تسهیلات جدید برای فرهنگیان

 تسهیلات جدید برای فرهنگیان

مدیرکل رفاه و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش در واکنش به این انتقاد که به هر حال برخی فرهنگیان از خدمات بیمه چندان راضی نیستند، گفت: اگر اعتراضاتی در حوزه بیمه وجود دارد درصدهای پایینی هستند که به دلیل‌ عدم اشراف به جدول تعهدات است و بندهای‌ ریزی دارد که افراد نسبت به آن مطالعه نداشته‌اند.

 مدیرکل رفاه و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش در واکنش به این انتقاد که به هر حال برخی فرهنگیان از خدمات بیمه چندان راضی نیستند، گفت: اگر اعتراضاتی در حوزه بیمه وجود دارد درصدهای پایینی هستند که به دلیل‌ عدم اشراف به جدول تعهدات است و بندهای‌ ریزی دارد که افراد نسبت به آن مطالعه نداشته‌اند.

 مدیرکل رفاه و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش اظهار داشت: سال گذشته دقیقاً در همین ایام در شرایط نامطلوبی از وضعیت بیمه فرهنگیان قرار داشتیم که موجب‌عدم رضایت همکاران فرهنگی شده بود.

معلمان از جمله اقشاری‌اند که به صورت جدی پیگیر مطالبات خود هستند و با این پیگیری‌ها بخش‌هایی از مطالبات خود را از دولت‌های مختلف گرفته‌اند و پیگیری دیگر مطالبات‌شان ادامه دارد و از همین روست که همواره انتخاب وزیر آموزش و پرورش به یکی از پرچالش‌ترین مسائل دولت تبدیل می‌شود چرا که جمعیت زیادی درگیر این انتخاب می‌شوند. تسهیلات و امور رفاهی حوزه معلمان از جمله بیمه، وام، مسکن و... همواره در صدر مطالبات این قشر است و یکی از موضوعاتی که همواره مورد تأیید کارشناسان بوده نیز مؤید این نکته است که معلمان باید به درجه‌ای از رفاه برسند که دنبال شغل دیگری نباشند و اینگونه تمام زمان و تلاش خود را برای تربیت نسل جدید بگذارند. هر چند از آن سو نیز همواره انتظاراتی از معلمان از جمله ارتقای شایستگی‌ها و صلاحیت‌های حرفه‌ای می‌رود. مدیر کل رفاه و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش در گفت‌و‌گویی تفصیلی با «ایران» به مهم‌ترین اقدامات رفاهی دولت سیزدهم اشاره کرده است.

پوشش بیمه‌ای مناسب برای معلمان بعد از هفت سال

سید سعید مقدم‌زاده مدیرکل رفاه و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش در ابتدای بحث درباره وضعیت بیمه‌ای فرهنگیان که یکی از مطالبات همیشگی آنها بوده و گاهی درباره خدمات بیمه‌ای گلایه داشته‌اند، اظهار داشت: سال گذشته دقیقاً در همین ایام در شرایط نامطلوبی از وضعیت بیمه فرهنگیان قرار داشتیم که موجب‌عدم رضایت همکاران فرهنگی شده بود. در یک بازه زمانی به مدت شش - هفت سال، بیمه به روش صندوقی اداره می‌شد و میزان رضایت همکاران ما در مجموع بسیار پایین و غیرقابل قبول بود. در این خصوص مشکل از جایی شروع شد که کمک دولت در بیمه حذف شده بود.

وی در ادامه توضیح داد: با پیگیری‌هایی که صورت گرفت بعد از حدود هفت سال توانستیم آن سهم را زنده و متعاقباً به سمت این برویم که پوشش بیمه‌ای مناسبی برای فرهنگیان ایجاد کنیم. سیاست ما در زمینه بیمه این گونه بود که در نهایت از روش صندوقی به روش بیمه‌گری مهاجرت کردیم.

مقدم‌زاده در توضیح شیوه صندوقی گفت: روش صندوقی با بیمه‌گری تفاوت دارد؛ در روش بیمه‌گری ممکن است خارج از تعهد و بیش از آن مبلغ مورد انتظار به شخص سرویس و خدمات ارائه شود و این هزینه مازاد به عهده شرکت بیمه‌ای طرف قرارداد است. اما شیوه صندوقی به گونه دیگری عمل می‌کرد؛ هر معلم ماهیانه مبلغی را به ازای هر نفر افراد تحت تکفل خود پرداخت می‌کرد. آخرین مبلغ در سال ۱۴۰۱-۱۴۰۰ بود که فرد مبلغ ۴۹ هزار و ۵۰۰ تومان به حساب صندوق واریز می‌کرد بنابراین متناسب با یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر معلم و افراد تحت تکفل‌شان که عضو بودند مبلغی در صندوق جمع می‌شد. اگر میزان درخواست‌ها از صندوق بیش از سقف آن بود، تراز صندوق منفی شده و فرد مجبور به پرداخت خسارت می‌شد. کمااینکه همین اتفاق نیز افتاد و شیوه صندوقی متحمل خسارت سنگینی شد. در واقع امروز افراد معترض در موضوع بیمه تکمیلی فرهنگیان همان مطالبه‌گران بیمه قبلی هستند.

مدیرکل رفاه و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش بیان کرد: این زیان انباشته سال به سال افزایش پیدا کرد و شاید از مبلغ بیست میلیارد تومان در سال اول به عدد بسیار بزرگی در امروز رسیده است و ما در سال گذشته در چنین شرایطی قرار داشتیم. بنابراین با کمک همکاران و صاحبنظران این حوزه و برای بهره‌مندی بیشتر همکاران، شیوه بیمه‌گری را در وزارت اجرا کردیم. بدین ترتیب برای دستیابی به این امر شرکت‌های بیمه‌گر را به دقت بررسی کردیم تا بدانیم کدام یک از عهده مطالبات ما برمی‌آید.

وجود بیش از ۱۰ رشته بیمه‌ای که آموزش و پرورش متولی آن است برگرداندن زیرساخت بیمه فرهنگیان دشوار بود، اما عملی شد.

