حقوق کارمندان | حقوق کارکنان دولت

افزایش ۴۰ درصدی حقوق برای این افراد از آذر اجرا می‌شود / حقوق کارمندان چقدر افزایش می‌یابد؟

افزایش ۴۰ درصدی حقوق برای این افراد از آذر اجرا می‌شود / حقوق کارمندان چقدر افزایش می‌یابد؟

در این گزارش به بررسی آخرین وضعیت حقوق کارمندان و حقوق معلولان و مددجویان می پردازیم.

تعیین حقوق کارمندان و همچنین تعیین مبنای واریز حقوق کارمندان همواره یکی از مهم ترین موضوعات این روزهای جامعه است. ظاهرا قرار است مبنای تعیین حقوق کارمندان در مجلس مورد بررسی قرار گیرد.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس از افزایش ۴۰ درصدی حقوق معلولان و مددجویان کمیته امداد از ماه‌های آینده خبر داد و گفت: به تناسب رشد تورم این افزایش انجام شده و در صورت موافقت دولت برای کارگران و کارکنان نیز می‌توان افزایش حقوق را ‌اعمال کرد.

طبق خبرهای منتشر شده قرار است افزایش حقوق کارمندان از نیمه دوم سال افزایش پیدا کند. هنوز مشخص نیست حقوق کارمندان همه بخش‌ها افزایش دارد یا بخش خاصی. میزان افزایش حقوق کارمندان نیز مشخص شده است. زمان اجرایی شدن طرح حقوق کارمندان نیز مشخص نشده است. در ادامه برای خواندن جزییات بیشتر از افزایش حقوق کارمندان با ما همراه باشید.

ولی اسماعیلی اظهارکرد: در برنامه هفتم توسعه که در مجلس یازدهم در حال نهایی شدن است، در حوزه ساماندهی کارکنان دولت و پرداخت حقوق آنها برنامه‌ریزی‌ها به نحوی است تا در کنار ساماندهی کارکنان، پرداختی‌ها نیز به شکل عادلانه و واقعی انجام شود.

وی تصریح کرد: تأکید ما در کمیسیون اجتماعی در کاهش فاصله طبقاتی در پرداختی حقوق و مزایا بوده تا همه کارکنان به تناسب سوابق و سختی کار حقوق و مزایای مناسبی را دریافت کنند.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: طرح ساماندهی کارکنان دولت بعد از رفت و برگشت‌های مختلف بین مجلس و شورای نگهبان و رفع ایرادات آن هنوز در مراحل تأیید نهایی است ولی در برنامه هفتم توسعه قرار است ساماندهی کارکنان به صورت ضابطه‌مند و در یک فرآیند پنج ساله انجام شود.

دیگران می‌خوانند
اینستاگرام تیتر کوتاه

نظر شما

 • ناشناس

  کارمندان بازنشسته دولت چرا یک سوم کارمندان بازنشسته تامین اجتماعی حقوق بازنشستگی میگیرند

 • حمیدرضا

  حقوق کارمندی مساوی با بدبختی

 • ناشناس

  این حرفها مفت اند وجنبه انتخاباتی دارند همسان سازی بازنشستگان را درست کردند ایندفعه به فکر عدالت در پرداخت هستند

 • ناشناس

  این چه ربطی به حقوق کارمندان دارد ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 • موسی

  فقط حرفهای ابدوغ خیاری بجای اینکه رییسی مشکلات مردم حل کنه فقط شده غزه

 • ناشناس

  از کارمند بدبخت تر نداریم، این قشر به تنهایی تورم کشور را مهار میکنه. راستی در طول سال کدام افزایش قیمتی کمتر از 30 درصد بوده که وتسه کارمند 20 درصد در نظر گرفتند؟

