افزایش ۷ هزار مگاواتی ظرفیت برق برای گذر از تابستان

افزایش ۷ هزار مگاواتی ظرفیت برق برای گذر از تابستان

معاون امور برق و انرژی وزیر نیرو گفت: امسال برای گذر از اوج بار تابستان بیش از ۷ هزار مگاوات به ظرفیت تولید برق کشور افزوده می‌شود.

به گزارش تیترکوتاه؛ همایون حائری امروز دوشنبه در همایش مشترک وزارتخانه‌های نیرو، کشور و صمت با استانداران و مدیران صنعت برق کشور، اعلام کرد: ۷ هزار و ۷۸۷ مگاوات به ظرفیت تولید برق کشور برای گذر از اوج بار تابستان افزوده می‌شود.

وی درباره ناترازی برق در تابستان ۱۴۰۰، ادامه داد: پیش‌بینی می‌شد با توجه به ناترازی که در سال قبل داشتیم، پیش‌بینی می‌شود که امسال ۱۵ هزار مگاوات ناترازی برق داشته باشیم.

معاون برق و انرژی وزیر نیرو با بیان اینکه اجرای ۱۰۰ اقدام برنامه ریزی و اجرا شد تا بتوانیم ناترازی برق را برطرف کنیم، گفت: ۶۱۰۰ مگاوات قابلیت تولید برق نیروگاه را افزایش دادیم که یک رکورد بود.

حائی خاطرنشان کرد: همچنین برای افزایش ظرفیت تولید برق ۴۱۵۰ مگاوات نیروگاه جدید احداث و ۱۳۵۰ مگاوات ارتقا واحد انجام شد.

وی بیان کرد: مجموع این اقدامات سبب شد برای نخستین بار کاهش ۴ درصدی در بخش مصرف خانگی محقق شود که معادل ۱۲۰۰ مگاوات بود.

معاون وزیر نیرو ادامه داد: سال گذشته تولید واحدهای نیروگاهی به ۵۲ و ۶۰۰ مگاوات و مجموع قابلیت تولید برق کشور در سال گذشته به ۶۰ هزار مگاوات رسید.

حائری گفت: پیک مصرف برق ۶۸ هزار مگاوات بود که ۱۹ هزار مگاوات مصرف صنایع، ۲۶۴۳ مگاوات مصرف بخش تجاری و ۲۸ هزار و ۳۰۰ مگاوات مربوط به بخش خانگی است.

همراهی همه برای کمک به صنعت آب و برق ضروری است

«احمد حیدری» معاون امور مجلس وزیر نیرو نیز در این مراسم گفت: همراهی همه دستگاه‌ها برای کمک به صنعت آب و برق با هدف تحقق برنامه‌ها ضروری است.

وی با بیان اینکه آب و برق نیاز ضروری تولید در کشور است، افزود: بر همین اساس همه باید همراهی و همکاری خوبی با این صنعت مهم داشته باشند.

انتهای پیام/

دیگران می‌خوانند
اینستاگرام تیتر کوتاه

نظر شما

اخبار
پیشنهاد سردبیر