وی در توضیح انواع زیرمجموعه بیمه فرهنگیان بیان کرد: ما در وزارت آموزش وپرورش یک بیمه تکمیلی درمان داشتیم؛ همچنین بیش از ۱۰ رشته بیمه‌ای در حوزه آموزش و پرورش داریم که مهم‌ترین آن بیمه درمان و بیمه حوادث دانش‌آموزی است که ما مستقیماً متولی آن هستیم. در گذشته این گونه بود که بیمه درمان به یک شرکت و سایر پرتفوی اعم از بیمه خودرو، بیمه اشخاص و… به شرکت بیمه دیگری سپرده شد.

مدیرکل رفاه و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش افزود: برگرداندن زیرساخت‌های لازم برای فرهنگیان در شرکت بیمه کار دشواری بود. اما امروزه سقف تعهدات ما نیز تغییرات بسیاری داشته است. بر همین اساس هر شرکتی از عهده آن برنمی‌آمد ولی شرکت بیمه‌ای که با آن قرارداد بستیم، شرایط را پذیرفت. البته در ابتدا یکسری مشکلات وجود داشت اما امروز به جرأت می‌توان گفت که شرایط ما بسیار ایده‌آل است و اکنون یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر تحت پوشش این بیمه هستند و از نظر متخصصان صنعت بیمه اگر رضایت ۶۰ درصدی هم وجود داشته باشد، باز هم این یعنی موفقیت‌آمیز بوده است.

وی در واکنش به این انتقاد که به هر حال برخی فرهنگیان از خدمات بیمه چندان راضی نیستند، گفت: اگر اعتراضاتی در حوزه بیمه وجود دارد درصدهای پایینی هستند که به دلیل‌ عدم اشراف به جدول تعهدات است و بندهای‌ ریزی دارد که افراد نسبت به آن مطالعه نداشته‌اند.

ما برای اولین بار شرکت ناظر بیمه را داریم. وظیفه این شرکت در دو بخش نظارت به عملکرد شرکت بیمه و هم یک پل ارتباطی میان معلم و شرکت بیمه‌ای تعریف شده است.

انتقاد و شکایت از بیمه با شماره‌گیری ۱۴۰۱

مقدم‌زاده تأکید کرد: معلمان می‌توانند با شماره‌گیری ۱۴۰۱ شکایت یا اعتراض خود را اعلام کنند تا مورد پیگیری شرکت ناظر قرار بگیرد. این شرکت ناظر کارشناسی مجدد انجام می‌دهد و برای حل مسائل بیمه‌ای فرهنگیان کارشناس اعزام می‌کند و آنها نیز اسناد را بررسی و اعلام می‌کنند.

وی با ارائه گزارشی درباره میزان استفاده فرهنگیان از بیمه گفت: در یازده ماه اخیر خدمات پاراکلینیکی گروه اول؛ انواع رادیو گرافی، ماموگرافی، سونوگرافی، انواع اسکن، ‌ام آر آی، سنجش تراکم حدود ۶۰۰ هزار بار مراجعه، گروه دوم تست ورزش، تست آلرژی، تست تنفسی، نوار عضله، نوار مغز؛ نوار مغز ۱۷۰ هزار مراجعه، خدمات گروه سه و چهار، آزمایش‌های تشخیص پزشکی ۵۶۰ هزار مراجعه؛ خدمات جبران ویزیت و داروی بیش از سه میلیون مراجعه، همچنین استفاده از خدمات دندانپزشکی بیش از ۳۷۰ هزار مراجعه، اعمال جراحی صدهزار مراجعه و خرید عینک ۱۴۰ هزار مورد اعلام شد. در مجموع بیش از چهار میلیون مراجعه از همکاران فرهنگی جهت دریافت خدمات صورت گرفته است.

مدیرکل رفاه و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش گفت: اگرمعلمان در این زمینه ناراضی بودند قطعاً با موجی از اعتراضات همراه بودیم، ما واکنش‌هایی درباره بیمه داریم اما همه آنها عموماً درباره شرکت بیمه قبلی است و تا کنون معلمان درباره شرکت بیمه فعلی اعتراض عمده‌ای به ما عنوان نکرده‌اند.

عناوینی مانند بیمه طلایی، فقط یک اسم قراردادی است

مقدم‌زاده در پاسخ به این سؤال که در حال حاضر شرایط بیمه تکمیلی فرهنگیان چگونه است و سرنوشت بیمه طلایی چه شد؟ گفت: در دوره‌های قبلی بیمه طلایی عنوان شده بود و همکاران ما خاطرات خوبی از آن ایام دارند اما اگر جدول تعهدات امروز را با دوره‌های قبلی مقایسه کنیم، می‌بینیم که جدول تعهدات این دوره نیز شاید بهتر و کامل‌تر از آن دوران قلمداد شود ولی ما برای آن نام بیمه طلایی نگذاشتیم. به طور کلی اینها یک سری اسم قراردادی است ولی باید عرض کنم که سیاست ما افزایش سطح تعهدات بیمه‌ای است خصوصاً در مورد دندان، عینک، زایمان و نازایی که در سال جدید خبرهای خوشی را برای همکاران خواهیم داشت.

تسهیلات جدید برای فرهنگیان

وی درباره تسهیلات جدیدی که گفته می‌شود در زمینه بیمه معلمان انجام شده، گفت: امسال کاری که در حوزه بیمه‌ای معلمان کردیم این بود که سال‌ها خدمات دندانپزشکی، عینک و هزینه زایمان ۱۶ میلیون تومانی به معلمان ارائه نشده بود اما امسال این موارد اضافه شده است. زمانی که بیمه طلایی بود، شخص کارمند حق داشت فقط یک بار از بیمه طلایی برای خرید مثلاً عینک استفاده کند که ارزش آن ۵۰ هزار تومان بیشتر نبود اما اکنون این میزان به یک میلیون و دویست هزار تومان رسیده است.

مقدم‌زاده درباره تسهیلات جدید برای فرهنگیان توضیح داد: توانا کارت یکی از تسهیلات جدید برای فرهنگیان است. پیش‌تر توانا کارت در مرحله پایلوت بود اما اکنون در سراسر کشور برای فرهنگیان قابل استفاده است. معلمان می‌توانند توسط توانا کارت هم مواد تغذیه‌ای ماهانه و هم لوازم خانگی مورد نیاز خود را تهیه کنند. البته سقف هر کسی برای خرید متفاوت است. معلمان می‌توانند از فروشگاه‌های مختلف به‌صورت حضوری و آنلاین خرید کنند.

