معلمان | فرهنگیان

سورپرایز آقای وزیر برای فرهنگیان / این معلمان تبدیل وضعیت می‌شوند

سورپرایز آقای وزیر برای فرهنگیان / این معلمان تبدیل وضعیت می‌شوند

وزیر آموزش و پرورش از باز شدن سامانه «پاکنا» برای درج اطلاعات معلمان مهرآفرین که هم اکنون دارای ابلاغ معلمی هستند، خبر داد.

چالش بزرگ کمبود معلم همچنان در بسیاری از شهرها در جریان است. ضمن اینکه حقوق معلمان و فرهنگیان همچنان هم به آن میزانی که مطلوبشان باشد، نرسیده است.

سید محمدآقا میری در جلسه برنامه ریزی و توسعه استان بر پیگیری و تعیین تکلیف نحوه استخدام معلمان تاکید کرد و گفت: بر اساس آمار‌ها با ۲۳ تا ۲۵ درصد کمبود معلم روبه رو هستیم و در خصوص کمبود‌ها و سرانه آموزش و پرورش باید برنامه ریزی صورت گیرد تا کمبود‌ها رفع شود

رضامراد صحرایی با حضور در نهاد ریاست جمهوری به پاسخگویی برخط سوالات مردمی پرداخت و در پاسخ به سوال یکی از معلمان طرح مهرآفرین مبنی بر تبدیل وضعیت این معلمان، اظهار کرد: با سازمان اداری استخدامی صحبت کردیم. سامانه «پاکنا» ـ کارمند ایران(پایگاه اطلاعات کارکنان نظام اداری) باز شده و آنهایی که هم‌اکنون معلم هستند مشکلی ندارند، تبدیل وضعیت می‌شوند.

 وی افزود: اگر این افراد قبلا معلم بودند اما اکنون در جای دیگری کار می‌کنند نیز تبدیل وضعیت می‌شوند، اما اگر قبلا معلم نبودند و درواقع کادر اداری بودند، شامل این امر نمی‌شوند. سامانه هم‌اکنون برای درج اطلاعات افرادی که ابلاغ معلمی دارند باز شده است و کارشان انجام می‌شود.

وزیر آموزش و پرورش در عین حال ادامه داد: این دولت، دولت «جبران‌ها» شده است و ما مدام در حال جبران هستیم؛ به یاری خدا امسال سالی خواهد بود که این مسائل تا حد قابل توجهی حل می‌شود.

 

دیگران می‌خوانند
اینستاگرام تیتر کوتاه

نظر شما

اخبار
پیشنهاد سردبیر