انتقاد صریح صحرایی از آموزش و پرورش!

انتقاد صریح صحرایی از آموزش و پرورش!

وزیر آموزش و پرورش گفت: اگر بخواهیم آموزش و پرورش را به شکل انقلابی متحول کنیم، نقطه شروع آن از معلم و تربیت معلم است، وزارت آموزش و پرورش باید به معلمان به طور ویژه توجه کند.

به گزارش تیترکوتاه؛ رضامراد صحرایی وزیر آموزش وپرورش در نشست شورای معاونان و روسای ادارات آموزش و پرورش خراسان رضوی با اشاره به این که آموزش و پرورش بزرگترین دستگاه کشور است، گفت: مهم ترین نیاز ما این است که ارتباط اجزای این دستگاه عظیم را  با هم هماهنگ کنیم؛ باید بررسی کنیم که چگونه اجزای آموزش و پرورش می توانند در کنار هم دقیق و درست کار کنند.

وی ادامه داد: روح و ذات فرایند آموزش و پرورش انضباط و ارتباط است. بزرگترین چالش آموزش و پرورش نیروی انسانی، بودجه و کمبود امکانات و تجهیزات نیست، بلکه چالش به خود مشغول شدن آموزش و پرورش است.

صحرایی مسیر قوی ساختن آموزش و پرورش را هماهنگی اجزای بدنه آموزش و پرورش با یکدیگر عنوان کرد و گفت: اگر در بخش هایی از آموزش و پرورش هماهنگ هستیم، هنر مدیران است اما باید این کار به طور سیستمی باشد، لذا نباید با یک انتصاب، هماهنگی از بین برود.

وزیر آموزش و پرورش با انتقاد از رویه آموزش و پرورش به دلیل نشان ندادن اقدامات خوب مجموعه گفت: در مدارس، کارهای بسیار خوبی انجام می شود، اما فقط کاستی ها دیده و بیان می شود. آموزش و پرورش فقط در هنگام اتهام از خود دفاع میکند، در صورتی که باید کنشگر باشیم.

کنشگری آموزش و پرورش امسال پیش از امتحانات نهایی آغاز شد

وی با بیان مثالی از کنشگری آموزش و پرورش که در سال جدید اتفاق افتاد، گفت: در امتحانات نهایی سال های گذشته زمانی که گفته می شد سوالات لو رفته، شروع به پاسخگویی میکردیم، در حالی که این اتفاق نمی افتاد. امسال کنشگری را پیش از امتحانات نهایی آغاز کردیم و بعد از شروع امتحانات سوالات را منتشر کردیم زیرا انتشار سوال بعد از شروع آزمون به معنی لو رفتن سوال نیست.

صحرایی تصریح کرد: امسال مسئولین می توانند از هر حوزه امتحانی که می خواهند بازدید کنند تا سلامت و امنیت برگزاری امتحانات آموزش و پرورش، به آن ها اثبات شود.

عضو کابینه دولت مردمی ایران قوی نکته سوم برای پیشرفت را تحول نامید و گفت: تحول ابتدا در ذهن و روح اتفاق می افتد، این که مانند دیگران فکر نکنیم. شهید آوینی می گفت؛ اگر کسانی که ایجادکننده تحول هستند از زمان خود تبعیت کنند تحول اتفاق نخواهد افتاد."

وی گفت: یک مطالعه از روندهای اداری نشان داده که با سیستمی و مکانیزه کردن کارها می توان نیروی انسانی را کاهش داد و از این روش در امور اداری خود استفاده نکرده ایم.

صحرایی با اشاره به سخنی از شهید رجایی، که گفته است؛ "آموزش و پرورش یعنی وزارت تربیت و نگهداری معلمان؛ ساختمان چیزی نیست که نشود ساخت، ساختن معلم است که مشکل است" خاطرنشان کرد: اگر بخواهیم آموزش و پرورش را به شکل انقلابی متحول کنیم، نقطه شروع آن از معلم و تربیت معلم است، وزارت آموزش و پرورش باید به معلمان به طور ویژه توجه کند، زیرا انجام هر تربیتی بر روی دانش آموزان، از طریق معلمان ممکن است. بر این اساس دانشگاه تربیت معلم یک سازمان جدا نیست و باید در بطن آموزش و پرورش باشد.

 استفاده از فرصت تابستان برای توانمندسازی معلمان

وزیر آموزش و پرورش افزود: توانمندسازی معلمان در تابستان در دستورکار قرار گرفته است، لذا باید از فرصت تابستان برای این کار استفاده کرد.

وی تصریح کرد: هر استان باید یک برش از سند تحول برای خود بومی سازی کند.