وی درباره آمار استفاده فرهنگیان از مراکز رفاهی در ایام نوروز با عنوان اسکان فرهنگیان گفت: امسال یک سامانه طرح شکایات برای کل کشور از سوی سازمان گردشگری در نظر گرفته شد که طبق آن در پیک اول و دوم سفرها حتی یک مورد شکایت از وضعیت اسکان فرهنگیان هم در آن سامانه ثبت نشده بود، نمی‌گوییم ایده‌آل بوده اما یک نکته دارد و آن هم این است که امسال ما رزرو اسکان نوروزی فرهنگیان را الکترونیکی کردیم. پیش‌تر شخص باید حضوری اقدام می‌کرد.

مدیرکل رفاه و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش اضافه کرد: از غیرفرهنگیان هم پذیرش در اسکان داشته‌ایم. به‌عنوان مثال مازندران، یزد و شیراز به‌دلیل وقوع تغییرات آب و هوایی مسافران غیرفرهنگی در مدارس اسکان داده شدند زیرا به‌طور کلی امنیت آن بالا بود.

مقدم‌زاده در پاسخ به این سؤال که هزینه اسکان در مراکز رفاهی و مدارس برای افراد غیرفرهنگی چقدر بوده است، گفت: تقریباً دو برابر هزینه‌ای که فرهنگیان می‌پردازند برای افراد غیرفرهنگی در نظر گرفته شده بود، مثلاً اگر برای فرهنگیان هزینه هر تخت شبی ۱۵۰ هزار تومان بوده برای غیرفرهنگیان ۳۰۰ هزار تومان می‌شود.

وی تأکید کرد: البته ما مسئولیتی در قبال افراد غیرفرهنگی نداریم ولی در حقیقت در حال حاضر کمک حال دولت هستیم و دولت و وزارت میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی باید در قبال این کمک ما، سهم ویژه‌ای برای وزارت آموزش و پرورش از بودجه‌های حوزه گردشگری ببیند تا بتوانیم شرایط مناسبی را برای اسکان فراهم کنیم و فرسودگی مراکزمان به نوعی جبران شود. تابستان نیز فرهنگیان عزیز می‌توانند از مراکز رفاهی و مدارس جهت اسکان استفاده کنند. همچنین همان برنامه‌های نوروزی در تابستان هم اجرا خواهد شد.

وی درباره وامی که به معلمان تعلق می‌گیرد، توضیح داد و گفت: در حال حاضر بانک ملی وام ۱۰۰ میلیون تومانی به فرهنگیان می‌دهد که نیازمند دو ضامن فرهنگی بوده و سود آن ۱۲ درصد است. پیش‌تر رقم کلی‌ای که برای وام فرهنگیان در نظر گرفته شده بود، دو هزار میلیارد تومان بوده که این مبلغ اکنون به ۱۴ هزار میلیارد تومان رسیده است.

مدیرکل رفاه و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش درباره وضعیت مسکن فرهنگیان توضیح داد: از سال گذشته تا امسال مسیرهایی را برای مسکن طی کردیم اما مسکن یک مشکل عمومی کشور است. هیچ پروژه‌ای درباره مسکن فرهنگیان کلید زده نشده و ما هم متولی پروژه‌ها نیستیم؛ چرا که ما مقام اجرا را در پروژه‌ها نداریم. اگر نهضت مسکن ملی مد نظر است ما نیز ذیل وزارت مسکن کار می‌کنیم یعنی ما یک جزء از کل ابر مسأله مسکن در کشور هستیم.

مقدم‌زاده درباره آمار ثبت‌نام فرهنگیان در طرح مسکن فرهنگیان گفت: تعداد کسانی که در آن زمان ثبت‌نام کرده‌اند مشخص است، ۱۷۷ هزار نفر از فرهنگیان فاقد مسکن بودند که شرایط آنها برای دریافت مسکن تأیید شد اما در نهایت این عدد به ۷هزار و ۷۰۰ نفر رسید. البته همه آنها ناراضی هستند زیرا مبلغ هر متر مسکن در ابتدای پروژه در حال حاضر به چند برابر افزایش پیدا کرده است.

وی تأکید کرد: مثلاً قیمت تمام شده واحدی که قرار بوده ۲۰۰ تا ۴۰۰ میلیون تومان باشد و از سال ۹۸ تا ۱۴۰۰ همکاران ما منتظر تحویل هستند، اکنون قیمت تمام شده اعلامی آن هم به حدود یک میلیارد تومان رسیده است. موضوع مسکن، ملی است و در حیطه کاری ما قرار ندارد زیرا ما یک واسط بین وزارت مسکن بودیم تا بتوانیم همکارانی که فاقد مسکن هستند را به درستی احصا کرده و آمار آنها را به وزارت مسکن بدهیم.

مقدم‌زاده گفت: هر زمان مسأله مسکن در کشور، شرایط رو به جلویی داشته باشد، مشکل مسکن در حوزه آموزش و پرورش هم حل می‌شود. طبق آمایشی که ما در یک سال اخیر داشتیم، مشکل مسکن همکاران فرهنگی در هشت کلانشهر ایران از جمله تهران، مشهد، تبریز، شیراز، اصفهان و… وجود دارد و در سایر شهرها همکاران ما چندان مشکل حاد مسکن ندارند.

مدیرکل رفاه و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش در پاسخ به این سؤال که بنابراین نمی‌توان در حوزه مسکن فرهنگیان برای بازه زمانی کوتاه مدت امیدوار بود، گفت: مسکن به عواملی از جمله تأمین منابع مالی، زمین و گروهی که پروژه ساخت و ساز را انجام دهند، گره خورده است.

وی به کمبود زمین برای ساخت و ساز مسکن اشاره کرد و گفت: درعین حال نگرانی وزارت مسکن از حیث نبود زمین مناسب برای ساخت و ساز است.