 • 1

  افزایش 40 درصدی فقط برای استانداری و زیرمحموعه اش بوده
  بقیه کارمندا آدم نیستن

 • علی

  نماینده گان مجلس شورای شما وکلای قسم خورده مردم و بازنشستگان لشگری و کشوری هستید ؛؛ چرا وضعیت بد اقتصادی مردم عام و خصوصا بازنشستگان لشگری و کشوری رو که از بدنه دولت بوده رو احساس نمیکنید؛؛ چرا برای بهبود وضعیت حقوق بازنشستگان این قدر تعلل و بهانه میارید ؛ والله از دوسال قبل تا امروز زندگی بازنشستگان لشگری و کشوری سراسر رنج و مشقت و جهنم شده ؛ آخه کدام مسئول نظام این وضعیت اسفبار رو میبینه ولی هیچ اقدامی برای رفع مشکلات معیشتی این عزیزان نمیکند؛؛ چرا با روح و روان بازنشستگان شریف بازی میکنید؛؛ اخه وجدان هم چیز خوبیه؛؛ با حقوق ۱۰ الی ۱۳ میلیون بازنشستگان لشگری و کشوری که تورم بالا و گرانی هایی چندین برابری و تورم اجاره بهاء مسکن و درمان چگونه میتواند زندگی کند ،بخدا در حق این عزیزان ظلم میشود؛یه بازنشسته لشگری و کشوری که فاقد مسکن هستند و مستاجر باید ۱۰۰ درصد حقوق خودشو برای اجاره بهاء باید هزینه کند؛ وبرای ۳۰ روز هزینه های خوراک و پوشاک و درمان و انرژی و تحصیل و تهیه جهیزیه و عروسی و تفریح و نوه و........رو باید قرض کنه یا کاسه گدایی دستش بگیره ؛الان خط فقر به ۳۰ میلیون رسیده و با حقوق ۱۰ الی ۱۳ م به کدام درد میشود رسید ؛ وضعیت جسمی و روحی بیشتر بازنشستگان لشگری در اثر فشارهای اقتصادی اصلا مناسب نیست ؛ لذا مجلس شورای اسلامی باید همسان سازی حقوق بازنشستگان لشگری وکشوری متناسب با تورم و گرانی شدید سبد معیشت و اجاره خونه های سنگین افزایش و ترمیم شود.

 • ناشناس

  چوپانان دروغگو، ماه به ماه بروید تا برسید به فروردین.
  از تیر ماه قرار افرایش این ماه این ماه هنوز تمام نشده.
  خودتان گفتید در هر سال یک بار حق افزایش دارید. ما الکی خوش نمی شویم.
  واقعیت های زندگی با شعار و دروغ تامین نمی شود با پول ملی جواب
  می گیرد.

 • بازنشسته

  بازنشستگان هم چون کارنمیکنندبایدازچرخه خارج تاجمعیت کشورجوان شودمنطق مجلس ودولت برای جوانی جمعیت کشورهمین است نابودی بازنشستگان

 • احمدیا

  بیشعورهای نافهم هرروز یک غلطی درباره حقوق می نویسند و عمل نمی کنند

 • ناشناس

  پس غزه چه میشه

 • ناشناس

  دراین چهار..پنج سال فقط حقوق بگیرثابت بدبخت شد الان یک مکانیک یا جلوبندی ساز میانگین درامدش بالای 70الی 80 میلیون هست حیف بیش از 23 سال از عمرمان را از دست دادیم این رییسی هم از بدو ورود تا صندلیش را پیدا نکرده فقط تورم اورده ما کارمندان از خیلی مشاغل واصناف بیشترمالیات می دهیم

 • ناشناس

  فقط در مورد کارمندان دروغ میگویند بهتر ه بگیم دولت انقلابی کارمندان را نابود کرد

 • ناشناس

  پشتوانه پول کشور = کارمند

 • بازنشسته

  این مملکت حق خور نمیخواهد حقوق بازنشستگان که عمرشون رادرجنگ وجهادسازندگی ودربیابان هاگذاشتند وبدانند کی زحمت کشیده کی دزدی کرده وافرادی که سهامدار شرکت نصرهستندازکجا امدند

 • بازنشسته

  مشاغل آزاد درآمدشان عالیه و فقط کارمندان بدبخت شدن اونم باشه هزینه التزام به بت ولایت مطلقه اشان که یه عده عوضی برای حکومت کردنشان ساختند و آنها حاضر به پرستیدن شدن. باشد که یکتا پرست و خداپرست واقعی باشید.

 • بازنشسته بدبخت

  این بیشرف فقط دروغ میگن
  از شهریور ماه حقوق کارمندان وزارت دفاع رو ۲۰ درصد افزایش دادن و پرداخت کردن ، بقیه سازمانها هم هر کدام جداگانه اضافه کردن ، بعد بیشرفای سازمان بی برنامه زر میزنه هیچ برنامه ای برای افزایش حقوق نداریم ،
  این بیشرفا فقط بفکر خودشونن بازنشسته بد بخت که دستش بجایی بند نیست باید در فقر زندگی کنه
  باید با ۳۰ سال خدمت ، برا تامین زندگی بریم سر چهار راه و پشت چراغ قرمز و شیشه ماشین تمیز کنیم ،

 • برادر شهید

  سلام محلس انقلابی چه دارد مبکند این اواخر باید به همه کار کنان و اقاایان نماینده به هرکدام یک عدد ماشین شاسی بلند منهای اونهای که از زیر میزی ورو میزی گرفته اند یک عدد ماشین دیگه خدا وکیلی بدهند چون واقعا زحمت کشیده اند روز وشب برای مسلمین فقط یک مسئله حجاب مانده بود انهم توسط ده نماینده لیدر حل وفصل شد مردم از الان صف بکشید همین اقایان را که راه وروش قانون گذاری--ازجمله خوردن به طریق انواع واقسام کلاه شرعی هم چهار سال کار کرده اند وارد هستند واقعا حیف است اینها رو از جمله رییسش رو واقعا زحمت کشیده در طول این دوران برادران وخواهران دینی دیگه سفارش نمی کنم خودتان بهتر از من میدانید