وزیر آموزش و پرورش با تقدیر از اقدامات آموزش و پرورش خراسان رضوی و اداره نوسازی و توسعه و تجهیز استان گفت: ساخت استخرها، چمن های مصنوعی و این قبیل کارها، اقدامات ارزشمندی است و با این کارها می توان دانش آموزان را از فضای مجازی دور کرد.

وی رتبه بندی معلمان را مهمترین برنامه آموزش و پرورش عنوان کرد و گفت: در حال بررسی اعتبارات، اعتبارسنجی و صحت سنجی رتبه های قبلی هستیم. مقایسه کار یک معلم عشایر با معلم و استادی که در شهر با بهترین امکانات کتاب و مقاله می نویسد، اشتباه است.

صحرایی توجه به مسکن فرهنگیان، حضور صندوق ذخیره برای بهبود رفاه فرهنگیان و تکمیل ساختمان های نیمه کاره را از برنامه های پیش رو مطرح کرد.

وزیر آموزش و پرورش در پایان گفت: با وجود تمام مشکلات، امید به اصلاح خیلی زیاد است و این مهم با همراهی همه ارکان نظام تعلیم و تربیت اتفاق می افتد.

 انتهای پیام/

دیگران می‌خوانند
اینستاگرام تیتر کوتاه

نظر شما

 • پروین همتی

  سلام این خبرها فقط برای معلم هست بوی کرنا میکنید حقوق معلمان خیلی بالا رفته چرا وقتی کارمند وموسسات وجاهای دیگر مشل پزشکان که علاوه براز ویزیت هاز خیلی بالا که میگزرن برای جراحهیایی که مکنی که بستگی به نوع جراحی دارد تعداد سکه هایی از بیمار میگیرن خبر به مردم نمیدن ولی فقط رتبه بندی معلمان سوژه دست خبر گذاریها شده وفقط معلم که حقوقش بالا رفته آخا بقیه بیچاره، پس تمام اخباری که صحت داره نشر بدید. لطفا در مورد پرداخت نکردن عمدی 6 ماه معوقات رتبه بندی نیمه دوم 1400 پیگیری کنید.درمورد این مطالبات که به حق هست و صحت داره تا میتونید هر روز خبر نشر بدید

 • ناشناس

  لطفا درمورد بی احترامی که درادارات آموزش و پرورش به معلم میشه هم صحبت کنید. معلم باید ارج نهاده بشه تا کارکنه. یعنی چه یه عوضی دراداره بیاد وخانم مومنه ومحجبه راجلوهمه با انواع القاب وصحبت ها خرد کنه. باید ادارات تغییرکنند. مابه شدت به شرایط موجود درادارات آموزش و پرورش معترضیم. بخصوص درشهراصفهان

 • سید وصال

  رتبه بندی بازنشسته ها را بعد از فوتشان بدین خاک تو سرتان برای اداره آموزش و پرورش

 • بازنشسته

  وجدانا ادم بدتر و بی عرضه تر از این صحرایی نبود برا وزیر اموزش پرورش انتخاب کردید مردانه این بابا تواین مدت وزارت چه کاری درجهت رفع مشکلات معلمان وسیستم اموزشی انجام داده اخه ادم قحطی بود هر کی دیگه بود اول کار یه خودی لااقل نشون میداد

 • بازنشسته

  چه وزارت خونه ی بی حساب کتابی یه یکی رو گذاشتن وزیر معلم ها هم که تبدیل شدن به یه موجودات بدبخت تو سری خور که هرچی بخواهی بدون هیچ مشکلی بارشون می کنی وفقط یه مشت دروغ بی سر وته بهشون تحویل می دید ودریغ از عمل کردن به یکی از حرف ها تون کو مطالبات و معوقات فرهنگیان کجاست پاداش پایان خدمت مرخصی ذخیره فرهنگیان بازنشسته ۱۴۰۰ چی شد؟خدا به زمین گرم بزنتون حالا ما بی عرضه توسری خور ساده لوح حداقل یه ذره وجدان وانصاف داشته باشید میگن اه ادم های بی دست وپا بدجور می گیره به امید اتش دوزخ خدا بچه ها تون را یتیم کنه زناتون را بیوه کنه لال بشید این همه دروغ و متل نبافید

 • حبیب

  چرا باید بازنشسته بعدازعمری خدمت دنبال شغل آبرومند باشه تا خجالت خانواده نباشه نره گدایی کنه نره واسه دانش آموزش خودش پادو بشه کسیکه خودشو وقف خدمت صادقانه کرده اگه ایمان به خالق دارید برای همه کارکنید

 • اسد

  ا.پ را به شکل انقلابی متحول کنیم . تحول با پول درست میشه وزیر جان با حرف زدن کسی تحول درست نکرده وقتی بودجه ا.پ ۱۱ درصد کم شده چطوری می خواهی تحول درست کنی اخ که چه قدر ساده ای باید در ا.پ وبین وزیران گرگ باشی تا بتونی بودجه ی خوبی از دولت بگیری ماشاللله جنایعالی هم که ندیدیم یک تحول ایحاد کنی تهوع درست کردی ازبس این رتبه بندی را کش دادی سریع جمعش کن بره پی کارش.