منبع: ایران
دیگران می‌خوانند
اینستاگرام تیتر کوتاه

نظر شما

 • صالح

  مزخرف

 • ناشناس

  هیچ رضایتی ندارم چون هزینه هیچ دارویی پرداخت نمی شود و می گویند آزاد است ، بیشتر هزینه مراجعات سرپایی هزینه داروهاست که آن هم بیمه تکمیلی پرداخت نمی کند

 • علی

  این چه بیمه ای هستش که برای کل کارکنان ایران عالی مثل دندانپزشکی که برای بقيه ۹۵۰۰۰۰۰ولی برای فرهنگیان ۳۵۰۰۰۰۰ و خیلی ضعف های دیگه. بس کنید فقط شعار

 • ناشناس

  لعنت بر جد و آباد کسی که به فرهنگیان دروغ میگوید و حقشان ضایع میکند بویژه حق فرهنگیان بازنشسته که به خودی خود حقوقشان کم هست . نه ایام اشتغال خیر دیدیم نه ایام بازنشستگی خیر میبینیم.

 • مسعود جلیل پور افشار

  جناب مقدم راده بزرگوار دروغ وغلو استخوان ندارد بفرما هرانچه از دل تنگت می خوای.از پوشش بیمه ای مناسب تا تسهیلات جدید،خصوصا رضایت تام فرهنگیان ازطرح اسکان نوروزی🤣
  فرهنگیان هم کر و گنگ وکور.

 • ناشناس

  نه ویزیت پزشک کم میشه نه دارو

 • ناشناس

  یه جوری میفرمایند تسهیلات که آدم فکر میکنه مثل بقیه ارگانها و سازمانها امکانات رفاهی و درمانی و مسکن و رفاهیات و ... برای فرهنگیان و معلمان تدارک دیده اند.
  امکان تماس تلفنی، بیمه تکمیلی که از جیب خودشان پرداخت میشه. اسکان در خانه معلم با دریافت هزینه آن و ......
  اسخرهای اموزش و پرورش رو ارگانهای دیگه رزرو میکنن برا کارکنانشون و معلمان باید از جیب خودشون پول استخر رو آزاد پرداخت کنن. وامهای که همه بانکها با سود مشخص به همه میدن با معرفی نامه به معلمان هم میدن و....
  مسئولین یه نگاهی هم به تسهیلات و رفاهیات ارگانهای دیگه بندازن بد نیست.
  بازنشستگان اموزش و پرورش که دیگه هیچ!!!! انگار نه انگار که ایشون هم سی و چندسال از عمرشو در این باخش سپری کرده. اگه مراجعه کنن به اداره اموزش و پرورش حتی بهشون تعارف نمیکنن که روی صندلی بنشینن. واقعا قدر ناشناس ترین ارگان از کارکنانش اموزش و پرورشه!!!!!

 • ناشناس

  ما هزینه درمان که خود بیمه آتیه ساز طلب کار هستیم از کجا دریافت کنیم.

  ما به بیمه آتیه مراجعه می کنیم میگن آموزش وپرورش باید پرداخت کند
  به آموزش پرورش مراجعه می کنیم می گویند به وزارت خانه مراجعه کنید

  ما گیر کرده ایم میان غارت گران بیمه و آموزش و پرورش

 • ناشناس

  سلام رضایت ندارمممممممممم

 • Davood

  حیف نان

 • Kh

  اصلاً خدمات دهی خوب نیست و فقط حرفه

 • عبدل

  دست درد نکنه با این دروغهای شاخ دار کجا رفا برای فرهنگیان در نظر گرفتید

 • معلم

  خدا لعنت کند. کسی ک ب فرهنگیان دروغ بگوید.. بچم بیماری خاص دارد اما هیچ کمکی از بیمه نمیبینم... زندگیم برا دارو و درمان نابود شد... خدایا چکار کنیم

 • ناشناس

  همون حقمون رو بدید بقیه پیش کش
  هیچکدوم از معوقات رو ندادید

 • مهدی

  مسولین فقط دروغ

 • پری

  اصلا راضی نیستیم.

 • کریم

  کاش درباره فرهنگیان هیچ صحبت وقول هیچ کمکی ندهيد چون مابا۳۰سال سابقه فقط برعکس قول وعده مسئولان رادیدم

 • عباس

  دروغگوی بی شرف نامرد

 • علامه گلی

  خیر اینطور نیست
  سال گذشته برای بیمه طلایی حدود ۳۰تومن کسر از حقوق میشد وتا پانزده روز واریز می‌نمودند الان ۹۶تومن کسر می‌کنند وچن ماه هنوز واریز نشده
  امسال هم طرف قرار داد دانا باشه انصراف میدم

 • فرهنگی

  شما مسیولین عادت کردید مثل کبک سرتون رو زیر برف کنید . والا ما هرکسی رو که میبینیم از آموزش وپرورش وبیمه مسخره وافتضاحش راضی نیست .. این همه پررویی ودروغگویی رو تمومش کنید خجالت بکشید ، بیمه ها تو ایران فقط پول گرفتن از ملت رو بلدن ولی نم پس نمیدن یه مشت دزد ...

 • شیخ زاده

  لطفا طرف قردادباپزشکان وداروخانه وکلینک ها و...باشد معلمان خودشون مستقیما برای گرفتن پولی که پرداخت میکنند به بیمه مراجعه نکنند

  • مسعود

   این رفاهیات که بامنت توسر معام بدبخت میکوبید همون هتل پنج ستاره کیش هست یا وام ۳۶۰ ماهه که کارمندای باک باسود ۲درصد گرفتن آقای مدیر کل رفاه بهتره یه چرخی تو ادارات دیگر بزنه تامعنی رفاه روبفهمه تبعیض بیداد میکند معلم امروز افسرده ومریض وناامید وشرمنده خانوادش شره همه تواسنپ کار میکنن یامشاغلی که درشانشون نیست دارن کدوم ارگان دولتی اضافه کار همکارشو بعد از هفت ماه واریز میکنه بعد بااستعفای وزیر بی عرضه سروته شو جمع میکنید چرا از اول یک وزیر توانمند نمیارید آقای دولت الان من فرهنگی با۲۹ سال سابقه توچهر استان درروستا ها خدمت کردم .نه ماشین دارم نه خونه کلی وام گرفتم بدهکارم .معلم رونابود کردید باید منتظر عواقب بدتر از این باشیم جامعه فرهنگیان همه ناراضی هستند این آخر از دستاوردهای دولت سیزدهم اجرای پراز اشتباه رتبه بندی بود که تیر خلاص روهم این دولت زد .کاش دستور بدهید رسانه هایی که واریز خقوق فرهنگیان رو تیتر میکنن پلمپ بشن دست از سرمابردارید بگزارید به درد خودمان بمیریم روز قیامت پاسخگوی حق وحقوق ما وخانواده مان خواهید بود البته اگر به قیامت اعتقاد داشته باشد ..

