۶ ماه کار کنید این خودرو را بخرید / ارزان ترین ماشین بازار ایران

۶ ماه کار کنید این خودرو را بخرید / ارزان ترین ماشین بازار ایران

شاید بتوان گفت یکی از ارزان ترین خودروهای موجود در بازار ایران پیکان است. اما پیکان با چه قیمتی در بازار خرید و فروش می‌شود؟

قیمت ها در بازار خودرو مدتی بود که روند صعودی به خود گرفته بود. به واسطه مذاکرات برجام این روند مدتی نزولی شد اما حال دوباره به نظر می‌رسد که قیمت ها در حال بازگشت است. شرایط به نحوی پیش رفته است که در حال حاضر برای خرید ارزان ترین خودروی صفر کیلومتر از بازار باید چیزی در حدود ۱۶۰ میلیون تومان پرداخت کرد. با این مبلغ می‌توانید یک پراید خریداری کنید اما شرایط خودروهای کارکرده به چه صورت است؟

ارزان ترین خودروی کارکرده موجود در بازار ایران که در حال حاضر آگهی شده یک دستگاه پیکان مدل ۸۰ است. صاحب این خودرو قیمت ۲۹ میلیون تومان برای آن در نظر گرفته است. این پیکان ۳ لکه رنگ دارد اما شاسی ها بدون رنگ و ضربه است. کارکرد این خودرو نیز ۲۹۰ هزار کیلومتر اعلام شده است.

به نوعی می‌توان گفت برای خرید ارزان ترین خودروی موجود در بازار ایران باید ۲۹ میلیون تومان هزینه کرد. خودرویی که به هیچ وجه شرایط مناسبی ندارد و در آینده نیز به احتمال زیاد با توجه به میزان کارکرد آن خرج زیادی روی دست خریدار می‌گذارد. اگر حقوق یک کارگر را متوسط ۵ میلیون تومان در ماه در نظر بگیریم برای خرید این خودرو که ارزان ترین مدل موجود در بازار است باید حدود ۶ ماه کار کند و پس انداز انجام شود.

این در شرایطی است که به عنوان مثال در کشوری مانند آمریکا با حقوق میانگین ۷۹۰۰ دلار در ماه امکان خرید نیسان سنترا صفر کیلومتر تنها در ۲.۵ ماه وجود دارد. این خودرو ۱۹ هزار دلار قیمت دارد.

شروین  اشیدری
شروین اشیدری
دیگران می‌خوانند
اینستاگرام تیتر کوتاه

نظر شما

اخبار
پیشنهاد سردبیر