 • ناشناس

  این اوضاع با این ملت بی عقل خوب شدنی نیست تا ملت باهم یکی نشن روز ب روز بدبخت تر میشین

 • ناشناس

  بیشرف دروغگو

 • ناشناس

  تو که خیلی توجه کردی مردک منگول اولین توجهت به بچه های دوازدهم مابود که در شرایط سخت کرونایی ،تحصن دبیران و نبود امکانات مجازی حهت آموزش به ویژه در مدارس پسرانه آزمون نوبت دوم اینهمه سخت برگزار شد .مردک نگفتی این همه سختگیری عواقبش اضافه شدن یه عده افسرده وسردرگم و.‌‌در جامعه هست.
  خاک توسرت
  این پیام از طرف یک ولی معلم هست که در شرایط کرونا هم آسیب مالی دید وهم جسمی وحالا هم‌ مشکلاتش به خاطر کارهای غیر کارشناسی شده شما ها چندبرابر شده

 • محمود اکبری

  با سلام از مهر 1401باز نشسته شدم هنوز خبری از سنوات و حکم رتبه بندی نشده واقعا مگر ما فرهنگیان با بقیه ادارات فرق داریم غیر از بی لیاقتی مدیران بالایی ،از بانک اگر ی قسط دیر پرداخت کنیم چند درصد دیر کرد و اخطار ب ضامن داریم ،اما دیر پرداخت کردن سنوات و معوقات ک ب حسابشون میمونه ،واقعا ک از اول خدمت فقط تبعیض ،

 • اکبری

  آقای مراد صحرایی هم ی جور سرکارمون گذاشته ،هر ماه میگه ماه دیگه ،بسه دیگه لطفاً ،

 • ناشناس

  کمبود معلم دارید پس چرا این همه جوون لیسانس دار بیکار رو ب کار نمیگیرید چرا اونای ک سالهاست پیش دبستانی دارن رو ب کار نمیگیرید دانشگاه فرهنگیان از سال ۹۲ تا ۹۸ خیلی از دانش اموزا رو تو مصاحبه بی جهت رد کرد اینم نتیجش خود من رو ب خاطر ۷ ماه اضاف سنی رد کردند ۲۲ سالم بود بعد سال بعدش سنو بالاتر در نظر گرفتن هیچ وقت حلالشون نمیکنم

 • جواد

  گورپدر دروغگویان ،رئیس جمهور ودولت ورئیس مجلس ونمایندگان مجلس ورئیس برنامه و بودجه
  و وزیران بی کفایت و بی سواد آموزش وپرورش
  پس چرا حکم وحقوق بازنشستگان را در رتبه‌بندی معلمان ،اجرا نمی کنید؟ قانون صراحتأ از۳۱/ ۶/ ۱۴۰۰
  تأکید دارد!

 • حسین محبی

  صحرایی برو صحرا شتر بچران مجبور نیستی که بیسواد درمدیریت گند زدی به اموزش وپرورش گند زدی به معلم

 • بنده خدا

  با سلام خدمت آقای وزیر ما مشکل داریم ولی متاسفانه هرچی زنگ می زنیم به دفتر شما تو تهران کارمندتون اجازه نمی ده ملاقات حضوری با شما داشته باشیم نوبت نمیده انگار می خواد از جیب باباش درآد واگذارش رو دادم به خدا که زن وبچش تو وضعیت ما باشه ونیازمند وگرنه به کارش تا اینقدر فضولی بیجا نکنه

 • ناشناس

  آقای وزیر به زیر دستاتون بسپارید که وقتی کسی زنگ می زنم وگرفتاره شاید مشکلش به دست شما باز بشه بهش نوبت ملاقات حضوری بدن تو رو خدا رسیدگی کنید ما کجا بریم حرفامون رو بزنیم وقتی کارمون به شما مربوط میشه

 • عرفان

  صحرایی خیلی خیلی مردی یه زحمت بکش مشغله ذهنی است رو از معلمان برادر وبا این اراجیف روی اعصاب و روان این قشر زحمتکش راه نرو.
  سکوت خودش گاهی بزرگترین کمک میشه

 • سید ایوب حسینی

  وقتی کسی رو برای مهم ترین وزارت خانه پیدا نم کنن و میرن از توی گله گوسفند یکی رو میارند و میگن تو بشو وزیر عنقلابی نتیجه اش میشه این خر تو خری

اخبار
پیشنهاد سردبیر