 • یاس

  به شرایط بازنشستگان آ.پ ببشتر توجه کنید چرا اضافه حقوق برا شاغلاست هدیه رئیس جمهور برا شاغلین و .... همین یه کم توجهی که به شاغلین آپ میشه همون یه کم هم از بتزنشسته دریغ میشه. آخه مگه بازنشسته ۳۰ سال برا این اداره زحمت نکشیده؟الان که دختر و پسرش بزرگ شدن و دانشجو شدن و نوه دارشدن احتیاج به امکانات رفاهی بهتری داره.
  خیلی زشته که مشکلات معلمین تو فضای مجازی گفته بشه و پخش بشه والله؟ما شرم میکنیم این چیزا و مشکلات بیشتر رو مطرح کنیم

 • ناشناس

  متاسفم از اینکه بعد از یک عمر کار تعلیم و تربیت، حالا باید دنبال شاگردانم بگردم تا برایم شغل ردیف کنند...شاگردان پولدار..
  کاش زمان به عقب بر میگشت و هیچ وقت معلم نمیشدم...نه بیمه داریم، نه کارت خدماتی و رفاهی، نه بن، نه احترامی ،نه وسیله نقلیه درست درمان نه،،، ای داد بیداد، افسوس که عمرمون مفت از بین رفت،،،

 • ناشناس

  معلماراباارگانهای دیگر یکسان کنید نه کم ونه بیشتر

 • رهنما

  تو چشم مردم نگاه کردن و دروغ گفتن ویژگی مشترک تمام مسئولانه

 • ناشناس

  آتیه سازن خوردورفت یک نفر دفاع نکرد چون همه باهم هستند فقط فاکتور گرفتند وهیچ

 • حسینی

  دروعگوهای بی لیاقت حیف عمری که در این گداجا گذشت

 • احمد

  خدا انشالله ریشه تونو بکنه

 • داود

  شما اول تسهیلات بده بعد تیتر بزن مصاحبه کن تو صدا وسیما وقت بخش بگیر کدام تسهیلات مردک؟؟؟؟؟؟؟تسهیلات خخخخخخخ

 • همکار

  اولا بیمارستانهای اندکی طرف قرارداد با بیمه دانا هستند و ثانیا"دکترهایی که با بیمه در مراکز فرهنگیان و بیمارستانهای فرهنگیان ویزیت می کنند اکثرا" در حد مشاوره ی معمولی بیماران را می بینند و بد اخلاق هستند و گاها"دیده شده به معلمین توهین هم می کنند مثل بیمارستان باهنر تهران و در ضمن مراکز اسکانی که از آن سخن می گویید کلاس درس مدارس است که اصلا" خودتان حاضر به استفاده نیستید شما از دولتی سر آموزش و پرورش به مقام رسیدید و تحت وربیت معلم بزرگ شدید معلم باید برود کلاس مخصوصا"در ایام پیک و تعطیلات شما باید در اتاقهای vip و لاکچری و یا سوئیتهای مخصوص خوش باشید ؟؟؟!!!!!

 • حسن

  خاک بر سر انسان دروغگو حتی اگر پدرم باشه شمادچرا قانون تصویب شده مجلس در مورد مشمول شدن رتبه بندی بازنشستگان فرهنگی مهر ۱۴۰۱ را اجرا نمیکنید و به همه شاغلان حق رتبه و احکام را زدید ولی این چه عدالتی است که بعد از دو سال هنوز برای یک عده قلیل بازنشسته حکم نمیزنید و بهانه میارید صندوق بازنشستگی میگه برنامه وبودجه پول و بخشنامه نفرستاده آموزش پروشر میگه صندوق زیر بار نمیره مگر قانون رتبه بندی تصویب نشده چرا باید زیر دست شما قانکن را اجرا نکنه /b>

 • محسن نوروزی

  مدیران بی کفایت بی وجدان باید برکنار وپاسخگو شوند...چون باشعار چیزی اباد نمی شود...؟؟؟؟؟!!!!!!

 • عبداله

  واقعا شما روی دزد و اختلاصگر را سفید کردید وقتی قانون رتبه بندی در مورد بازنشسته مهر ۱۴۰۱ که مشمول رتبه شده و رتبه ۵ اورده اما هنوز با عدالتتان بعد از دوسال که همگی مزایا رتبه را در حکم میگیرند شما هنوز به یک عده بسیار ضعیف بازنشسته ظلم عطیم میکنید و مظلوم کشی میکنید و هنوز یک ریال به حکم انان افزوده نشده ، نفرت خدا بر شما نفرت وآه جگر سوز اهل وعیال ما بی دستان و فقرا برشما باد

 • حسن

  به خدا قسم وقتی صورت جهنمی شما مسولین را میبینم از خدا بجز نابودی اینگونه انگل ها را نمیخوام چرا ظلم در حق بازنشسته مو سفید و ریش سفید این اندازه، خدا دلیلتان کند انشاالله بازنشسته فرهنگی حقوقش مثل من با شاعل همترازم اگر او بیست هست من ده هم نیستم ای بمیرید، ای هلاک بشید، ای کور بشید، ای فرزندانتان پاره پاره بشن جلوی چشمتان نامردان روزگار داغ جگر گوشه هایتان را به زودی ببینید و میبینید

