کمبود معلم | آموزش و پرورش | فرهنگیان

فکر بکر مجلس برای فرهنگیان / حقوق معلمان چرب تر شد

فکر بکر مجلس برای فرهنگیان / حقوق معلمان چرب تر شد

یک عضو کمیسیون تلفیق لایحه برنامه هفتم توسعه با اشاره به مصوبه کمیسیون تلفیق گفت: معلمان و فرهنگیان با سابقه ۳۰ سال می‌توانند بعد از دریافت پاداش پایان خدمت به کارشان ادامه دهند.

کمبود معلم در کشور تبعات جدی و گسترده‌ای دارد. این موضوع باعث شده که بسیاری از مدارس در مناطق مختلف کشور با مشکلاتی مانند کمبود کادر آموزشی، کاهش کیفیت آموزش و پرهیز از تحصیل توسط دانش‌آموزان مواجه شوند. همچنین، کمبود معلم می‌تواند به تعطیلی مدارس و تحت فشار قرار دادن معلمان موجود منجر شود. این موضوع نه تنها برای آینده دانش‌آموزان بلکه برای آینده کشور نیز تاثیرات منفی خواهد داشت. برای حل این مشکل، باید تلاش کرد تا شرایطی برای جذب و حفظ معلمان بهبود یابد و از آن‌ها حمایت کرد.

حمیدرضا حاجی‌بابایی با اشاره به مصوبه اخیر کمیسیون تلفیق اظهار کرد: کمیسیون تلفیق تصویب کرد که معلمان و همه فرهنگیان می‌توانند بعد از دریافت پاداش پایان خدمت با سابقه ۳۰ سال، مجدد به کارشان ادامه دهند.

عضو کمیسیون تلفیق لایحه برنامه هفتم توسعه ادامه داد: بر این اساس معلمان با سابقه ۳۰ سال بعد از دریافت پاداش خدمت می‌توانند به کارشان ادامه دهند. همچنین فوق‌العاده‌ها همچون ایثارگری هم به صورت تفاوت تطبیق پرداخت می‌شود.

وی یادآور شد که این موضوع در صورتی اجرایی می‌شود که به تصویب صحن علنی و تایید شورای نگهبان برسد.

منبع: ايسنا
دیگران می‌خوانند
اینستاگرام تیتر کوتاه

نظر شما

  • ب

    افرین همیشه از این فکر ها بکنید، خسته نباشید

اخبار
پیشنهاد سردبیر