخلی آخرین دستاوردها و خدمات خود در زمینه های خودروسازی و تحول این صنعت را از امروز تا ۲۶ آبان و در فضایی بالغ بر ۱۶ هزار متر مربع به نمایش گذاشته اند.

گفتنی است شرکت‌های حاضر در نمایشگاه جزو شرکت‌های بزرگ مانند ایران خودرو، سایپا، کرمان خودرو، مدیران خودرو و شرکت شایان دیزل، عماد خودرو و برخی شرکت‌های دیگر هستند.

عباس علی‌آبادی امروز در حاشیه دومین نمایشگاه تحول صنعت خودرو که در نمایشگاه بین‌المللی تهران فعالیت خود را آغاز کرده است، در خصوص اقدام خودروسازان مبنی بر الزام متقاضیان به خرید خودروهایی مغایر با خودروهای ثبت‌نامی در سامانه یکپارچه خودرو، گفت: خودروساز مطلقاً و طبق قانون‌ حق ندارد خریدار را مجبور به خرید محصول دیگری کند و باید طبق قرارداد عمل کند.

وزیر صمت تأکید کرد: خودروسازان به من گفته‌اند که به مشتریان توصیه می‌کنند خودرویی را جای خودروی دیگر خریداری کنند حالا مشتری می‌تواند توصیه را نپذیرد، هیچ الزامی نیست و اگر چنین اقدامی صورت گرفته است، این موضوع را مطالبه و پیگیری می‌کنم‌.

وی با اعلام "در زمان حاضر ‌تشخیص قیمت‌گذاری خودرو به‌عهده شورای رقابت است"، گفت: در آینده می‌خواهیم رقابت در تولید خودرو به‌گونه‌ای باشد که نیازی به قیمت‌گذاری توسط شورای رقابت نباشد و این خواست ما و دولت است.

وزیر صمت در پاسخ به این سؤال که شورای رقابت چه‌زمانی از قیمت‌گذاری حذف می‌شود، گفت: من مسئول این کار نیستم و نمی‌توانم در مورد این موضوع قول و وعده ای بدهم.

دومین نمایشگاه تحول صنعت خودرو با رویکرد خودروهای برقی، خودران و هوشمند از امروز تا ۲۶ آبان ماه، در سالن های ۸و۹، ۱۰ و ۱۱ و ۲۷ و از ساعت ۸ الی ۱۵ میزبان متخصصان، علاقه مندان و فعالان این حوزه است.

 
دیگران می‌خوانند
اینستاگرام تیتر کوتاه

نظر شما

اخبار
پیشنهاد سردبیر