 • عبداله

  شما چرا دم از معوقات معلمان که چندین ساله ارزشش صفر شده را نمیزنید و حق قانونی خود مثل رتبه ای که گرفتن را به بازنشستگان فرهنگی تو حکم نمیزنید که مشمول قانونی رتبه شدیم ، با وجودیکه اولین نفر رتبه اوردیم بعد دم از علظ های اضافی میزنید شما حق اشکار ما را که فیش ان رادر دست داریم بعد از سالها پرداخت کنید هیچی نخواستیم وام برای قبر ومزار خود بگیرید کسی که هیچی نداره وام را چطور پس بده اونو میخواهید به کلی نابود کنید وبدهکارتر

 • علی

  شما هم پخش کن به خاطر خدا و وجدانتان که بد جور در عذابیم نگاه کنید به کشور مسلمان ترکیه چه کارایی برای معیشت معلمان و کارکنان کرده

 • علی

  اصلا من باشم تا ابد در انظار عمومی ظاهر نمیشم بخاطر ننگ و ظلم در حق فرهنگیان بازنشسته ، برید فقط گم بَشید تو فضای مجازی هم جلوی چشم همه دروغ میگید بس کنید بس کنید روی یزید و معاویه و ابوسفیان رحمت اله علیه را سفید کردید

 • عباس

  ویل للمکذبین
  وای بر دروغگویان
  معلمان ناراضی از همه شرایط موجود 99درصدند
  کلا کلمه رفاه رو از این معاونت بردارند
  رفاه در فرهنگنامه این دروغگویان یعنی معلمین زنده هستند و نفس می‌کشند
  مگه خدا شما رو که خودتون رو به خواب زدید بیدار کنه
  اگه مردید یه روز اعلام کنید معلمین ناراضی بیان توی خیابون

 • یوزارسیف

  پاداش پایان خدمت من فرهنگی سی و پنج سال سابقه ، که یکسال پیش بازنشست شدم کجاست ؟ !!!!!!سودش را کی میبره ؟!!!! آیا این پولی که دو سال پیش باید میگرفتیم با الان برابره ؟؟؟!!!! چرا کسی دم نمیزنه حتی یکبار حرفی بزنه ؟؟؟!!! لال شدید یا کشور صاحبی نداره که هر کاری سر ما در میارید و ظلم پشت سر ظلم؟؟؟!!!

 • علی

  آقایون کت وشلواری مسول ما هیچی رفاهیات کذایی و قلابی و وعده و ریا نمیخواهیم فقط حق رتبه ای که بازنشستگان گرفتن در حکم بزنید ما زیاد نیستیم فقط سال ۱۴۰۱ و ۱۴۰۰ و معوقه قانونی رتبه بندی سال ۱۴۰۰ را کی میخواهید بدید ؟؟؟ حق واجب مارا بدید بقیه پیشکش شکم های همیشه گرسنه و ولع زادتون

 • حسن

  اگر به اندازه این ۳۵ سال خدمت معلمی و مدیری که کردم از ظلم هایی که به ما شده بگم به خدا قسم وقت کم میاریم!

 • ناشناس

  لعنت بر دروغگو کذاب شما که به قیامت اعتقاد دارید اگر دارید به فکر جوابگویی این همه بی عدالتی هم باشید

 • سید حسن طباطبایبان

  اقای قلم به دست این حرف حرفهایی که زده اید،‌بیان می کنید،تماما اراجیفی بیش نیست،شما بزرگوان خاص،اگر وجود دارید،کار را دست افراد کاردان بدهد،بعد خواهید فهمید حمایت از فرهنگیان بدون کمک از حاکمیت سنگ انداز ،چگونه اداره خواهد شد،حتی به وزات مطبوع هم کمکهای خاصی خواهد نمود،این ادعا حداقل به امتحانش می ارزد،اگر وجودش را داید،امتحان کنید،نه اینک،اسمان و ریسمان ببافید،تا کوتاهیایتان را توجیه کنید!!!!!!!

 • احمد

  الهی بری زیر ماشین
  کجا وام ۱۰۰ م میدن ؟؟
  برای ۵۰ م تقاضا دادم و با ۲۰ درصد که فعلا میگن اجازه پرداخت وام نداریم !!!

 • علی

  من معلم ۳۵ سال خدمت جانباز و ایثارگر و با مدرک دکتری یکسال و نیم ۵۰ میلیون برای مسکن فرهنگیان در بانک مسکن خوابوندم و پول محضر هم دوبار دوتا ۳۵۰ هزار دادم و حق مهندسی دروغین باوجود زمین نامعلوم و کارشناسی الکی و نمیدنم دروغ به مبلغ ۴ میلیون پرداخت کردم که گفتن رفته تو حساب دولت دیگه پس نمیدیم فقط بعد از یکسال ونیم با هزار هزینه ۵۰ تومن اصل پول خود را تونستم بگیرم و کلی ضرر رفت و آمد از شهرستان به مسکن استان و هزینه الکی که از ما گرفتند استان ایلام شهر دهلران و عافبت همانطور بی خانه ماندیم اگر این وعده داده نمیشد خودنان شاید یک کلبه یا لانه تهیه میکردیم یا یک طویله

 • محمد محمد زاده

  واسطه مسکن کار سختی است!!!

 • ناشناس

  آخه شایستگی حرفه ای معلم چه ربطی به تو وبیمه معلم داره؟

 • ناشناس

  شایستگی حرفه‌ای چه ربطی به تو داره بیشعور

 • همکارفرهنگی

  بیمه تونم مثل خودتون مزخرفه کدوم رضایت،اولا ۱۵٪ فرانشیزروخودمابایدپرداخت کنیم،دوما هزینه خیلی از داروها روبایدخودمان پرداخت کنیم،ضمنا اگه بحث رضایته چرا نماینده ای ازبین همکاران انتخاب نمیکنید که بیا تو متن انعقادقراردادهاتون قراربگیرد ونظربده،یه نفر به عنوان نماینده آموزش و پرورش که معمولا معاون پشتیبانی میشه ،طرف قراردادمیشه وهرجور دلش بخوادقراردادمی بنده و دیگه یک میلیون واندی خانواده بزرگ فرهنگیان دایورت میشن به خواسته هاشون.پس انقدرگنده نیاین،همکاران بزرگوارلطفا دقت وامتحان کنیدبه محض بارکردن گوگل اولین خبردرباره ما فرهنگیانه، چقدربدبختیم که ایناشدن مسئول ماوهی وراجی میکنن،اماتامااعتراض کنیم سریع زنگ میزنن نیروی انتظامی که باباتوم وگازاشک آور،اشکمونو. در بیارن که دیگه صدامون درنیاد....وامصیبتا....

