اختصاصی تیتر کوتاه؛

فلاپی هم قیمتی شد / ۶ عدد ۱۲۰ هزار تومان!

فلاپی هم قیمتی شد / ۶ عدد ۱۲۰ هزار تومان!

فلاپی از جمله قطعاتی بود که به نوعی نوستالژیک محسوب می‌شود و برای مدتی مورد استفاده قرار می‌گرفت.

شاید جالب باشد بدانید که برخی فلاپی های نو یا کهنه را در بازار با قیمت های عجیب و غریب می‌فروشند.

یک فروشنده ۶ فلاپی نو را ۱۲۰ هزار تومان آگهی کرده است.

فروشنده دیگری نیز دستگاه فلاپی درایو را با قیمت ۱۵۰ هزار تومان آگهی کرده است.

فلاپی۲۲

 

فلاپی۱۱

تاریخچه تولید فلاپی دیسک

فلاپی دیسک یا دیسک نرم‌افزاری قدیمی‌ترین رسانه‌ی ذخیره‌سازی داده‌های کامپیوتری است که در دهه ۱۹۷۰ میلادی برای انتقال و ذخیره‌سازی اطلاعات در کامپیوترها به کار گرفته شد. فلاپی دیسک اولین بار توسط شرکت IBM در سال ۱۹۷۱ میلادی توسعه داده شد.

فلاپی دیسک در ابتدا به عنوان یک رسانه‌ی ذخیره‌سازی قابل حمل مورد استفاده قرار گرفت. در آن زمان، هارد دیسک‌های بزرگ و سنگین برای ذخیره‌سازی اطلاعات در کامپیوترهای اداری و صنعتی استفاده می‌شدند، اما فلاپی دیسک با اندازه کوچک‌تر و وزن سبک‌تر، می‌توانست به راحتی توسط کاربران حمل و نقل شود.

فلاپی۴۴

فلاپی دیسک در ابتدا با ظرفیت کمتر از ۱ مگابایت تولید می‌شد، اما با گذر زمان، ظرفیت آن به طور قابل ملاحظه‌ای افزایش یافت. در سال‌های ۱۹۹۰، فلاپی دیسک‌های با ظرفیت ۱٫۴ مگابایت و ۲٫۸ مگابایت تولید شدند که به طور گسترده در کامپیوترهای شخصی استفاده می‌شدند.

با پیشرفت فناوری، فلاپی دیسک به تدریج جای خود را به رسانه‌های ذخیره‌سازی دیگری مانند CD، DVD و حافظه‌های USB داد. با این حال، فلاپی دیسک هنوز هم در برخی سیستم‌های کامپیوتری وجود دارد و برای برخی کاربران هنوز هم یک رسانه‌ی مفید برای ذخیره‌سازی و انتقال اطلاعات است.

دیگران می‌خوانند
اینستاگرام تیتر کوتاه

نظر شما

اخبار
پیشنهاد سردبیر