 • محسن

  چهل ساله شما میخواهید حقوق را واقعی کنید فاصله طبقاتی را کاهش بدید. فقط وعده و وعید بیحودی و دروغی اگه به فکر ما باشید که جیبهای خودش و توله هاشو پر کنه

 • مرتضی احمدی

  کارمندان هم هشتشان گرو نهشان است لیکن باز کارمندان شاغل یکی دو نوبت افزایش حقوق داشتند تو سال جاری ولی بازنشستگان کشوری و لشکری بخاطر رنج و عذاب و شرمندگی از زن و بچه هاشون و حقوق ناچیز دارند دق میکنند توان کار دوم رو هم ندارند حقوق های ۱۰ و ۱۲ تومانی ماهیانه بازنشستگان پول هفتگی شاگرد مجرد صافکار و مکانیک هست خدا رو خوش نمیاد اینها از خیلی از دلخوشی و جوانیشان بخاطر نظام زده اند و پای انقلاب ایستاده اند الان مورد شماتت بدخواهان نظام قرار میگیرند و مدام متلک بارشان میکنند به داد بازنشستگان برسید فصلی و دم انتخابات ازشون حمایت نکنید

 • جوهری

  چه شما وچه دولت @کذاب ودرغگو هستی

 • بی نوا

  بازنشسته کیه فقط دروغ تحویل ما میدن مردن برای من عروسیه چقدر پیش خانواده خجالت بکشیم

 • باز نشسته

  یه باز نشسته کشوری با۱۰میلیون چطور اجاره و قسط وهزینه های دیگر رو بپردازه ما که دچارافسردگی شده ایم لعنت به این زندگی

 • علی

  وقتی لقمه حرام از گلوی رئیس مجلس ونمایندگان ورئیس جمهور و وزرا پایین رفت وحرامخوارشدند شروع کردند به دروغگویی وظلم به بازنشستگان چرا کسی که شکمش از حرام پرشده دیگر حرف حق در او اثر نمی کن همانطور که سخنان امام‌ حسین‌ ع در سپاه عمر سعد ملعون اثر نکرد وباعث شهادت امام ویارانش شد.اینها همان عمر سعد ولشکریانش هستند که کمر همت به نابودی بازنشستگان بسته اند.خداوند ریشه رئیسی ووزرایش وقالیباف ونمایندگان ضد انقلابی را بحق الحسین از روی کره خاکی بردارد.خداونداتو شاهد ما به دری زدیم هر کاری کردیم هر اعتراضی کردیم که همسانسازی که حق ماست را اجرا کنند ولی از روی لجاجت وبی انصافی وبی دینی این کار را نکردند.لعن ونفرین الهی وانبیای الهی براین ظالمان.

 • سید

  مسوولان نظام سردعت عملشان ضعیف است وقتی تورم امان مردم را بریده ، آنها در عرض یکماه مدیریت صحیح بخشی از تورم را جبران کنند این همه میلیارد دلار آزاد شده کجاست ، مردم را دریابید تا دیر نشده.

 • ناشناس

  تا اون موقع کفن کارمند هم پوسیده
  خدایی خوب ایستگاه گرفتید
  خوش به حالت که به ارزوت رسیدی

 • ناشناس

  افزایش حقوق کارمندان در آذر ماه به اندازه بچه گربه ای دل خود نویسنده شاد می کند نه مسخره کردن نیروهای کشوری بس کنیند وعده شهریور به ماه مهر تمام می شود آبان آبان تمام نشده وعده آذر ماه خودتان ،،،، هستیند

 • علی از ملایر

  این همه دم از حقوق زدن برای فر یب کاری کار مندان و بازنشستگان است که رای از انها بگیرند

 • بازنشسته

  به خدا قسم هیچ وقت به این بدبختی زندگی نکردم با این حقوق به ۱۰ روز نمیرسه حتی وام روی بازنشسته بسته شده فقط شده زندگی برای سرمایه دارها به بانک قسم دادم ۲۰ میلیون وام بده گفت مثل این آقا ۳۰۰ میلیون واریز کن بعد از سه ماه یک میلیارد بگیر الان دولت طرفدار سرمایه داره . مرگ بهتره از زندگیه بازنشسته . ای کاش میکردیم این زمان نمیدیدیم . به خدا لیسانس دارم ولی حاضرم برم کارگری کنم ولی نیسته نمیبرند سرکار .

اخبار
پیشنهاد سردبیر