 • همکارفرهنگی

  جناب معاون پشتیبانی لااقل نظرات همکاران رو درباره رضایت ازخدمات بیمه تکمیلی بخون بعد دم از رضایت بزن....!!!!!!

 • معلم

  کی گفته تسهیلات برای فرهنگیان ۱۲ درصد هست الان آسمون میاد روی زمین وام بانک ملی ۲۳ درصد سود هست یعنی هر ۱۰۰ تومن ۲۳ میلیون سود دارد دروغ گفتن چه سود داد شما هم

 • ناشناس

  کاش دروغگو شاخ و دم در میاورد

 • جواد

  چرا این الاغ نمی فهمد ؟
  آیا با ۱/۲۰۰ الآن به اندازه ی ۵۰ آن وقتها می شود انتخاب کرد؟

 • غلامرضا قبادی

  باسلام خدمت آقای مدیر کل
  نام بیمه را مشخص نفرمودید آیابیمه تکمیلی شامل باز نشستگاه هم میشود

 • علی اصغر جوانمرد هستم ۳۰ سال خدمت کردم

  من ۳۰ سال در اموزش وپرورش درپستهای گوناگون خدمت کردم نه وام بمن دادن نه مسکن متاسفم از اموزش وپرورش الان هم خونه ای وزمینی ندارم

 • علی

  سی سال خدمت کردم جز دروغ چیزی نشنیدم معلم از همه کارمتدان ضعیف وبدبخته

 • سهیلارحیمی

  باسلام بعداز گله از بخش بیمه گرانی دارو ونبود ان وویزیت گران متخصص گله از نبودن خانه های معلم در شهرها که ما فرهنگیان توان پرداخت قیمت سنگین هتل ها را نداریم الاقل خانه معلم را مرتب وسامان دهی کنید تا ما باز نشسته ها امکان چند روز سفر را داشته باشیم این اخر عمری با اون ۳۰ سال زحمتی که کشیدیم

 • قاسمعلی

  در اسکان قبلا هم اینترنتی بوده کارشما نیست
  هیچ کار مثبتی برا ی معلمان نمی کنید
  همه به فکر جیب و ....خود هستید

 • ولی الله

  تمام کامنتها را تا آخر مطالعه کردم بعنوان یک فرهنگی بازنشسته عرق شرم بر پیشانیم نشست که حتی یک نفر!! از وضع موجود رضایت نداشت .
  مسئوِلین دارید چکار میکنید؟

 • جمیله

  لعنت خداوپیامبر خدا بر ادمهای دروغگو

 • ناشناس

  من جانباز شیمیایی شاغل آموزش و پرورش رضایت ندارم از من جانباز شیمیایی زیاد پول خوردند من داروهای خودم گران از ناصر خسرو می خرم وقتی به تهران برای درمان می رفتم هزینه ایاب ذهاب اسکان پول تاکسی از جیب من پرداخت می شد همه دروغ است

 • ناشناس

  دروغ همش دروغ فرهنگیان هیچ بیمه چشم ودندان ندارند فقط بیماریهای سخت فک کنم هزینش شاییید بدهند

 • شیرین

  دلتون خوشه ها. تو فامیل وقتی میپرسن ۲۰تمن میگیری در ماه یا بیشتر روم نمیشه بگم ۸تمن اون حقوقا مال کارمندای دیگس.حالا بیمه پیشکش

 • م ن

  لعنت خدا بر دروغگویان بیشرم خدا ازتون نگذر

 • محمد

  ۳۳ سال معلم بودم الان هم بازنشسته شدم وزارت اموزش وپرورش هیچگاه نتوانست به معلم برسد بدترین بیمه وبدترین خدمات وهمه چیز بدترین .فقط دروغ ودروغ ........دروغ.چه بر سرمان اوردید ....

 • ناشناس

  سلام آیا یک بازنشسته که 30سال خالصانه با اضافه کاری بدون مزد کار کرد را یاد کردید خدا را شکر که به قول قدیمی ها این شتری که در خانه همه خوابیده اتوبوس روزگار همه را سوار میکند

 • ناشناس

  همه اربیمه دانا ناراضی هستن
  اولا جز موارد محدود قرادادی ندارن
  دونا بعد از سه الی جهار ماه هزینه رو واریز میکنن درصورتیکه اینه سازان ماهانه واریز می‌کرد

 • ناشناس

  سلام اینقدردروغ به فرهنگیان گفته شده .وعده وعیدخوب دروغ وعده دادن بی پایه کنتر نداره صدای ما به جایی نمی رسه روزمعلم که میشه همه میان سخنرانی معلم اینجوری .معلم اینجوری و...مابازنشسته ها که گفتن نود درصد شاغلین حقوق بگیریم چی
  چقدرحرف خجالت نیست ...

 • ناشناس

  بعد ۳۲سال کار درآموزش پرورش فقط دروغ کلک وعده
  هندوانه دادن زیر بغل معلم درروزتجلیل ازمعلم‌به نوعی البته آموزش پرورش ملک ومکان ومدرسه زیادداره وازکناراین گرامی جا همه استفاده می کننندمتاسفانه ما وفرزندان ما درحسرت یک زندگی آبرومندانه
  خدایا بریز آبروی آن کسانی که بی عدالتی وظلم می کنند .

