محدودیت‌های انتقال ارز به خارج از کشور موقتی است

محدودیت‌های انتقال ارز به خارج از کشور موقتی است

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: محدودیت‌های انتقال منابع ارزی به خارج از کشور موقتی است و برطرف می‌شود.

به گزارش تیترکوتاه؛ محمدرضا پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: یکی از مشکلاتی که در شرایط فعلی تولیدکنندگان و صنعتگران ایرانی درگیر آن هستند، موانعی است که در مسیر گسترش و توسعه جهانی‌سازی صنعت و تولیدات آن‌ها وجود دارد.

پورابراهیمی اظهار کرد: من فکر می‌کنم ما محدودیت زیادی در همکاری مشترک با کشور‌های دیگر در داخل و خارج از کشور نداشته باشیم، اما شاید یکی از مهم‌ترین مشکلات این حوزه، بحث نقل و انتقالات ارز باشد؛ که البته ابتدا همه به خود معضل نرخ ارز به عنوان مانعی در این حوزه فکر کنند، اما پیش از آن و مهم‌تر از آن مشکل نحوه انتقال این منابع ارزی موضوعیت دارد.

پورابراهیمی افزود: با توجه به محدودیت‌هایی که در حال حاضر در رابطه با نحوه تسویه تعهدات ارزی ایجاد شده است؛ در کوتاه مدت به نظر می‌رسد کار کمی در راستای انتقال منابع از داخل به خارج از کشور برای سرمایه‌گذاری سخت خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: زمانی که شرایط ارزی کشور به تعادل منطقی برسد این معضل رفع شده و مثل گذشته این انتقال منابع می‌تواند صورت بگیرد. اما در شرایط فعلی اولویت با مواد غذایی و دارو است.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در پایان تاکید کرد: این محدودیت‌ها موقت است به تدریج این مشکلات حل می‌شود. هرچند به نظر می‌رسد به قانون خاصی نیاز ندارد، اما ما به پیشنهاد‌هایی که به دست ما برسد رسیدگی کرده و آماده همکاری هستیم.

انتهای پیام/

دیگران می‌خوانند
اینستاگرام تیتر کوتاه

نظر شما

اخبار
پیشنهاد سردبیر