یارانه نقدی | یارانه تشویقی | یارانه اعتباری

چند نفر مشمول دریافت یارانه تشویقی شدند؟ / استقبال ۲۰ درصدی خانوارها از یارانه تشویقی

چند نفر مشمول دریافت یارانه تشویقی شدند؟ / استقبال ۲۰ درصدی خانوارها از یارانه تشویقی

جزئیاتی جدید درباره واریز یارانه تشویقی اعلام شد.

یارانه نقدی یعنی یک پول یا مبلغ نقدی که توسط دولت یا سازمان‌های دیگر به افراد یا خانوارها پرداخت می‌شود. عمدتاً برای کمک به افراد بی‌سرپرست، تحت پوشش تأمین اجتماعی، کاهش فقر و بیکاری، برخی هسته‌های خاص اقتصادی، اقلیمی، زیست محیطی و ... صادر می‌شود.

این پول می‌تواند به شکل ماهانه، فصلی، سالی یا در شرایط خاص برای مواردی مانند بیماری، وضعیت اضطراری یا مخاطرات طبیعی پرداخت شود. با این وجود، هدف اصلی این یارانه‌ها کمک به افراد و خانوارهای مستحق است.

مشاور معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان این که بیش از ۱۹ میلیون خانوار مشمول دریافت یارانه تشویقی ۱۲۰ هزار تومانی شده اند گفت حدود یک سوم خانوارهای مشمول از این طرح استفاده کرده‌اند.

مشاور معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: بیش از ۱۹ میلیون خانوار مشمول دریافت اعتبار یارانه تشویقی شده‌اند و می‌توانند از آن استفاده کنند.

سید رضا یحیوی افزود: از دوره‌ای که افزایش یارانه تشویقی به یارانه افراد اعلام شده، بیش از ۶ و نیم میلیون خانوار از طرح کالابرگ الکترونیکی استفاده کرده‌اند که استقبال ۲۰ درصدی را نشان می‌دهد. بیشترین خریدهای انجام شده بین دهک‌های ۲ و ۳ بوده که مشمول دریافت یارانه هستند که این نشان می‌دهد دهک‌های پایین جامعه از آن به خوبی استفاده کرده‌اند و دولت نیز توانسته به هدفی که دارد نزدیک شود.

یحیوی با بیان اینکه تعاونی‌های روستایی بیش از هزار شعبه فعال در کشور دارند که با اتصال‌شان به کالابرگ می‌توان از این زیرساخت استفاده کرد، افزود: قدم دیگر برای سهولت استفاده مردم از کاربران‌شان، مذاکره با تعاونی‌های روستایی بود که اکنون ۴۰۰ تعاونی روستایی به این طرح پیوسته‌اند. پس از اتصال تعاونی‌های روستایی به صندوق‌های فروشگاهی، روستاییان می‌توانند خرید خود را با استفاده از اعتبار کالابرگ‌ انجام دهند. با این شیوه هم فرآیند خرید تسهیل می‌شود، هم آنها مشوق‌ ۱۲۰ هزارتومانی خود را دریافت می‌کنند.

وی درباره پیوستن‌ فروشگاه‌های اینترنتی به این طرح گفت: تا کنون یک فروشگاه اینترنتی به این طرح پیوسته است و در حال مذاکره و رایزنی با فروشگاه‌های دیگر هستیم. کارهای فنی مربوط به اتصال یک فروشگاه دیگر انجام شده و در مراحل آخر اتصال به شبکه قرار داریم که آن را به مردم شریف اطلاع خواهیم داد.

منبع: تسنیم
دیگران می‌خوانند
اینستاگرام تیتر کوتاه

نظر شما

اخبار
پیشنهاد سردبیر