 • ناشناس

  لعنت خداو پیامبر بر دروغگو یان عالم ،،،،

 • Eskandar jalali

  سلام و درود خدمت فرهنگیان خدوم و زحمت کش
  عمر و جوانی و نشاط جوانی ام در آموزش و پرورش حرام شد از ما که گذشت فقط امید داشته باشید مسوولین بالا دستی تغییر رفتار دهند تا شاید نسل های آینده لذت زندگی را داشته باشند

 • ناشناس

  این صحبتهای مقدم زاده همه کذب ودروغ است چون اولا تمام فرهنگیان طلبکار بیمه اتی سازان هستند چون ا وپ طلب خود را پرداخت نکرده دوما برای بیماران صعب الاج چه کردید سوما کجا بیمه دانا به تعهداتش عمل کرده چهارما سقف وام ۱۰۰تومان نیست وهمان مبلغ کم مخصوص نور چشمیهاست لطفا برا پست ومقام وصندلی دروغ نگویید ومسایل دیگر

 • حسن

  دروغ .. دروغ.. دروغ
  پول معلم همیشه نجاتتان داده.. خوردید یه آب هم روش.. بیمه ابتدا صندوقی بوده تراز منفی شده ؟؟؟؟ لعنت الله ابدی بر شما.

 • رسول

  معلومه خودت از این بیمه تابحال استفاده نکردی که اینقدر دروغ میگی ، مردحسابی با هیچ کجا قرارداد ندارند و مدام باید خودمون از جیب پرداخت کنیم و اگر هم قرارداد دارند با مطب های ضعیف ، چرا اینقدر با پررویی دروغ تحویل جامعه می دهید .اصلا رضایت نداریم و از طرف خودت فقط حرف بزن

 • ناشناس

  اکثرداروهاآزادهستند وبیمه ای بهشون تعلق نمیگیره.فقط هرماه به بهانه های مختلف چندین وچندبرابرخدماتی که ارائه میدن دارن ازمون کسرمی کنن.این یک میلیون وصدی که ازفیش اردیبهشت کم شده چه منطقی داره بقیش هم به همین شکله

 • ح .ج

  جنابان مقدم زاده ۱۶هزار ملیارد تسهیلات ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟کجا وماکجا

 • بی نام

  چه بیمه ای وقتی تمام داروی غضروف سازی برای دیسک میلیونی ولی بیمه تقبل نمیکنه چه ارزشی داره هرسال بدتر ازسال قبل واقعا فرهنگیان حقشون اینه که دارو را با این تورم بالا آزاد بخرن

 • احمد

  اسکان معلمان حرکتی جز تحقیر آنها نیست چنانکه دیدیم در برخی شهرها نیمکت‌های خاک گرفته را ته کلاس ها داده و پس از دریافت وجه معلم را همراه خانواده به چنین کلاسهایی که جز موزاییک کف فرش که نه حتی یک وجب موکت ندارد هدایت میکنند و بیمه شرایط اسفبار تر دارد و بهتر است از بیخ برچیده شود نه تنها مشکلی حل نمیکند بلکه با ناکارآمدی تام اعصاب و روان فرد را نیز تخریب می‌کند اگر هم در جایی موثر باشد باید با کلی دوندگی و فراهم کردن مدارک و پوست انداختن تو مراکز اخذ مدارک و گاهی چند ماه انتظار مواجه شد پیشنهاد من برداشتن شرط بیمه از حال اجباری و اختیاری شدن است یقین بدانید خیلی‌ها یوغ آن گردن نمینهد

 • رحی

  بعد از ۳۰ سال خدمت صادقانه دراین اداره مهر ۴۰۱ بازنشسته شدم نه برام حکم رتبه زدن نه چند ماهه افزایش رتبه میگیرم آیا قانون کشور اینه تا کار کنی اندکی دریافت کنی بعد از باز نشستگی راحت کنارت بزارن بگن تموم شدی برو پی کارت ؟

 • محمود

  تاکنون که توسی ودومین سال خدمتم تولباس فرهنگی هستم حتی یه بار ندیدم چیزی درراستای رفاه معلم توایران بوده باشه بیمه شونم نصف بیمه ازمابهترون نمیشه
  ازتحول دهن پرکن بنیادین آموزش وپرورش بگیر تا حیله ی رتبه بندی که پس از یازده سال هنوز به فکر پیچاندنش هستند،جز مانع تراشی برای جلوگیری از ۵۰ درصد فوق العاده شغل که برای ۲۷ اداره اعمال شد،نبوده وسیاستی کثیف برای دریغ داشتن حقی است که طبق قانون نظام هماهنگ پرداخت کارکنان دولت باید مشمول فرهنگیان نیز به عنوان کارمندان دولت میشد.
  تاکنون حتی یک بار هم موفق نشده ام ازاینهمه خانه های به اصطلاح معلم اسکان بگیرم وتنها یک بار برای سالن مدرسه ازمون مبلغی گرفتن ولطف کردن واجازه دادن تومدرسشون چادربزنیم تافقط توکوچه نمونیم .
  از خواهرزنم که تومخابرات هست خجالت میکشم که پس مانده رفاهیاتشونو به ماهم صدقه میده وهرچند وقت یک بار میتونیم توهتلها واستخرای اونا چرخی بزنیم.
  از حدود سی خانه معلم توتهران چن تاشون که ماهرانه روی دربشون نوشتن درحال تعمیر تا دیگه کسی حتی نتونه پیگیر هم باشه بقیه هم من گشتم توهیچکدوم جایی برای معلم ندارن .
  تف به این سیاست ومرحبا به کفار که عمل کنندگان آیات وروایات عملی قرآنند وجایگاه معلم توکشورشون در بلاترین سطح قرار داره.
  برای همینه که ماجزشعار وشانتاژ چیزی بلدنیستیم وعملا یک صدم پیشرفت اونا رونداریم ولی تادلت بخواد لاف وبزرگنمایی آنچه نیستیم ونداریم.

 • ناشناس

  همش دروغه باورنکنیدفرهنگی۳۲سابقه گرگان فاقدمسکن بابادروعه اخرین وامی که سال۹۹دادن با۲۴درصدسود۱۰۰م است با۲ضامن وکسرازحقوق ازاداره که میشه ۳ضامن

 • زهراطاهرخانی

  اموزش وپرورش دروغگوترین ارگانه ده باربه بانک بااین خبرها مراجعه کردم گفتن باید به ما ابلاغ بشه یا اینکه گفتن بایدحسابت کارکرده باشه کاش یه کم واقع بینانه تر خبرها رومنتشرکنید هربارهم وام گرفتیم باسود 18درصدبوده

اخبار
پیشنهاد سردبیر