قیمت طلا | بازار طلا | قیمت طلای جهانی

قیمت طلای جهانی ریزشی شد / قیمت فلز زرد به ۱۹۳۸ دلار رسید

قیمت طلای جهانی ریزشی شد / قیمت فلز زرد به ۱۹۳۸ دلار رسید

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۰۸ درصد کاهش به ۱۹۳۸ دلار و ۶۱ سنت رسید.

قیمت طلا تحت تأثیر عدم پایداری و عوامل مختلفی قرار دارد. عواملی مانند عرضه و تقاضا، سیاست های مالی و اقتصادی دولت، تورم، نرخ ارز، شرایط جهانی، بحران های سیاسی و اقتصادی می توانند بر قیمت سکه و طلا تأثیرگذار باشند. برای مثال، افزایش عرضه سکه و طلا به بازار می تواند منجر به کاهش قیمت آن ها شود؛ در حالی که کاهش عرضه می تواند باعث افزایش قیمت آن ها شود.

قیمت طلا در روز دوشنبه در شرایطی که ارزش دلار بالا رفته و سرمایه‌گذاران منتظر اطلاعات تورم امریکا هستند نزدیک به پایین‌ترین رقم طی ۳ هفته گذشته قرار دارد. اطلاعات تورم امریکا می‌تواند مسیر فدرال رزرو برای افزایش یا ثابت نگه داشتن نرخ بهره را مشخص کند.

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۰۸ درصد کاهش به ۱۹۳۸ دلار و ۶۱ سنت رسید. اما قیمت معاملات آتی طلا در بازار کامکس نیویورک با ۰.۲۲ افزایش به ۱۹۴۱ دلار و ۹۰ سنت رسیده است.

اظهارات جروم پاول رئیس فدرال رزرو امریکا احتمال کاهش نرخ بهره را پایین آورده و باعث شده قیمت طلا ۲.۸ درصد طی یک هفته گذشته کاهش یابد و این فلز گرانبها بدترین هفته خود را طی یک ماه گذشته تجربه کند. سرمایه‌گذاران منتظرند ببینند اطلاعات و شاخص قیمت مصرف‌کننده امریکا چه تاثیری بر تصمیم فدرال رزرو برای توقف یا افزایش نرخ بهره دارد.

 

منبع: تسنیم
دیگران می‌خوانند
اینستاگرام تیتر کوتاه

نظر شما

اخبار
پیشنهاد سردبیر