واردات خودرو اقتصادی با نرخ ۱۰ هزار یورو در اولویت است

واردات خودرو اقتصادی با نرخ ۱۰ هزار یورو در اولویت است

مجری طرح واردات خودرو وزارت صمت گفت: خودرو با نرخ ۵ هزار دلار بدون استاندارد وارد نخواهد شد.

 مهدی ضیغمی ­مجری طرح واردات خودرو وزارت صنعت، معدن و تجارت در خصوص واردات خودرو‌های اقتصادی؛ گفت: اولویت وزارت صمت، فقط واردات خودرو‌های اقتصادی با حدود نرخ ۱۰ هزار یورو است، هم اکنون بسیاری از خودرو‌های وارداتی در همین محدوده قیمتی است.

به گفته ضیغمی؛ واردات خودر‌و با نرخ پایین درصورت رعایت استاندارد‌های لازم محیط زیستی مانعی ندارد.

وی با بیان اینکه وزارت صمت تسهیل‌کننده واردات خودرو است؛ افزود: واردکنندگان خودرو در گام نخست باید اقدام به واردت خودرو‌های استاندارد کنند و وزارت صمت نیز در این امر به شرکت‌های واردکننده کمک خواهد کرد، در خودرو‌های با نرخ کمتر از ۱۰ هزار یورو رعایت استاندارد‌های محیط زیستی کمتر است.

ضیغمی با تاکید بر اینکه اولویت وزارت صمت فعلا فقط واردات خودرو است، اضافه کرد: در ابتدا باید بتوانیم خودرو وارد کنیم تا نرخ خودرو تنظیم شود و در گام بعد به سراغ واردات خودرو‌های برقی و هیبریدی خواهیم رفت.

مجری طرح واردات خودرو وزارت صمت، افزود: درصد واردات خودرو‌هایی که نرخ مناسبی دارند، بالاتر است؛ خودرویی که نرخ آن ۵ هزار دلار باشد، اما استاندارد نباشد، وارد نخواهد شد.

دیگران می‌خوانند
اینستاگرام تیتر کوتاه

نظر شما

  • علی

    واقعا متاسفم برای طرز فکرتان بجای نمایت از صنایع داخلی کشورتان .کشور را به سمت وابستگی به صنایع کشورهایدیگر پیش بردید. این هم از افتخارات شماست که در تاریخ ثبت خواهد شد. کاش در دوره های مدیریتی کشور ژاپن شرکت می کردید واموزش می دیدید تا مثل انها به دانش صنعت دست پیدا می کردید و الان بهترین کشور صنعتی در دنیا بودیم .نه اینکه بنشینید نقشه بکشید که با واردات توی سر تولیدات داخلی کشورتان بزنید و کشور را بسمت وابطتگی پیش ببرید .؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

اخبار
پیشنهاد سردبیر